5 nejlepších destinací pro žádost o ruku

Rady a tipyKyprSardinieŘeckoMadeiraTunisko pevnina

Plánování žádosti o ruku se může někdy zdát dosti stresující. Jedná se o velký milník v životě a volba toho správného místa je klíčová. Žádost o ruku u moře přidá nejen to správné kouzlo, ale i pořádnou dávku romantiky. A proto pokud hledáte inspiraci, kde svou drahou polovičku požádat o ruku, nechte se pohltit následujícími řádky. Přinášíme Vám 5 nezapomenutelných destinací pro tu nejkrásnější žádost o ruku.  

Řecké ostrovy  

Dovolená v Řecku je romantika sama o sobě. Pohodové řecké ostrovy, které lemují nádherné klidné pláže, krásná příroda a úchvatné útesy, jsou jedněmi z těch, které si o událost spojenou s žádostí o ruku přímo říkají. Pro příklad uvádíme romantické Santorini, které se nám vybaví, když se řekne Řecko. Jeho malebné typické bílé domy s modrými střechami a úchvatnými výhledy na Egejské moře jsou jak vystřižené z filmu. A když se k tomu přidají kouzelné vesnice plné úzkých ulic s květinami, tak dokonalost je na světě. Ten nejlepší spot zde můžete najít téměř všude, pokud vám však můžeme trochu poradit, tak nabídka k sňatku na vyhlídce nad útesy ve vesničce Oia bude opravdu nezapomenutelná. Stejně tak jako na ostrově Samos, kde jsou ideálním místem pláže Mikro Seitani a Megalo Seitani, které jsou umístěny v nejizolovanějších a nejkrásnějších zálivech ostrova. Zkrátka nikde nikdo, jen vy dva a připravený prsten… 

Tunisko 

Někomu by se mohlo zdát, že Tunisko není tím pravým místem. Nechte se však přesvědčit o opaku. Nezapomenutelné výhledy na Středozemní moře, palmy a rozkvetlé květiny budou neskutečnou kulisou pro vaše zásnuby. Nejromantičtějším místem je bezpochyby malebné městečko Sidi Bou Said, které je známé svými bílými domy s modrými okny a krásnými výhledy. Věděli jste, že se zde natáčel slavný film Angelika a král? Za zmínku ovšem určitě stojí i historické Kartágo. Žádost o ruku mezi ruinami starověkého města dostane hned jiný rozměr. Garantujeme vám, že vaše osudová žena na tento okamžik bude vzpomínat do konce života.  

Madeira 

Pro romantické duše, které mají rády přírodu a vyhledávají ty nejhezčí přírodní scenérie doporučujeme bezpochyby Madeiru. Portugalský ostrov, omývaný divokým Atlantikem. Perfektní destinace pro všechny dobrodruhy. A že zásnuby trochu dobrodružstvím jsou. Ať už si vyberete vrcholky zdejších hor nebo rozlehlé přírodní parky, tak nikde neuděláte chybu. Doporučit určitě musíme nejvyšší horu Pico do Arieiro, kde zejména při západu slunce bude žádost o ruku opravdu dechberoucí. Dále nesmíme opomenout vyhlídku z útesu Cabo Girão, nejvyšší útes Madeiry, kde jen oceán bude němým svědkem tohoto životního okamžiku.  

Sardinie 

Nekonečné italské léto. Prosecco, spaghetti a špetka vášně. Dokonalá příležitost požádat lásku svého života o ruku. To vše můžete zažít na Sardinii, perle Středomoří.  Tento kouzelný ostrůvek na západ od Itálie musí být na cestovatelském seznamu každého správného romantika. Klidné zátoky a malebná městečka vám doslova vykouzlí úsměv na tváři a budete se chtít vrátit. Doporučujeme i jako destinaci, kde strávit následné líbánky. Ale dneska je to o zásnubách, proto musíme zmínit i nádhernou pláž Cala Luna, kde zejména při západu slunce, romantika sálá ze všech koutů. Pokud však tomuto okamžiku chcete dodat i nádech magična, tak nesmíte opomenout starobylé katalánské město Alghero. Při svých toulkách místními uličkami najdete dokonalé místo jedna báseň.  

Kypr 

Kypr je ostrov plný kontrastů, má nádherné pláže, horské vesnice a plno historických památek. Věděli jste ovšem, že je i vinařskou destinací? Proč nespojit žádost o ruku s návštěvou kyperských vinic? Určitě se bude jednat o nezapomenutelný zážitek na netradičním místě s krásným výhledem na nekonečné vinice. A když k tomu přidáme třeba i západ slunce. No, to by každá žena řekla ano! Doporučit určitě musíme vinařstvíTsiakkas, kde najdete výhled i na amfiteátr vinice Pelendri. Kypr krásnými místy překypuje. Dalším takovým místem je bezpochyby i Afroditina pláž. Zkrátka mít zásnuby na místě, kde se dle bájí zrodila bohyně lásky a krásy, je tak poetické, že vám každý bude závidět.  

Každá z výše uvedených destinací má své jedinečné kouzlo a nabízí ty nejlepší kulisy pro jeden z nejvýznamějších dnů ve vašem životě. Ať už však zásnuby proběhnou kdekoli na světě, klidně i doma v obýváku, tak budou pro každou ženu ty nejkrásnější.  

Myzithres

Myzithres: Skály na ostrově Zakynthos fascinují fotografy

Casas de colmo: Tradiční barevné domky zdobí ostrov Madeira

casas de colmo

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách

Experti na cestách: 44. díl

Chcete prožít dovolenou plnou vůní, chutí a barev? Tak se s námi vypravte do Ománu! Seznámit se s tímto arabským klenotem můžete v dnešním speciálu Expertů na cestách. Hlavní výhody? Přímé lety z Prahy, čistota, bezpečnost, přírodní a kulturní bohatství, vřelí obyvatelé a mnoho dalšího. Objevte záhadné ruiny města Ubar, zažijte dobrodružnou jízdu pouští, pohlaďte […]

Číst více

Experti na cestách: 57. díl

Experti na cestách: 57. díl

Blue Style Experti na cestách prozradili, jak vypadá práce v cestovní kanceláři. V čem je náročná, řekla sales director CK Blue Style Nicole Okonkwo Gattuso. Kam rád jezdí na dovolenou, prozradil hokejový mistr světa Jiří Šlégr. Share Tweet Email

Číst více

horchata

Horchata: Lahodný španělský nápoj, který umí léčit

Jestliže zamíříte do Španělska, pravděpodobně tam narazíte na místní specialitu nazvanou horchata. Na první pohled vypadá jako ochucené mléko, ale to je pouhé zdání. Jedná se totiž o studený nápoj z tzv. tygřích ořechů (španělsky chufas), což ve skutečnosti nejsou ořechy, ale hlízy šáchoru jedlého. Share Tweet Email

Číst více