Fotoreportáž: Čtvrť SOHO Square v egyptském městě Sharm El Sheikh

7. 12. 2020DestinaceEgyptSharm El SheikhTipy na výlety

Láká vás dovolená v Egyptě? Hurghada a Marsa Alam jsou fajn, ale je tu ještě jedna varianta – Sharm El Sheikh. Tato destinace se rozprostírá na jihu Sinajského poloostrova a má vlastní mezinárodní letiště. Budete-li pobývat v letoviscích Nabq Bay, Ras Nasrani, Sharks Bay, Naama Bay nebo Ras Um El Seid Hills, neváhejte si udělat večerní výlet do zábavní čtvrti SOHO Square.

Je určená všem – na své si přijdou rodiny s dětmi, party přátel, senioři i zamilované páry. Čekají tady na vás restaurace, bary, kavárny, obchody, kino i sportoviště. Před časem se do SOHO Square vydali fotograf Michal Okla a cestovatel Richie, aby tam pořídili následující fotografie. Některé vznikly krátce před otevřením areálu, tedy chvíli před tím, než dorazili první turisté.

Pochutnáte si na steaku i thajských nudlích

Do čtvrti SOHO Square se můžete vydat i sami, například taxíkem. Nejúchvatnější je po setmění, ale hezké či vtipné záběry zde pořídíte i za světla.

Richie se proměnil v obří květinu

S největší pravděpodobností budete bydlet v hotelu s režimem all inclusive, tudíž hlad a žízeň během dovolené rozhodně řešit nebudete. Pokud se rozhodnete, že se přece jen navečeříte ve čtvrti SOHO Square, když už tam budete mít namířeno, neprohloupíte. Je zde několik tematických restaurací (indická, čínská, egyptská, thajská, japonská, středomořská aj.), naservírují vám ledacos včetně sushi a steaků. Těm, kteří nebudou mít na jídlo ani pomyšlení, se jistě zavděčí místní kavárny s parádním výhledem.

kavárna v SOHO Square

Drink si můžete vychutnat venku – možností je řada. Mnozí návštěvníci si podniky vybírají podle barvy, která vyhovuje právě jim.

venkovní kavárna ve městě Sharm El Sheikh

Areálem protéká umělá řeka, řada barů a kaváren se nachází na ostrůvcích. Všechno, včetně křesel i stromů, je úžasně nasvícené. Posuďte sami!

umělá řeka a kavárny

Od 18:00 až do 3 hodin do rána je otevřen bar Oxygen, kde skvěle hrají a kde si můžete i zatancovat. Navíc se v něm nadýcháte úžasně čistého vzduchu!

vchod do Ice Baru, Oxygenu a night clubu

V SOHO Square potkáte slony, tygry i opice

Součástí čtvrti SOHO Square je i nejchladnější místo na Středním východě – Ice Bar. Stěny, bar, sedadla, stoly a dokonce i brýle jsou vyrobeny z ledu. Moc dlouho zde asi nevydržíte, ale proč se sem nestavit alespoň na jeden drink a selfie? Teplé oblečení vám půjčí na požádání u vchodu.

cestovatel Richie v Ice Baru v SOHO Square

Během procházky narazíte i na kovové sochy zvířat. Určitě neminete ani tyto slony – vypadají skoro jako živí!

SOHO Square

Tato šelma působí hodně nebezpečně, ale naštěstí nekouše. Co takhle toho využít a vyfotit se s ní? Mimochodem – o kus dál uvidíte lva či opice.

kovový tygr v SOHO Square

Svítící tunel je jednou z mnoha atrakcí, které ve čtvrti SOHO Square objevíte. Hlavně si nezapomeňte vzít kvalitní fotoaparát, ať máte i po letech na co vzpomínat.

Richie a svítící tunel ve čtvrti SOHO Square

Spatříte spoustu světelných instalací všech možných tvarů a velikostí. Tohle skutečně není Amerika, ale Afrika!

světelné instalace v Egyptě

Ve čtvrti SOHO Square koupíte ledacos – oblečení, šperky, hodinky, přírodní kosmetiku i umělecké předměty a bytové doplňky.

cestovatel Richie před obchodem v SOHO Square

Anebo vám stačí malý suvenýr na památku? Výběr je pestrý a ceny přijatelné – záleží jen na vašem vkusu. Magnetka, kovový kalíšek, anebo Aladinova lampa?

cestovatel Richie vybírá suvenýr

Bruslit můžete i v srpnu

V areálu SOHO Square ve městě Sharm El Sheikh nechybí ani ledová aréna, night club, dětská zóna, historické kino a knihkupectví.

ledová aréna

Chcete si zabruslit v březnu, červenci nebo třeba v září? Žádný problém! Brusle, helmu, rukavice i chrániče vám tady ochotně zapůjčí kdykoliv. Cestovatel Richie se projel na ledě po více než 15 letech.

Richie bruslí v SOHO Square

Nevšední audiovizuální zážitek vám zajistí Tančící fontána. Připravte si kamery a fotoaparáty – bude to stát za to!

SOHO Square ve městě Sharm El Sheikh

Fontánu můžete sledovat taktéž z terasy. „Jsem rád, že jsem sem vyrazil, rozhodně jsem se nenudil. Jen mě mrzí, že jsem si nestihl zahrát bowling. Tak snad příště!“ okomentoval pobyt v SOHO Square cestovatel Richie.

Richie ve městě Sharm El Sheikh

Foto – Michal Okla

A na závěr si můžete prohlédnout video, které pro vás Richie natočil ve čtvrti SOHO Square:

Baklava

Baklava: Dezert, který vás bude svádět v Turecku, Řecku, SAE i Africe

magnetky s motivem města Pizzo

Pizzo: Město v italské Kalábrii láká na tartufo, nákupy i hrad Murat

Mohlo by vás zajímat

Djerbahood

Djerbahood: Čtvrť v tuniském městečku Er Riadh láká turisty na street art

Street art je výtvarné umění, které je vytvářené na veřejných místech. Nejedná se pouze o klasické graffiti, ale také o další techniky. Chystáte se na tuniský ostrov Djerba? Pokud vás zajímají malby tohoto druhu, nevynechejte během dovolené návštěvu městečka Er Riadh. Kromě synagogy La Ghriba v něm spatříte spoustu výtvarných počinů na fasádách domů, zídkách […]

Číst více

Dolmades

Dolmades: Tradiční řecké jídlo, jež tvoří vinné listy, rýže a zelenina

Dovolená v Řecku je hlavně o pohodě, přírodě, nádherně čistém moři, antických památkách a vynikající gastronomii. Během pobytu v této oblíbené zemi patrně narazíte na pokrm zvaný dolmades (neboli dolma). Je celý zelený a na první pohled tak trochu tajemný. Jedná se o vinné listy plněné rýží a zeleninou, výjimečně i masem. Share Tweet Email

Číst více

Dovolená

Dovolená ve Spojených arabských emirátech: Rady, tipy a informace

Poletíte s CK Blue Style do Spojených arabských emirátů (SAE)? Ať už si vyberete emirát Dubaj, Ras al-Khaimah, Fujairah, Ajman, Sharjah nebo Abu Dhabi, patrně si položíte následující otázky: Co si vzít s sebou? Potřebuji vízum? Mám si v Česku proměnit peníze? Čeho se vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co v SAE kupovat? […]

Číst více