Cyklistické brýle: Dovolená na kole vyžaduje důkladnou ochranu očí

Co si sbalit na cestu?Rady na cestu

Chcete letní dovolenou v zahraničí spojit s jízdou na kole? Ideální je vyrazit na řecký ostrov Kos, případně na Krétu nebo na Rhodos. Náruživí cyklisté milují rovněž italskou Kalábrii a španělský ostrov Mallorca. Bicykl si můžete zapůjčit přímo v destinaci, avšak cyklistické brýle je záhodno zakoupit si už v České republice. Jaké jsou možnosti?

Ideální je využít známý a osvědčený e-shop, kde si lze vybrat ze spousty kvalitních variant. Jde jen o to, jaký máte vkus a jaké vlastnosti by měly cyklistické brýle mít, aby splňovaly vaše očekávání a navíc perfektně ochránily váš zrak.

dovolená na kole si žádá kvalitní cyklistické brýle

Některé modely mají zesílenou čočku

V první řadě vám cyklistické brýle musí perfektně sednout. K dispozici jsou různé tvary a barvy skel, dokonce ani obroučky nemusejí být pouze černé. Důležitými aspekty při výběru brýlí jsou také úprava zorníků, UV filtry, stupeň zatmavení či materiál obruby.

sportovní brýle Levity 1799

Kvalitní brýle disponují maximálními filtry pro potlačení UVA, UVB i UVC záření. Najdete u nich označení UV 400, což znamená, že chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Modely s 3F vám zajistí vynikající viditelnost. Brýle s fotochromatickými čočkami, které se ztmavují podle intenzity slunečního záření z kategorie 1 až do kategorie 3, poznáte podle označení Photochromic Lens.

sportovní brýle Version 1721

Velkou výhodou je taktéž polarizační filtr, eliminující odlesky a zvyšující vnímavost barev. Budete si ho pochvalovat na moři, sněhu i mokré silnici. Některé cyklistické brýle mají zesílenou čočku, tudíž jsou velmi odolné vůči nárazům. Možná oceníte brýle v odlehčeném rámu z Grilamidu TR 90, s nastavitelným nosníkem.

cyklistické brýle Shaft 1475

Vybrané cyklistické brýle se hodí i na pláž

Některé cyklistické brýle disponují odvětranými samozabarvovacími zorníky reagujícími na intenzitu UV záření. Speciální vrstva Anti-fog zabraňuje kondenzaci vody, tím pádem nedochází k mlžení skel. A co třeba model vyrobený technologií double injection? Vyznačuje se velkou pružností a přizpůsobivostí stranic. Zakoupit si můžete i brýle s fashion designem, který je vhodný i pro běžné použití, tedy na pláž, na výlety či na procházky po městě.

dovolená na kole vyžaduje ochranu očí

Už máte vybráno? Vaše dovolená na kole s CK Blue Style může brzy začít!

sluneční brýle v poušti

Sluneční brýle: Jak na dovolené chránit oči před sluncem a pískem?

Opalovací krémy: Jak ochránit pokožku během dovolené u moře?

dovolená u moře si žádá vhodné opalovací krémy

Mohlo by vás zajímat

čevapčiči

Čevapčiči: U nás téměř zapomenutá balkánská pochoutka

Kdysi jsme tento pokrm (jen psaný s b, nikoliv s p) nacházeli na jídelním lístku většiny restaurací takřka denně, pak se, bohužel, vytratil, stejně jako mnoho dalších „socialistických“. Základem názvu je perské slovo kebab (ten je u nás naopak čím dá populárnější) s tím rozdílem, že čevapčiči se připravuje z mletého masa, obvykle hovězího, jehněčího, skopového […]

Číst více

Dubai Miracle Garden

Dubai Miracle Garden je dokonalou pastvou pro oči

Spojené arabské emiráty jsou proslavené celou řadou velkolepých staveb a atrakcí. Patří k nim i Dubai Miracle Garden, tedy Dubajská zázračná zahrada. A věřte tomu, že zázračná skutečně je. Share Tweet Email

Číst více

dovolená v Turecku aneb hotel Sunmelia Beach Resort

Dovolená v Turecku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Turecka? Pokud ano, nejspíš si v duchu položíte následující otázky: Potřebuji vízum? Co si vzít s sebou? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co ne? Tyto a další otázky si kladou především […]

Číst více