Parghelia: Kalábrijská vesnička u města Tropea láká na pohodu

KalábrieItálie

Italská Kalábrie je skvělým tipem na pohodovou letní dovolenou v Evropě. V tomto regionu nenarazíte na továrny a rušné magistrály, ale především na nádhernou přírodu, krásné pláže, čisté Tyrhénské moře, architektonicky zajímavá městečka a lákavé tradiční suvenýry. Jedním z letovisek, kde lze díky českým cestovním kancelářím pobývat, je Parghelia. Tato malebná vesnička se nachází pouhé tři kilometry od věhlasného města Tropea, které tím pádem můžete navštěvovat, kdykoliv se vám zlíbí.

Vzhledem k tomu, že Parghelia je opravdu malé středisko, je nabídka ubytovacích zařízení značně omezená. Každopádně není problém si vybrat, pokud ovšem není daný termín již vyprodaný. V tom případě nepohloupíte, když zvolíte jiné kalábrijské letovisko. Mezinárodní letiště leží v Lamezia Terme, přibližná doba letu z Prahy činí dvě a čtvrt hodiny.

italská vesnička Parghelia

Kterou pláž si vyberete?

Parghelia má jen několik set metrů, vše zásadní tady však najdete – obchody, restaurace, pizzerie, bary, kavárnu, cukrárnu, pekařství, poštu, lékárnu, fitness, kostely, muzeum umění i vlakovou stanici. Ale hlavně – rozprostírá se tu řada písčitých pláží!

italská Kalábrie

Ty začínají hned za přístavem ve městě Tropea. Nejznámější pláže u vesničky Parghelia se jmenují La Grazia, Vardano a Michelino (na snímku). Poslední jmenovaná je bez servisu, dostanete se k ní pěšky po dlouhém chodníku se schody a osmi zatáčkami.

písčitá pláž Michelino v letovisku Parghelia

Na pláži a v moři spatříte desítky velkých kamenů. Když popojdete víc doprava, objevíte pár miniaturních „zašíváren“. Ty doslova čekají na jedince, kteří touží být zcela nerušeni. Zdejší pobřeží si oblíbili rovněž potápěči a milovníci šnorchlování.

letovisko Parghelia

Okolí vesničky Parghelia svádí k výletům

Kromě příjemné atmosféry vesnička nabízí úžasný výhled na moře. Některé hotely poskytují pouze snídani nebo polopenzi, jiné jsou dokonce s praktickým konceptem all inclusive. Ocení ho především rodiny s malými dětmi. Kdo rád poznává okolí, může nastoupit do vlaku a vyrazit například do nedalekého Zambrone.

Ve městě Tropea (na snímku), vybudovaném na skále, také stojí vlak. Dá se tam ale dojít pěšky, případně dojet taxíkem. Samozřejmě není problém pronajmout si auto a vydat se do vzdálenějších končin, třeba do města Pizzo.

město Tropea

dovolená v Kalábrii

Dovolená v Kalábrii: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Liparské ostrovy: Stromboli, Lipari, Vulcano

Liparské ostrovy

Mohlo by vás zajímat

Dubai Miracle Garden

Dubai Miracle Garden je dokonalou pastvou pro oči

Spojené arabské emiráty jsou proslavené celou řadou velkolepých staveb a atrakcí. Patří k nim i Dubai Miracle Garden, tedy Dubajská zázračná zahrada. A věřte tomu, že zázračná skutečně je. Share Tweet Email

Číst více

Abu Dabbab: Potápěčská lokalita, kde spatříte korály, želvy i dugonga

Egyptská destinace Marsa Alam láká turisty na klidnou a komfortní dovolenou na pobřeží Rudého moře. Hojně sem míří také potápěči a milovníci šnorchlování, poněvadž korálové útesy se častokrát nalézají v těsné blízkosti pláže. Obdivovat lze rovněž pestrobarevné ryby a další mořské živočichy. Fajnšmekři se obvykle domluví s delegátem CK Blue Style a vydají se na […]

Číst více

cannoli

Cannoli: Italské trubičky patrně pocházejí ze sicilského harému

Začínají se vám zajídat klasické české – zpravidla přeslazené – trubičky? Tak vyzkoušejte italské! Jmenují se cannoli a vypadají velmi přitažlivě už od pohledu. Navíc si můžete vybrat z několika druhů. Zkrátka a dobře – zapomeňte na novoroční předsevzetí a pusťte se do nich! Share Tweet Email

Číst více