Cyklistické brýle: Dovolená na kole vyžaduje důkladnou ochranu očí

10. 9. 2020Co si sbalit na cestu?Rady na cestu

Chcete letní dovolenou v zahraničí spojit s jízdou na kole? Ideální je vyrazit na řecký ostrov Kos, případně na Krétu nebo na Rhodos. Náruživí cyklisté milují rovněž italskou Kalábrii a španělský ostrov Mallorca. Bicykl si můžete zapůjčit přímo v destinaci, avšak cyklistické brýle je záhodno zakoupit si už v České republice. Jaké jsou možnosti?

Ideální je využít známý a osvědčený e-shop, kde si lze vybrat ze spousty kvalitních variant. Jde jen o to, jaký máte vkus a jaké vlastnosti by měly cyklistické brýle mít, aby splňovaly vaše očekávání a navíc perfektně ochránily váš zrak.

dovolená na kole si žádá kvalitní cyklistické brýle

Některé modely mají zesílenou čočku

V první řadě vám cyklistické brýle musí perfektně sednout. K dispozici jsou různé tvary a barvy skel, dokonce ani obroučky nemusejí být pouze černé. Důležitými aspekty při výběru brýlí jsou také úprava zorníků, UV filtry, stupeň zatmavení či materiál obruby.

sportovní brýle Levity 1799

Kvalitní brýle disponují maximálními filtry pro potlačení UVA, UVB i UVC záření. Najdete u nich označení UV 400, což znamená, že chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Modely s 3F vám zajistí vynikající viditelnost. Brýle s fotochromatickými čočkami, které se ztmavují podle intenzity slunečního záření z kategorie 1 až do kategorie 3, poznáte podle označení Photochromic Lens.

sportovní brýle Version 1721

Velkou výhodou je taktéž polarizační filtr, eliminující odlesky a zvyšující vnímavost barev. Budete si ho pochvalovat na moři, sněhu i mokré silnici. Některé cyklistické brýle mají zesílenou čočku, tudíž jsou velmi odolné vůči nárazům. Možná oceníte brýle v odlehčeném rámu z Grilamidu TR 90, s nastavitelným nosníkem.

cyklistické brýle Shaft 1475

Vybrané cyklistické brýle se hodí i na pláž

Některé cyklistické brýle disponují odvětranými samozabarvovacími zorníky reagujícími na intenzitu UV záření. Speciální vrstva Anti-fog zabraňuje kondenzaci vody, tím pádem nedochází k mlžení skel. A co třeba model vyrobený technologií double injection? Vyznačuje se velkou pružností a přizpůsobivostí stranic. Zakoupit si můžete i brýle s fashion designem, který je vhodný i pro běžné použití, tedy na pláž, na výlety či na procházky po městě.

dovolená na kole vyžaduje ochranu očí

Už máte vybráno? Vaše dovolená na kole s CK Blue Style může brzy začít!

sluneční brýle v poušti

Sluneční brýle: Jak na dovolené chránit oči před sluncem a pískem?

Opalovací krémy: Jak ochránit pokožku během dovolené u moře?

dovolená u moře si žádá vhodné opalovací krémy

Mohlo by vás zajímat

Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Řecký ostrov Zakynthos je věhlasný díky skvostné pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi. Jedná se o nejfotografovanější lokalitu na celém ostrově. Na druhém místě figuruje ostrůvek Cameo, ležící v zátoce Laganas, přibližně 200 metrů od přístavu Port Sostis na jihovýchodě Zakynthosu. Share Tweet Email

Číst více

Krásy a zajímavosti slavné Alexandrie

Krásy a zajímavosti slavné Alexandrie

Objevte s námi Alexandrii, egyptské město s bohatou historií a kulturním dědictvím, které proslulo například díky světoznámé Alexandrijské knihovně, Alexandrijskému národnímu muzeu, honosné mešitě Abú El-Abbáse Mursího a dalším pamětihodnostem. Share Tweet Email

Číst více

milujete Mallorcu

10 důvodů, proč milujete Mallorcu

Mallorca je cestovateli z celého světa milována především pro své nádherné pobřeží s úchvatnými plážemi a malebnými zátokami lemovanými sluncem rozpálenými vápencovými útesy. Ponořte se i vy do azurových vod Středozemního moře nebo se vydejte vysoko do kopců a objevte šarm místních ospalých horských vesniček. Ochutnejte jedinečné mallorské víno a pak protančete celou noc ve […]

Číst více