Opalovací krémy: Jak ochránit pokožku během dovolené u moře?

18. 10. 2020Rady na cestuCo si sbalit na cestu?

Chystáte se na dovolenou s CK Blue Style? Bez ohledu na to, zda vyrazíte do Řecka, Egypta, Tuniska, Turecka, Spojených arabských emirátů, Bulharska či exotických krajin, měli byste si do kufru přibalit vhodné opalovací krémy a také přípravky, které vaše pokožka vyžaduje po opalování. Rozhodně neprohloupíte, když zajdete do lékárny BENU.

Využít můžete i stejnojmenný internetový obchod. Jestliže se rozhodnete pro tohoto prodejce, budete mít jistotu, že odletíte do zahraničí s velmi kvalitními výrobky, které vaši kůži dokonale ochrání a současně vyživí.

muž si aplikuje krém na opalování

Máte citlivou pokožku?

Kromě povrchové UVA/UVB ochranné aktivity mnohé krémy, mléka či oleje poskytují i vnitřní biologickou ochranu – buněčnou Bioprotekci. Tento exkluzivní patent zachovává a stimuluje obranyschopnost kůže během pobytu na slunci a zároveň zajišťuje biologickou ochranu integrity genomu, buněk a tkání kůže.

Přípravky na opalování jsou častokrát vhodné pro citlivou pokožku, alergickou na sluneční záření. Dále jsou určeny pro velmi světlou pokožku s pihami, pokožku vystavenou extrémnímu slunečnímu záření a též pro suchou pokožku. Většinou jsou velmi odolné vůči vodě a potu. Jiné svým složením pro změnu cílí na mastnou pokožku. Nebojte se ani krému, mléka nebo oleje s SPF50.

olej na opalování

Děti vyžadují speciální opalovací krémy

Existují rovněž emulze obsahující dva různé typy kyseliny hyaluronové – vysoko a nízkomolekulární, které redukují jemné linky a vrásky a intenzivně hydratují pleť. Zatímco vysokomolekulární kyselina hyaluronová redukuje vrásky, ta nízkomolekulární podporuje vlastní produkci kyseliny hyaluronové.

Dětem jsou určeny speciální přípravky. Tyto opalovací krémy mají vysoký faktor a hypoalergenní složení, tudíž jsou ideální pro citlivou pokožku. Obvykle jsou neparfémované a extrémně voděodolné. A navíc nezanášejí a neucpávají kožní póry.

vaše děti potřebují speciální opalovací krémy

Glycerin zajišťuje hydrataci

Důležité jsou nejen opalovací krémy, ale také krémy po opalování, obohacené o změkčující a zklidňující látky. Například alantoin a ginkgo biloba tlumí pocity přehřátí. Glycerin a shea hydratují, restrukturalizují a brání opálenou pokožku před vysoušením.

K dostání je taktéž regenerační gelový krém po opalování. Sluncem namáhanou, podrážděnou pokožku zklidňuje díky licochalconu A, který neutralizuje volné radikály, a kyselině glycyrrhetinové, jež stimuluje pokožce vlastní mechanismus na obnovu DNA.

Pokud dorazíte do kamenné prodejny, ochotně vám tam poradí magistr. Zvolíte-li e-shop, u každého výrobku najdete složení a detailní informace o jeho účincích. Během dovolené s CK Blue Style se můžete slunit s vědomím, že vám slunce neuškodí!

opalovací krémy jsou u moře zcela nezbytné

cyklistické brýle

Cyklistické brýle: Dovolená na kole vyžaduje důkladnou ochranu očí

Betakaroten aneb Proč dovolená u moře vyžaduje provitamin A

dovolená u moře vyžaduje betakaroten

Mohlo by vás zajímat

Město Chania

Fotoreportáž: Město Chania na západě řeckého ostrova Kréta

Láká vás dovolená na řeckém ostrově Kréta? Za nejkrásnější region je považována Chania, rozprostírající se na západě. Stejně se jmenuje i její hlavní město, které svádí k minimálně půldenní návštěvě. Chania leží na pobřeží Krétského moře, má přibližně 54 000 obyvatel a je druhým nejlidnatějším městem Kréty. Do roku 1972 byla hlavním městem celého ostrova. Share […]

Číst více

Potami

Potami: Pláž na ostrově Samos okouzlí délkou, přírodou i čistotou vody

Poletíte s CK Blue Style na řecký ostrov Samos? Dovolená strávená v hotelovém areálu a jeho blízkém okolí bude samozřejmě fajn, ale proč se během pobytu nevydat na výlet? Možností je vícero, stačí otevřít informační obálku, kterou dostanete po příletu, a následně se dohodnout s česky hovořícím delegátem. Na řadu míst se můžete vypravit sami […]

Číst více

Taramosalata: Řecká pomazánka z jiker připomíná ovocnou pěnu

Dovolená v Řecku je o klidu, pohodě a skvělém jídle. Ať už se vydáte na ostrov Kréta, Korfu, Kos, Samos, Zakynthos, Kefalonie či Rhodos, všude narazíte na pokrm zvaný taramosalata (neboli taramasalata). Obvykle má růžovou barvu, takže z dálky vypadá jako ovocná pěna. Nenechte se zmást! Ve skutečnosti je to pomazánka, která s ovocem nemá […]

Číst více