Opalovací krémy: Jak ochránit pokožku během dovolené u moře?

Co si sbalit na cestu?Rady na cestu

Chystáte se na dovolenou s CK Blue Style? Bez ohledu na to, zda vyrazíte do Řecka, Egypta, Tuniska, Turecka, Spojených arabských emirátů, Bulharska či exotických krajin, měli byste si do kufru přibalit vhodné opalovací krémy a také přípravky, které vaše pokožka vyžaduje po opalování. Rozhodně neprohloupíte, když zajdete do lékárny BENU.

Využít můžete i stejnojmenný internetový obchod. Jestliže se rozhodnete pro tohoto prodejce, budete mít jistotu, že odletíte do zahraničí s velmi kvalitními výrobky, které vaši kůži dokonale ochrání a současně vyživí.

muž si aplikuje krém na opalování

Máte citlivou pokožku?

Kromě povrchové UVA/UVB ochranné aktivity mnohé krémy, mléka či oleje poskytují i vnitřní biologickou ochranu – buněčnou Bioprotekci. Tento exkluzivní patent zachovává a stimuluje obranyschopnost kůže během pobytu na slunci a zároveň zajišťuje biologickou ochranu integrity genomu, buněk a tkání kůže.

Přípravky na opalování jsou častokrát vhodné pro citlivou pokožku, alergickou na sluneční záření. Dále jsou určeny pro velmi světlou pokožku s pihami, pokožku vystavenou extrémnímu slunečnímu záření a též pro suchou pokožku. Většinou jsou velmi odolné vůči vodě a potu. Jiné svým složením pro změnu cílí na mastnou pokožku. Nebojte se ani krému, mléka nebo oleje s SPF50.

olej na opalování

Děti vyžadují speciální opalovací krémy

Existují rovněž emulze obsahující dva různé typy kyseliny hyaluronové – vysoko a nízkomolekulární, které redukují jemné linky a vrásky a intenzivně hydratují pleť. Zatímco vysokomolekulární kyselina hyaluronová redukuje vrásky, ta nízkomolekulární podporuje vlastní produkci kyseliny hyaluronové.

Dětem jsou určeny speciální přípravky. Tyto opalovací krémy mají vysoký faktor a hypoalergenní složení, tudíž jsou ideální pro citlivou pokožku. Obvykle jsou neparfémované a extrémně voděodolné. A navíc nezanášejí a neucpávají kožní póry.

vaše děti potřebují speciální opalovací krémy

Glycerin zajišťuje hydrataci

Důležité jsou nejen opalovací krémy, ale také krémy po opalování, obohacené o změkčující a zklidňující látky. Například alantoin a ginkgo biloba tlumí pocity přehřátí. Glycerin a shea hydratují, restrukturalizují a brání opálenou pokožku před vysoušením.

K dostání je taktéž regenerační gelový krém po opalování. Sluncem namáhanou, podrážděnou pokožku zklidňuje díky licochalconu A, který neutralizuje volné radikály, a kyselině glycyrrhetinové, jež stimuluje pokožce vlastní mechanismus na obnovu DNA.

Pokud dorazíte do kamenné prodejny, ochotně vám tam poradí magistr. Zvolíte-li e-shop, u každého výrobku najdete složení a detailní informace o jeho účincích. Během dovolené s CK Blue Style se můžete slunit s vědomím, že vám slunce neuškodí!

opalovací krémy jsou u moře zcela nezbytné

cyklistické brýle

Cyklistické brýle: Dovolená na kole vyžaduje důkladnou ochranu očí

Betakaroten aneb Proč dovolená u moře vyžaduje provitamin A

dovolená u moře vyžaduje betakaroten

Mohlo by vás zajímat

Lago di Como

Lago di Como: Italské jezero okouzlí plavce i estéty

Lago di Como (Comské jezero nebo také Komské jezero) turisté vyhledávají nejen v parném létě. Patří totiž k nejkrásnějším koutům Itálie i celých Alp, kde leží. Pohled na poměrně úzký pruh vodní hladiny – lemují ji vysoké hory a občas se v ní zrcadlí – či na malebné vesničky na stráních je nezapomenutelný. Share Tweet Email

Číst více

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku: Do kterého letoviska vyrazit?

Od Achtopolu po Balčik a ještě dál – téměř 400 kilometrů dlouhé bulharské pobřeží se táhne od hranic s Tureckem až po ty rumunské a nabízí nespočet míst, které slibují perfektní dovolenou. Odpočiňte si letos u Černého moře a přijměte naši pozvánku na rychlý výlet do těch nejoblíbenějších oblastí. Výběr správné lokality je totiž prvním krokem […]

Číst více

Prasonisi

Prasonisi: Pláž na ostrově Rhodos spojuje Středozemní a Egejské moře

Láká vás dovolená na Rhodosu? Pokud ano, přinášíme tip na zajímavý výlet! Baví-li vás kitesurfing či windsurfing, zbystřete o to víc! Jedná se o proslulou pláž Prasonisi v nejjižnějším cípu tohoto ostrova, který náleží Řecku a nachází se poblíž Turecka. Díky skvělým povětrnostním podmínkám se tu provozují zmíněné vodní sporty. Písčitá pláž navíc dostala přezdívku […]

Číst více