Dovolená na Santorini: Romantika, zábava a luxus

SantoriniDestinaceŘecko

Někde jsem kdysi dávno slyšela, že Santorini buď milujete, nebo nenávidíte. Já jsem rozhodně v týmu “Miluji Santorini”. Hned, když jsem přistála na letišti, dýchla na mě naprosto pohodová atmosféra a v ten okamžik jsem to věděla… Tohle je ráj, tady to miluji! Je i pro vás dovolená na Santorini tou pravou volbou?

 

Dám vám hned 3 důvody, proč si tento okouzlující ostrov zamilujete i vy!

1. PŘEKRÁSNÉ FOTKY Z DOVOLENÉ

Toužíte po takových těch „WOW“ fotkách, díky kterým se vás bude každý okamžitě ptát, kde že to právě jste? Tak to musíte vyrazit do vyhlášených měst Oia a Fira. Fira je hlavní město ostrova a je vybudovaná na útesu (na kaldeře). Oia je neméně známá a to právě díky svým modro-bílým domkům tyčícím se nad mořem.

Právě z těchto městeček si užijete nejkrásnější výhled! Modro-bílé domečky s průzračným mořem na pozadí vypadají jako z pohádky a když k tomu všemu přidáte ještě západ slunce, sotva si zvládnete představit romantičtější místo. Ta nejpopulárnější místa pro focení najdete docela snadno – tam, kde je nejvíc lidí, tam to stojí nejvíce za to. Santorini je doopravdy celosvětovou atrakcí, a tak je v úzkých uličkách Firy a Oiii dost těsno.

Určitě se tím však nenechte odradit, připravit se o tento zážitek by totiž byl opravdový cestovatelský hřích. Naopak si projděte každou jednu uličku, stojí to za to. Bude vám připadat, že snad každý další výhled je krásnější než ten předchozí. Věřte, že budete mít telefony či foťáky plné úžasných fotek, které nebudete chtít promazat.

2. STYLOVÉ BEACH CLUBY

Santorini však nejsou jen modro-bílé domečky, kaldera a romantika při západu slunce. Málokdo ví, že je to i super místo pro plážovou a party dovolenou! Nočním životem vynikají zejména letoviska Kamari a Perissa.

Podél pláží ve zmíněných letoviscích je nejen fajn přístup do moře, ale nechybí tu ani vynikající taverny, které vám zajistí gastro zážitky, na které budete dlouho vzpomínat. Kromě toho zde téměř na každém kroku narazíte na fantastické plážové kluby. Moderní design, boho dekorace, hudba a osvěžující drinky, přesně na to se můžete těšit! Součástí těchto klubů bývá i vlastní bazén, lehátka a slunečná terasa, kterou můžete při nějaké konzumaci zdarma využívat.

3.  … JAKO HVĚZDA!

Při cestě na Santorini nemůžete vynechat vyhlášený a celosvětově proslulý hotel se stylovou restaurací a lounge u bazénu – Cavo Tagoo Santorini. Všichni určitě znáte fotky z tohoto baru, či lounge. Každá celebrita, která se na ostrově ukáže zamíří právě sem. A čím je Cavo Tagoo typické? Luxusní, nekonečný bazén, komfortní postele v bazénu a výhled na moře. Není krásnějšího výhledu, než z Cavo Tagoo! Pro posezení a večerní drink doporučuji si udělat rezervaci. Rezervovat můžete buď stůl, nebo zmíněná luxusní lehátka (postele) zabudované v bazénu.

Samozřejmě je třeba počítat s tím, že i ceny jsou světového rozměru. Míchané nápoje se pohybují okolo 20 EUR, ale za ten výhled to opravdu stojí! Zajděte si alespoň na jeden drink a věřte, že na tento zážitek nikdy nezapomenete. A kdy je nejlepší do Cavo Tagoo vyrazit? Rozhodně při tzv. Golden hour, krátce před západem slunce, abyste ten okamžik mohli prožít opravdu na maximum! 

My se na Santorini určitě vrátíme. A co vy? Kdy vyrazíte?

Rodinná dovolená v Tunisku

Rodinná dovolená na Djerbě: Nekonečná zábava pro celou rodinu!

Dovolená v Řecku: 5 „nej“, které musíte vidět na Kefalonii

Dovolená v Řecku

Mohlo by vás zajímat

Filmová místa

Tunisko, Maroko, Řecko… Kde se natáčely slavné filmy a seriály?

Patříte mezi filmové a seriálové nadšence, kteří rádi navštěvují místa z oblíbených snímků? Tak je tenhle článek přesně pro vás! Vydejte se s námi do míst, kde se natáčely slavné filmy a seriály! Share Tweet Email

Číst více

tuniské letovisko Hammamet

Hammamet: Tuniské letovisko zaujme hotely, plážemi i medinou

Nejstarší přímořské letovisko na tuniské pevnině nese název Hammamet a rozprostírá se na východním pobřeží, 13 km od města Nabeul a 65 km od hlavního města Tunis. Už jste v něm trávili dovolenou? Pokud ne, pojďme se nyní společně podívat, jak to v něm vypadá. Jeho hlavní devízou jsou široké písčité pláže, hotelové komplexy s […]

Číst více

ostrov Paros

Paros: Romantický řecký ostrov, který míjí masová turistika

Těžbou vynikajícího poloprůsvitného mramoru, ze kterého byla vytesána i Venuše Mélská, se kdysi proslavil řecký ostrov Paros. V současnosti se jedná především o atraktivní lokalitu, kde lze v letní sezóně strávit pohodovou dovolenou. Masová turistika sem dosud nepronikla, takže si můžete v klidu užívat veškerých předností, jimiž tento třetí největší z Kykladských ostrovů oplývá. Share […]

Číst více