K Valentýnu věnujte prodloužený víkend u moře, radí Lenka Pátek

Tipy Lenky Pátek

Valentýn, svátek všech zamilovaných, může být ideální příležitostí, jak obdarovat svoji partnerku nebo partnera. Letošní 14. únor se kvapem blíží, a tak už nezbývá moc času na rozhodování. Jsem přesvědčená o tom, že cestovatelským dárkem nic nezkazíte. Nemusí se přitom nutně jednat o luxusní dovolenou na týden až deset dní. Optimálním řešením je prodloužený víkend u Středozemního, Černého nebo Rudého moře. Další variantou je dárkový šek na zájezd dle vlastního výběru, což se týká termínu i destinace.

Hlavním důvodem, proč svojí drahé polovičce věnovat voucher na čtyřdenní nebo pětidenní zájezd, nemusejí být pouze finance. Moc dobře vím, že ne každý má čas odletět k moři na osm a více dní. A pokud zvolíte destinaci s kratší dobou letu, vyjde to časově podobně, jako kdybyste vyrazili autem z Prahy do Olomouce nebo naopak.

Řecké ostrovy

Valentýn je romantický svátek, takže mě jako první napadá Řecko. Respektive některý z jeho ostrovů. Pohoda, prastaré památky a spousta zeleně vás čekají například na Samosu nebo na Korfu. Pohádkovou večeři s úchvatným výhledem si vychutnáte na Santorini. Nejdelší sezónou se pyšní Rhodos, kde se vykoupete už v květnu a dokonce ještě v říjnu.

Turecko

Vynikající služby v komfortních hotelech, rozmanitá nabídka výletů a písčité pláže s veškerým servisem vás přivítají na Turecké riviéře. Počínaje letošní letní sezónou se do nabídky CK Blue Style vrací Bodrum, který je podstatně klidnější. Moře má v těchto končinách úchvatnou modrozelenou barvu. A když už tam budete, určitě bych vám doporučila lodní výlet na nedaleký řecký ostrov Kos.

Kypr

Rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity byly podle bájí a pověstí pobřežní vody ostrova Kypr. Záleží na vás, jestli si vyberete jeho jižní, nebo severní část. Ta ukrývá okouzlující poloostrov Karpas (neboli Karpaz) s malebnou přírodní pláží Golden Beach, která je doslova jako stvořená pro zamilované.

Bulharsko

Jedinečné zážitky vám zaručí také Bulharsko, kam se dostanete za pouhé dvě hodiny. Mým tipem je večerní návštěva města Nesebar, plného prastarých památek i stylových restaurací. Nenechte si ujít ani Sozopol, který je rovněž součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

Země arabského světa

Na prodloužený víkend se můžete vydat i do Tuniska. To sice leží v severní Africe, ale zato jste tam už za 3 a půl hodiny. O hodinu déle trvá cesta do Egypta. A kdo příliš neřeší vzdálenosti, jistě ocení několikadenní pobyt ve Spojených arabských emirátech.

Letovisko Bafra je ideální pro rodinnou dovolenou, tvrdí Lenka Pátek

Letovisko Bafra je ideální pro rodinnou dovolenou, tvrdí Lenka Pátek

Turecká riviéra nadchne děti i milovníky adrenalinu, říká Lenka Pátek

Turecká riviéra nadchne děti i milovníky adrenalinu, říká Lenka Pátek

Mohlo by vás zajímat

Jak sjednat storno zájezdu

COVID pandemie proměnila celé odvětví cestovního ruchu. Změnil se také přístup turistů k praktickým otázkám cestování. Nyní více myslí i na situace, kvůli kterým by nemohli své plány realizovat a snaží se zmírnit jejich případné negativní dopady. K tomu využívají např. pojištění storna zájezdu, které se stalo téměř nedílnou součástí každého cestovního pojištění. Co přesně […]

Číst více

dovolená v Tunisku

Dovolená v Tunisku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Tuniska – na pevninu nebo na ostrov Djerba? Pokud ano, nejspíš si v duchu položíte následující otázky: Potřebuji vízum? Co si vzít s sebou? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co ne? […]

Číst více

Skvosty mořského světa na ostrově Sal

Dovolená na Kapverdách: Skvosty mořského světa na ostrově Sal

Kapverdské ostrovy jsou známé svými krásnými prosluněnými plážemi s jemným pískem a azurově modrým mořem. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Sal nabízející dokonalé podmínky pro vodní sporty, ale také zázemí pro odpočinek ve skvěle zařízených hotelových komplexech a řadu zajímavých míst, kam se můžete vypravit na výlet. Co vidět na Salu si řekneme v následujícím článku. […]

Číst více