Opalovací krémy: Jak ochránit pokožku během dovolené u moře?

18. 10. 2020Co si sbalit na cestu?Rady na cestu

Chystáte se na dovolenou s CK Blue Style? Bez ohledu na to, zda vyrazíte do Řecka, Egypta, Tuniska, Turecka, Spojených arabských emirátů, Bulharska či exotických krajin, měli byste si do kufru přibalit vhodné opalovací krémy a také přípravky, které vaše pokožka vyžaduje po opalování. Rozhodně neprohloupíte, když zajdete do lékárny BENU.

Využít můžete i stejnojmenný internetový obchod. Jestliže se rozhodnete pro tohoto prodejce, budete mít jistotu, že odletíte do zahraničí s velmi kvalitními výrobky, které vaši kůži dokonale ochrání a současně vyživí.

muž si aplikuje krém na opalování

Máte citlivou pokožku?

Kromě povrchové UVA/UVB ochranné aktivity mnohé krémy, mléka či oleje poskytují i vnitřní biologickou ochranu – buněčnou Bioprotekci. Tento exkluzivní patent zachovává a stimuluje obranyschopnost kůže během pobytu na slunci a zároveň zajišťuje biologickou ochranu integrity genomu, buněk a tkání kůže.

Přípravky na opalování jsou častokrát vhodné pro citlivou pokožku, alergickou na sluneční záření. Dále jsou určeny pro velmi světlou pokožku s pihami, pokožku vystavenou extrémnímu slunečnímu záření a též pro suchou pokožku. Většinou jsou velmi odolné vůči vodě a potu. Jiné svým složením pro změnu cílí na mastnou pokožku. Nebojte se ani krému, mléka nebo oleje s SPF50.

olej na opalování

Děti vyžadují speciální opalovací krémy

Existují rovněž emulze obsahující dva různé typy kyseliny hyaluronové – vysoko a nízkomolekulární, které redukují jemné linky a vrásky a intenzivně hydratují pleť. Zatímco vysokomolekulární kyselina hyaluronová redukuje vrásky, ta nízkomolekulární podporuje vlastní produkci kyseliny hyaluronové.

Dětem jsou určeny speciální přípravky. Tyto opalovací krémy mají vysoký faktor a hypoalergenní složení, tudíž jsou ideální pro citlivou pokožku. Obvykle jsou neparfémované a extrémně voděodolné. A navíc nezanášejí a neucpávají kožní póry.

vaše děti potřebují speciální opalovací krémy

Glycerin zajišťuje hydrataci

Důležité jsou nejen opalovací krémy, ale také krémy po opalování, obohacené o změkčující a zklidňující látky. Například alantoin a ginkgo biloba tlumí pocity přehřátí. Glycerin a shea hydratují, restrukturalizují a brání opálenou pokožku před vysoušením.

K dostání je taktéž regenerační gelový krém po opalování. Sluncem namáhanou, podrážděnou pokožku zklidňuje díky licochalconu A, který neutralizuje volné radikály, a kyselině glycyrrhetinové, jež stimuluje pokožce vlastní mechanismus na obnovu DNA.

Pokud dorazíte do kamenné prodejny, ochotně vám tam poradí magistr. Zvolíte-li e-shop, u každého výrobku najdete složení a detailní informace o jeho účincích. Během dovolené s CK Blue Style se můžete slunit s vědomím, že vám slunce neuškodí!

opalovací krémy jsou u moře zcela nezbytné

cyklistické brýle

Cyklistické brýle: Dovolená na kole vyžaduje důkladnou ochranu očí

Betakaroten aneb Proč dovolená u moře vyžaduje provitamin A

dovolená u moře vyžaduje betakaroten

Mohlo by vás zajímat

Mini Egypt Park

Mini Egypt Park: Muzeum pod širým nebem v Hurghadě je plné miniatur

Také dovolenou v Egyptě, konkrétně v Hurghadě, si lze zpříjemnit zajímavým výletem. A nemusíte jezdit nikam daleko! Chcete-li se z hotelu vzdálit jen na několik hodin, doslova se nabízí Mini Egypt Park. Toto unikátní muzeum pod širým nebem se nalézá v Makadi Bay, přibližně 25 km od letiště. Prohlédnete si hezky zblízka zhruba 60 uměleckých […]

Číst více

dovolená v Turecku aneb hotel Sunmelia Beach Resort

Dovolená v Turecku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Turecka – na Tureckou riviéru, případně na eurovíkend v Istanbulu? Pokud ano, nejspíš si v duchu položíte následující otázky: Potřebuji vízum? Co si vzít s sebou? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a […]

Číst více

Plavba po Nilu

Egypt je rájem pro každého, kdo si chce užít rozmanitou dovolenou se vším všudy a v případě tohoto poznávacího zájezdu to platí dvojnásobně. Skoro se nechce věřit, že během jednoho týdne můžete zažít tolik nádherných okamžiků, spatřit tolik zajímavých míst a mezitím si dopřát i čas pro dokonalý odpočinek. V tomto článku pro vás máme […]

Číst více