Lefkada Wooden Bridge: Most, kde zažijete božský západ slunce

LefkadaDestinaceŘeckoFoto tipyTipy na výlety

Jste romantického založení? Pokud ano, jistě milujete úchvatné západy slunce. A jestliže vás čeká letní dovolená na řeckém ostrově Lefkada, máme pro vás parádní tip! Vydejte se do stejnojmenného hlavního města, konkrétně na jeho severní okraj. Stojí tam zajímavě tvarovaný dřevěný most, který na internetu najdete pod názvem Lefkada Wooden Bridge. Přes den na něm nezažijete nic moc zvláštního, ale když se na něj postavíte k večeru, vychutnáte si božský západ slunce.

Hlavní město Lefkada (neboli Lefkas) je snadno dostupné místní autobusovou dopravou nebo pronajatým dopravním prostředkem. Nechcete nic řešit? Přijeďte na toto jedinečné místo v rámci organizovaného výletu. Stačí se domluvit s delegátem CK Blue Style a ten všechno zařídí!

Procházku si oslaďte neodolatelnou zmrzlinou

Návštěvu mostu Lefkada Wooden Bridge je ideální spojit s procházkou po centru města. To se nalézá jen několik desítek metrů odsud. Nakoupíte kvalitní a zároveň atraktivní suvenýry, oblečení, kosmetiku, šperky nebo bytové doplňky. Toulky centrem si můžete zpestřit výtečnou zmrzlinou nebo posezením u kávy a dezertu. Pánové zajisté nepohrdnou pivem. Několik podniků objevíte i v těsné blízkosti mostu – na promenádě.

podniky v blízkosti mostu

A když popojdete trochu dál, narazíte na další restaurace a kavárny se zahrádkami. Západem slunce se lze kochat také odsud. Nejlepší výhled ovšem umožňuje dřevěný most.

pobřežní promenáda ve městě Lefkada

Když přejdete po mostě, ocitnete se na betonovém molu, jež lemuje promenádu. Procházku po něm si nenechte ujít, nejlépe krátce před tím, než začne zapadat slunce. Jestliže rádi fotíte, pořídíte tady úžasné snímky!

řecké město Lefkada

Lefkada Wooden Bridge nadchne fotografy

Jakmile se přiblíží západ slunce a vy budete na molu, nasměrujte čočku svého fotoaparátu směrem na širé moře.

záběr z mola

Originálnější záběry nacvakáte, když budete stát přímo na Lefkada Wooden Bridge. Na jedné fotce budete mít část restaurace, čluny i molo.

západ slunce nad řeckým ostrovem Lefkada neboli Lefkas

Anebo se soustředíte výhradně na molo a moře…

záběr z mostu Lefkada Wooden Bridge

Případně můžete do záběru promyšleně zakomponovat část mostu, respektive jeho zábradlí.

most Lefkada Wooden Bridge a božský západ slunce

Poslední minuty před setměním mají taktéž co do sebe. Tohle je prostě ráj všech estétů!

nostalgie

Foto – Richard Sacher

Rady a tipy

„Myslím, že moje fotografie hovoří za vše. Podotýkám, že jsem použil starší mobil. Pakliže sem vyrazíte s hodně kvalitním fotoaparátem, který navíc umíte výborně ovládat, pořídíte hotové zázraky. A když se odpoledne nebo po setmění vydáte do ulic města Lefkada neboli Lefkas, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Ostrov není moc velký, tudíž by byla obrovská škoda, kdybyste se sem nevypravili alespoň na pár hodin. Z letoviska Agios Nikitas je to pouhých 14 km a z Nidri (neboli Nydri) 16,5 km.

moderátor Richard Sacher neboli cestovatel Richie si vychutnal západ slunce na mostě Lefkada Wooden Bridge

8 zážitků, které udělají z Bulharska vaši nezapomenutelnou dovolenou

8 zážitků, které udělají z Bulharska vaši nezapomenutelnou dovolenou

Fotoreportáž: Palma Aquarium ve městě Palma de Mallorca

Palma Aquarium

Mohlo by vás zajímat

10 důvodů, proč milujeme Ras al Khaimah

10 důvodů, proč milujete Ras Al Khaimah

Pro nás exoticky znějící jméno emirátu Ras Al Khaimah v češtině znamená “Vrcholek stanu” a emirát si ho získal díky své poloze na samotném severním cípu federace. Ras Al Khaimah láká na jedinečnou kombinaci tisíce let starých památek, plážového luxusu a moderního komfortu na pozadí neskutečných přírodních scenérií. Ne nadarmo bývá často označován za nejkrásnější […]

Číst více

Dovolená na Kypru: Sluníčko, moře a... kočky?

Dovolená na Kypru: Sluníčko, moře a… kočky?

Sluníčko, průzračné moře a nádherné písčité pláže na Kypru asi jen tak někoho nepřekvapí, ale tento překrásný ostrov má navíc ještě jednu zcela zvláštní devizu. Má to čtyři nohy, dvě uši, jeden ocásek a rádo se to s půvabem a ladností povaluje na vyhřátých zápražích, lavičkách a okrajích kašen. Hádejte, co je to? Share Tweet […]

Číst více

Seitan Limania neboli Satanův přístav

Fotoreportáž: Seitan Limania neboli Satanovy přístavy na ostrově Kréta

Kréta je největší řecký ostrov, délka jeho pobřeží činí přibližně 1050 km. Není tedy divu, že ukrývá spoustu velkých i miniaturních pláží. Některé jsou složitě přístupné, ale o to víc úchvatné. Přibližně 22 km od centra města Chania se rozprostírá fascinující pobřežní lokalita Seitan Limania (Satanovy přístavy nebo také Prokleté přístavy). Název vzbuzuje značný respekt, […]

Číst více