Parghelia: Kalábrijská vesnička u města Tropea láká na pohodu

KalábrieItálie

Italská Kalábrie je skvělým tipem na pohodovou letní dovolenou v Evropě. V tomto regionu nenarazíte na továrny a rušné magistrály, ale především na nádhernou přírodu, krásné pláže, čisté Tyrhénské moře, architektonicky zajímavá městečka a lákavé tradiční suvenýry. Jedním z letovisek, kde lze díky českým cestovním kancelářím pobývat, je Parghelia. Tato malebná vesnička se nachází pouhé tři kilometry od věhlasného města Tropea, které tím pádem můžete navštěvovat, kdykoliv se vám zlíbí.

Vzhledem k tomu, že Parghelia je opravdu malé středisko, je nabídka ubytovacích zařízení značně omezená. Každopádně není problém si vybrat, pokud ovšem není daný termín již vyprodaný. V tom případě nepohloupíte, když zvolíte jiné kalábrijské letovisko. Mezinárodní letiště leží v Lamezia Terme, přibližná doba letu z Prahy činí dvě a čtvrt hodiny.

italská vesnička Parghelia

Kterou pláž si vyberete?

Parghelia má jen několik set metrů, vše zásadní tady však najdete – obchody, restaurace, pizzerie, bary, kavárnu, cukrárnu, pekařství, poštu, lékárnu, fitness, kostely, muzeum umění i vlakovou stanici. Ale hlavně – rozprostírá se tu řada písčitých pláží!

italská Kalábrie

Ty začínají hned za přístavem ve městě Tropea. Nejznámější pláže u vesničky Parghelia se jmenují La Grazia, Vardano a Michelino (na snímku). Poslední jmenovaná je bez servisu, dostanete se k ní pěšky po dlouhém chodníku se schody a osmi zatáčkami.

písčitá pláž Michelino v letovisku Parghelia

Na pláži a v moři spatříte desítky velkých kamenů. Když popojdete víc doprava, objevíte pár miniaturních „zašíváren“. Ty doslova čekají na jedince, kteří touží být zcela nerušeni. Zdejší pobřeží si oblíbili rovněž potápěči a milovníci šnorchlování.

letovisko Parghelia

Okolí vesničky Parghelia svádí k výletům

Kromě příjemné atmosféry vesnička nabízí úžasný výhled na moře. Některé hotely poskytují pouze snídani nebo polopenzi, jiné jsou dokonce s praktickým konceptem all inclusive. Ocení ho především rodiny s malými dětmi. Kdo rád poznává okolí, může nastoupit do vlaku a vyrazit například do nedalekého Zambrone.

Ve městě Tropea (na snímku), vybudovaném na skále, také stojí vlak. Dá se tam ale dojít pěšky, případně dojet taxíkem. Samozřejmě není problém pronajmout si auto a vydat se do vzdálenějších končin, třeba do města Pizzo.

město Tropea

dovolená v Kalábrii

Dovolená v Kalábrii: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Liparské ostrovy: Stromboli, Lipari, Vulcano

Liparské ostrovy

Mohlo by vás zajímat

Kamiros

Poznejte starověkou atmosféru města Kamiros

Kamiros je archeologické naleziště na severozápadním pobřeží ostrova Rhodos. Jedná se o vykopávky starověkého řeckého města z doby okolo 1000 až 500 př. n. l. Kamiros byl nejmenším ze zakladatelských měst antického rhodského státu. Město bylo několikrát zničeno zemětřesením a opuštěno pravděpodobně v roce 142 př. n. l. V druhé polovině 19. století objevil akropoli […]

Číst více

Emirát Ras Al Khaimah a pláže jako z pohádky

Dovolená v Emirátech: Ras Al Khaimah a pláže jako z pohádky

Ras Al Khaimah je často považován za nejrozmanitější ze sedmi Spojených arabských emirátů. Vděčí za to zejména své působivé krajině –⁠ na jihu se od moře zdvihají vysoké duny červeného písku, které občas narušené zelenající se oázou klesají a přecházejí v úrodnou zelenou rovinu, z níž vyrůstá majestátní pohoří Al Hadžar. A pláže Ras Al […]

Číst více

Nissi Beach v letovisku Ayia Napa, Jižní Kypr

Ayia Napa: Věhlasné letovisko na Kypru se zavděčí každému

Ostrov Kypr se pyšní jednou z nejdelších letních sezón v Evropě a navíc pravidelně figuruje na předních příčkách žebříčku Nejčistší voda ke koupání na území Evropské unie. Vzhledem k tomu, že severní část ostrova tvoří de facto stát Severní Kypr uznávaný pouze Tureckem, pod stoprocentní záštitou EU je v současnosti pouze jižní Kypr, respektive Kyperská […]

Číst více