Cyklistické brýle: Dovolená na kole vyžaduje důkladnou ochranu očí

10. 9. 2020Rady na cestuCo si sbalit na cestu?

Chcete letní dovolenou v zahraničí spojit s jízdou na kole? Ideální je vyrazit na řecký ostrov Kos, případně na Krétu nebo na Rhodos. Náruživí cyklisté milují rovněž italskou Kalábrii a španělský ostrov Mallorca. Bicykl si můžete zapůjčit přímo v destinaci, avšak cyklistické brýle je záhodno zakoupit si už v České republice. Jaké jsou možnosti?

Ideální je využít známý a osvědčený e-shop, kde si lze vybrat ze spousty kvalitních variant. Jde jen o to, jaký máte vkus a jaké vlastnosti by měly cyklistické brýle mít, aby splňovaly vaše očekávání a navíc perfektně ochránily váš zrak.

dovolená na kole si žádá kvalitní cyklistické brýle

Některé modely mají zesílenou čočku

V první řadě vám cyklistické brýle musí perfektně sednout. K dispozici jsou různé tvary a barvy skel, dokonce ani obroučky nemusejí být pouze černé. Důležitými aspekty při výběru brýlí jsou také úprava zorníků, UV filtry, stupeň zatmavení či materiál obruby.

sportovní brýle Levity 1799

Kvalitní brýle disponují maximálními filtry pro potlačení UVA, UVB i UVC záření. Najdete u nich označení UV 400, což znamená, že chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Modely s 3F vám zajistí vynikající viditelnost. Brýle s fotochromatickými čočkami, které se ztmavují podle intenzity slunečního záření z kategorie 1 až do kategorie 3, poznáte podle označení Photochromic Lens.

sportovní brýle Version 1721

Velkou výhodou je taktéž polarizační filtr, eliminující odlesky a zvyšující vnímavost barev. Budete si ho pochvalovat na moři, sněhu i mokré silnici. Některé cyklistické brýle mají zesílenou čočku, tudíž jsou velmi odolné vůči nárazům. Možná oceníte brýle v odlehčeném rámu z Grilamidu TR 90, s nastavitelným nosníkem.

cyklistické brýle Shaft 1475

Vybrané cyklistické brýle se hodí i na pláž

Některé cyklistické brýle disponují odvětranými samozabarvovacími zorníky reagujícími na intenzitu UV záření. Speciální vrstva Anti-fog zabraňuje kondenzaci vody, tím pádem nedochází k mlžení skel. A co třeba model vyrobený technologií double injection? Vyznačuje se velkou pružností a přizpůsobivostí stranic. Zakoupit si můžete i brýle s fashion designem, který je vhodný i pro běžné použití, tedy na pláž, na výlety či na procházky po městě.

dovolená na kole vyžaduje ochranu očí

Už máte vybráno? Vaše dovolená na kole s CK Blue Style může brzy začít!

sluneční brýle v poušti

Sluneční brýle: Jak na dovolené chránit oči před sluncem a pískem?

Opalovací krémy: Jak ochránit pokožku během dovolené u moře?

dovolená u moře si žádá vhodné opalovací krémy

Mohlo by vás zajímat

10 důvodů, proč milujete Tunisko

10 důvodů, proč milujete Tunisko

Tunisko milujete natolik, že bylo opravdu obtížné vybrat jen 10 důvodů. Ať už pro úsměvy místních obyvatel, kteří jsou proslulí svou veselou a přátelskou povahou, pro nádherné pláže s jemným pískem, omývané průzračným oceánem nebo pro jeho orientální šarm a vůně, které jsou cítit doslova na každém kroku. Do Tuniska je zkrátka opravdu snadné se […]

Číst více

Hotel Fiesta Beach 4

Richieho fotoreportáž: Hotel Fiesta Beach 4*+ na ostrově Djerba

Uvažujete o dovolené na největším tuniském ostrově Djerba? Výběr hotelu vám možná usnadní fotoreportáž, kterou pro vás připravil náš cestovatel Richie. Čtyři dny pobýval – společně s několika kolegy – v hotelu Fiesta Beach 4*+, nalézajícím se na severovýchodním pobřeží a vzdáleném zhruba 25 km od letiště. Měl tedy dostatek času na to, aby otestoval […]

Číst více

egyptský ostrov Giftun

Giftun: Ostrov nedaleko města Hurghada svádí k celodennímu výletu

Egyptské Tahiti – tuto přezdívku si ostrov Giftun vysloužil díky plážím s téměř bílým povrchem a průzračnému moři. Nalézá se necelých pět kilometrů od města Hurghada a je cílem celodenních lodních výletů. Budete-li trávit dovolenou v této egyptské destinaci, můžete se domluvit s delegátem CK Blue Style a ten vám návštěvu Giftunu zprostředkuje. Share Tweet […]

Číst více