Svatý Vlas: Moderní letovisko, jež navazuje na Slunečné pobřeží

BurgasBulharsko

Láká vás letní dovolená v Bulharsku, konkrétně v okolí letiště Burgas, a toužíte bydlet v relativně poklidném letovisku? Jednou z variant je Svatý Vlas (Sveti Vlas), navazující na rušné Slunečné pobřeží. Kromě hotelů a dalších ubytovacích zařízení tady najdete obchody, restaurace, cukrárnu, bary, lékárnu, pekařství či přístaviště s půjčovnou lodí, mořskou taxislužbou a replikou bukanýrské lodě. Možná vás potěší i skutečnost, že na zdejší pláže dopadají sluneční paprsky každý večer déle než na pláže na Slunečném pobřeží.

Jízda autem či autobusem z letiště je sice delší (32 km) než třeba do Pomorie (10 km), Ravdy (22 km) nebo Nesebaru (25 km), ale naštěstí se jedná pouze o několikaminutový rozdíl.

přístaviště v letovisku Svatý Vlas

Vyzkoušíte vodní sporty?

Zdejší pláže jsou písčité a vstup do Černého moře pozvolný. Kdo chce, pronajme si za několik leva (neboli bulharských lvů) lehátko a slunečník. Ostatní si rozprostřou osušku na neorganizované části pláže. Příznivcům vodních sportů se možná zavděčí škola windsurfingu nebo půjčovna vodních skútrů.

písčitá pláž v Bulharsku

Letovisko Svatý Vlas tvoří především moderní zástavba obklopená přírodou. Kdo miluje pěší túry, obuje si tenisky, hodí batůžek na záda a vyrazí směrem na sever nebo na severovýchod.

bulharské letovisko Svatý Vlas

Svatý Vlas svádí k výletům

Jen pár kilometrů odsud se rozprostírá národní park Ortoto. Nejdříve musíte dojít (nebo dojet místní autobusovou linkou) do sousedního letoviska Elenite. Pak si stoupnete zády k moři a půjdete pořád za nosem. Láká vás ryze přírodní pláž bez servisu? Stoupněte si v Elenite naopak čelem k moři a vydejte se po pobřeží směrem doleva. Objevíte spoustu plácků, kde se lze nerušeně koupat a opalovat. Po dvou kilometrech se před vámi objeví kamenitá pláž Emona.

Sveti Vlas a okolní příroda

Pro ty, kteří si nechtějí pronajímat auto ani se přepravovat autobusem, je ideálním řešením vzít si taxíka. Místní vozy jsou žluté barvy, každý by měl mít taxametr. Milujete bujarý noční život? Svatý Vlas vás nejspíš neuspokojí, vyrazte na Slunečné pobřeží. Chcete strávit večer v romantickém městečku plném památek, obchůdků se suvenýry všeho druhu a restaurací s výhledem na moře? Vydejte se do historického centra města Nesebar, které figuruje na seznamu památek UNESCO.

bulharské taxi

Obzor v Bulharsku

Obzor: Bulharské letovisko, jež se zavděčí rodinám i introvertům

Burgas: Čtvrté největší bulharské město zaujme parkem i pláží

bulharské město Burgas

Mohlo by vás zajímat

Dolmades

Dolmades: Tradiční řecké jídlo, jež tvoří vinné listy, rýže a zelenina

Dovolená v Řecku je hlavně o pohodě, přírodě, nádherně čistém moři, antických památkách a vynikající gastronomii. Během pobytu v této oblíbené zemi patrně narazíte na pokrm zvaný dolmades (neboli dolma). Je celý zelený a na první pohled tak trochu tajemný. Jedná se o vinné listy plněné rýží a zeleninou, výjimečně i masem. Share Tweet Email

Číst více

Exotická dovolená, aneb vydejte se snámi poznat ráj

Dovolená v exotice: Utečte před zimou do ráje!

Na podzim většina z nás mívá špatnou náladu z nadcházejících krátkých a mrazivých dnů a už se těší na další léto, až zase budeme chodit jenom v tričku. Tou nejlepší možností, jak si čekání na sluníčko zkrátit, je samozřejmě dovolená v exotice!  Share Tweet Email

Číst více

Leap Castle

Leap Castle: Nejstrašidelnější hrad na světě je v Irsku

Asi každé šlechtické sídlo se může chlubit nějakým strašidlem. Oblíbená je hlavně bílá paní a bezhlavý rytíř. Tyto postavy bývají často výmyslem průvodců, sloužícím pro pobavení návštěvníků. To určitě není případ hradu Leap v Irsku. Share Tweet Email

Číst více