Tinto de verano: Nápoj, který vás osvěží ve Španělsku

MallorcaReceptyChutě světaŠpanělsko

Dovolená ve Španělsku se blíží a vás zajímá, na jakých gastronomických specialitách si tam můžete pochutnat? Před časem jsme si představili některá jídla, dnes dáme přednost pití. Nápoj, který vidíte na fotografii, se nejmenuje sangria (i navzdory tomu, že se jí podobá), ale tinto de verano. O co přesně kráčí?

Originál obsahuje gaseosu

Tinto de verano v překladu znamená „letní červené víno“. Jedná se o směs vína a gaseosy (v poměru 1:1), což je obecný termín pro minimálně slazené limonády, sycené oxidem uhličitým. Ve Španělsku se nejčastěji používá citrónová gaseosa zvaná La Casera. Je podobná Spritu, ale je méně sladká.

nápoj tinto de verano

Tinto de verano se servíruje především v létě a s ledem, někdy s kouskem citrónu, případně i jiného ovoce. V letních parnech je osvěžující a díky nižšímu obsahu alkoholu snesitelnější než samotné víno. Připravuje se doma, v restauracích, ale můžete si ho koupit i v obchodě – v balené verzi.

Jednoduchý recept

Chcete si pochutnat na drinku tinto de verano v pohodlí domova, aniž byste museli pracně shánět originál? Vyrobte si jeho „českou verzi“. Budete potřebovat pouze 2 deci červeného vína, 1 deci sody, 1 deci limonády Sprite nebo 7UP, citrón a několik kostek ledu.

Postup:

Sprite nebo 7UP smíchejte se sodou. Poměr nemusí být přesně 1:1, záleží na tom, zda chcete, aby byl výsledek více, anebo naopak méně sladký.

Vlijte do džbánku se dvěma deci červeného vína, přidejte led a nakrájený citrón. Můžete přilít i trochu rumu, drink pak bude mít výraznější chuť. (Ale také vyšší obsah alkoholu.)

Na zdraví!

nápoj tinto de verano

Phad Thai

Phad Thai: Vyhlášené thajské nudle, které si zamilujete

Fugu: Pokrmy z jedovaté ryby jsou v Japonsku hitem

fugu

Mohlo by vás zajímat

Dimcay

Piknik na řece Dimcay zpestří vaši dovolenou v turecké Alanyi

Pokud se v létě chystáte na Tureckou riviéru, konkrétně do města Alanya či jeho okolí, máme pro vás tip na zajímavý výlet. Jestliže milujete přírodu, nevšední zážitky a dobré jídlo, jen těžko odmítnete. Tohle všechno totiž zahrnuje piknik na řece Dimcay! Stačí se domluvit s delegátem CK Blue Style, jenž vám návštěvu tohoto atraktivního místa […]

Číst více

Experti na cestách: 52. díl

Experti na cestách: 52. díl

Spojené arabské emiráty jsou jako stvořené pro dovolenou v těchto měsících. Tento díl Blue Style Expertů na cestách se zaměřil na Ras al Khaimu. Emirát, který nabízí barvitou přírodu nebo nejdelší zipline na světě, přiblížila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Jaké je v destinaci počasí, řekla meteoroložka Dagmar Hosová a dalšími hosty byli […]

Číst více

turecké koření

Nejlepší suvenýr je ten, který mohu sníst, tvrdí Lenka Pátek

Patřím mezi cestovatele, kteří v každé zemi nakupují typické suvenýry. Zkrátka něco, co je pro danou destinaci příznačné. A také výrobky, které tam mají vysoce kvalitní. Zatím se mi nestalo, že bych se odněkud vrátila s prázdnou. Když někam letím už poněkolikáté, přesně vím, co si odtamtud chci přivézt, abych doma doplnila zásoby. To se […]

Číst více