Agadir: Procházka po pobřežním pokladu Maroka

DestinaceTipy na výletyMaroko

Maroko je zemí, která láká na svou exotickou krásu každoročně desetitisíce turistů z celého světa. Vydejte se i vy za krásnými plážemi, nekonečným tržištěm a jedinečnou barevnou a extrovertní kulturou marockého Agadiru. Dokonalým místem pro vaši úžasnou, trochu jinou dovolenou.

Agadir je známý pro svou dlouhou písečnou pláž, kde můžete strávit hodiny procházením a relaxováním za uklidňujícího šumění oceánu. Je zároveň jedním z nejbezpečnějších a nejmodernějších měst v Maroku, které již od ranních hodin pulzuje příjemně živou atmosférou. Děti společně s dospělými hrají fotbal na rozlehlé pláži, na které narazíte i na níže zmíněné surfaře, kteří se připravují na jízdu na vlnách. Oceán má totiž přes den příznivé teploty, perfektní na koupání nebo skotačení ve vlnách. Na promenádě si od místních umělců zase můžete koupit krásné, ručně malované obrazy. Takový suvenýr určitě stojí za koupi. A jaké jsou naše tipy pro trávení volného času v Agadiru?

Naučte se v Agadiru surfovat

V blízkosti města Agadir se nachází hned několik úžasných pláží pro surfaře všech úrovní. Pro začátečníky či méně zkušené doporučujeme využít místní surfařské školy, menší vlny u pláže Plage d’Agadir jsou pro učení se na surfu jako dělané!

Navštivte krokodýlí park blízko města Agadir

Agadir Crocodile Park je vynikajícím místem pro rodiny s dětmi pro strávení pěkného odpoledne. Park se nachází zhruba 14 km od Plage d’Agadir, tedy asi 30 minut jízdy autem či autobusem. Žije zde přes 300 druhů krokodýlů z celého světa. Věřte nám ale, že jen krokodýly tu rozhodně obdivovat nebudete. Krokodýlí park je totiž i krásnou zahradou se spoustou nádherných exotických stromů a rozkvetlých rostlin.

Nakupte si na největším tržišti v Agadiru – Souk El Had

Nejlepším místem pro poznání marocké kultury a zakoupení suvenýrů je tržiště Souk El Had. Autentická marocká kultura se svým barvami, vůněmi a orientálním šarmem dýchá ze všech koutů. Najdete zde vše, na co si vzpomenete – koření, čerstvé ovoce, tradiční oblečení i napodobeniny světových značek, kuchyňské nádobí, elektroniku, dokonce i malé želvy. Což, uznáváme, není pro všechny návštěvníky to pravé, co by zde chtěli vidět nebo si snad koupit. Nezapomeňte si však z tržiště odnést proslulý arganový olej a – přímo od prodejců – čerstvě rozemleté koření a bylinky. A hlavně smlouvejte! Jste přeci na arabském tržišti.

Pozorujte Agadir z pevnosti Kasbah

Dechberoucí výhled na Agadirský záliv a celé město si budete moci užít při pohledu z pevnosti Kasbah. Na pevnost vás odveze moderní kabinová lanovka, která nabízí pohled na Agadir a Atlantský ocean zase z jiné perspektivy. Tato pevnost je jedna z mála architektonických staveb, které se dochovaly po zemětřesení v 60. letech. Pevnost byla postavena v 16. století panovníkem saadské dynastie a měla sloužit k ochraně před útoky portugalských kolonizátorů. V jejich útrobách našlo místo posledního odpočinku mnoho obyvatel původního Agadiru. I proto je toto místo zahaleno tajemstvím a ve vzduchu se nese špetka úcty k obětem ničivého zemětřesení.

Na nic tedy nečekejte a vydejte se s cestovní kanceláří Blue Style do Maroka! Na výběr máte z místních nádherných letovisek, nebo můžete tuto barevnou zemi procestovat na poznávacím zájezdu. V Maroku vás zkrátka čeká opravdu skvělá dovolená, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat!

 

ostrov Al Noor

Ostrov Al Noor v emirátu Sharjah ukrývá motýlí dům i trampolínu

Arkadi: Klášter na ostrově Kréta proslavila hromadná sebevražda

dvoulodní kostel katholikon je dominantou kláštera Arkadi

Mohlo by vás zajímat

Mallorca

Mallorca –⁠ skvělá volba pro vaši aktivní dovolenou!

Španělský ostrov Mallorca nabízí víc než krásné pláže a vodní sporty. Najdete zde také starobylá města a vesničky obklopené dechberoucí přírodou. Share Tweet Email

Číst více

Svatý Vlas neboli Sveti Vlas

Svatý Vlas: Moderní letovisko, jež navazuje na Slunečné pobřeží

Láká vás letní dovolená v Bulharsku, konkrétně v okolí letiště Burgas, a toužíte bydlet v relativně poklidném letovisku? Jednou z variant je Svatý Vlas (Sveti Vlas), navazující na rušné Slunečné pobřeží. Kromě hotelů a dalších ubytovacích zařízení tady najdete obchody, restaurace, cukrárnu, bary, lékárnu, pekařství či přístaviště s půjčovnou lodí, mořskou taxislužbou a replikou bukanýrské […]

Číst více

Lenka Pátek se syny v krétském regionu Chania

Krétský region Chania mě uchvátil nejen plážemi, říká Lenka Pátek

Miluji Krétu a obzvlášť její nejzápadnější region Chania. Není pro mě až tak důležité, ve kterém hotelu a letovisku se ubytuji, protože si pokaždé pronajmu auto. Tato nádherná oblast si vyloženě říká o to, aby ji člověk procestoval takzvaně skrz na skrz. Když jsem to udělala poprvé, pochopila jsem, že to chci zopakovat pokaždé, kdykoliv […]

Číst více