Destinace - Thajsko - Blue Style Blog
Tlačítko Zpět nahoru
Všemi barvami hrající „Země úsměvů“ láká kromě vřelosti místních obyvatel i na skutečně nádhernou a mnohdy téměř nedotčenou přírodu, prastarou kulturu i světoznámou kuchyni. Zamilujte se i vy do tohoto asijského ráje všech cestovatelů!

Thajsko

Dovolená v Thajsku: Zvláštní zvyky Země úsměvů

ThajskoDestinace

Dovolená v Thajsku: Zvláštní zvyky Země úsměvů

   •   12. prosince 2023

Jiný kraj, jiný mrav, praví okřídlené přísloví. A každý cestovatel může potvrdit, že nad některými zvyky v cizích zemích mnohdy zůstává rozum stát. Proto jsme pro vás připravili tento seriál článků, v rámci kterého se společně podíváme na ty nejpodivnější tradice, oslavy, festivaly… zkrátka všechno, co nás na našich cestách po světě zaujalo. Jako první jsou na řadě zvláštní zvyky exotického Thajska.

Číst více

Ayutthaya – drahokam v koruně Země úsměvu

ThajskoDestinaceTipy na výlety

Ayutthaya – drahokam v koruně Země úsměvu

   •   5. srpna 2022

Thajsko, celým názvem Thajské království, je země ležící v jihovýchodní Asii, v tropickém podnebném pásu. Každoročně láká turisty z celého světa na své dokonalé pláže, světoznámou kuchyni, úchvatnou přírodu a v neposlední řadě bohatou historii. Ta se v Thajsku připomíná doslova na každém rohu skrze památky a četná archeologická naleziště a dává vzpomenout dávnou slávu tehdejšího Siamu.

Číst více