Tinto de verano: Nápoj, který vás osvěží ve Španělsku

MallorcaReceptyChutě světaŠpanělsko

Dovolená ve Španělsku se blíží a vás zajímá, na jakých gastronomických specialitách si tam můžete pochutnat? Před časem jsme si představili některá jídla, dnes dáme přednost pití. Nápoj, který vidíte na fotografii, se nejmenuje sangria (i navzdory tomu, že se jí podobá), ale tinto de verano. O co přesně kráčí?

Originál obsahuje gaseosu

Tinto de verano v překladu znamená „letní červené víno“. Jedná se o směs vína a gaseosy (v poměru 1:1), což je obecný termín pro minimálně slazené limonády, sycené oxidem uhličitým. Ve Španělsku se nejčastěji používá citrónová gaseosa zvaná La Casera. Je podobná Spritu, ale je méně sladká.

nápoj tinto de verano

Tinto de verano se servíruje především v létě a s ledem, někdy s kouskem citrónu, případně i jiného ovoce. V letních parnech je osvěžující a díky nižšímu obsahu alkoholu snesitelnější než samotné víno. Připravuje se doma, v restauracích, ale můžete si ho koupit i v obchodě – v balené verzi.

Jednoduchý recept

Chcete si pochutnat na drinku tinto de verano v pohodlí domova, aniž byste museli pracně shánět originál? Vyrobte si jeho „českou verzi“. Budete potřebovat pouze 2 deci červeného vína, 1 deci sody, 1 deci limonády Sprite nebo 7UP, citrón a několik kostek ledu.

Postup:

Sprite nebo 7UP smíchejte se sodou. Poměr nemusí být přesně 1:1, záleží na tom, zda chcete, aby byl výsledek více, anebo naopak méně sladký.

Vlijte do džbánku se dvěma deci červeného vína, přidejte led a nakrájený citrón. Můžete přilít i trochu rumu, drink pak bude mít výraznější chuť. (Ale také vyšší obsah alkoholu.)

Na zdraví!

nápoj tinto de verano

Phad Thai

Phad Thai: Vyhlášené thajské nudle, které si zamilujete

Fugu: Pokrmy z jedovaté ryby jsou v Japonsku hitem

fugu

Mohlo by vás zajímat

Srí Lanka

Dovolená na Srí Lance: Co nevynechat při návštěvě Perly Indického oceánu?

Hluboké pralesy, čajové plantáže, chrámy ukryté v džungli, exotické pláže a úchvatní sloni –⁠ to všechno a mnohem víc nabízí dovolená na Srí Lance. Zažijte ji společně s námi! Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách: 45. díl

Experti na cestách: 45. díl

Hřejivé paprsky slunce, jemný písek a azurově modré moře –⁠ také byste to hned vyměnili za celodenní šero a sněhovou pokrývku? Přesně pro vás je tu další díl Expertů na cestách, ve kterém si budeme povídat o exotické dovolené. Jak naplánovat takovou dovolenou a kde ji prožít nám poradí Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue […]

Číst více

Ochutnejte Bulharsko

Ochutnejte Bulharsko: Tipy na ty nejlepší podniky na pobřeží

Tipnete si, jak rychle si dokážete zamilovat Bulharsko? Ochutnejte místní speciality a uvidíte, že vám k tomu postačí jedno sousto. Všichni přece víme, že láska prochází žaludkem. Vydejte se během své dovolené poznat chutě Balkánu za brány hotelu. Tady je našich několik tipů na restaurace, která vás určitě nezklamou.  Share Tweet Email

Číst více