Dovolená v Egyptě: Sharm El Sheikh, ráj dokonalého odpočinku

DestinaceSharm El SheikhEgypt

V květnu jsme se vydali do našeho oblíbeného letoviska v Egyptě, do Sharm El Sheikh. Sharm zbožňujeme proto, že je úplně jiný než Hurghada nebo Marsa Alam. Je živý, moderní a nikdy se tady nenudíte. Zláká dovolená v Sharm El Sheikh i vás?

5* komfort se vším všudy

Zarezervovali jsme si pokoj s přístupem do bazénku, který jsme sdíleli s několika pokoji vedle nás. Byla to naprostá fantazie! Není nic lepšího než ráno, ještě před snídaní, skočit do svého bazénku a nastartovat den. Zázemí hotelu nás velmi bavilo, zejména množství restaurací, které jsou zahrnuty v konceptu All Inclusive. Můžete denně navštěvovat jiné restaurace. My jsme si oblíbili mongolskou, kde jsme si sami mohli vybrat suroviny, ze kterých přímo před námi přichystali čerstvou večeři.

Romantické procházky přírodou

A jelikož jsme milovníci nejen dobrého jídla a odpočinku, ale i aktivní dovolené, tak jsme se vyrazili podívat také do národního parku Ras Mohamed. Ani nevíme, čím začít dřív! Dokonalá pláž, průzračné moře, bohatý podmořský život, nebo krásné pásy mangrovníků… Celý den jsme si užili na maximum a udělali nespočet krásných fotek.

Nejlepší je do národního parku vyrazit hned ráno, dokud zde panuje klid a než přijedou ostatní turisté. Na oběd jsme vyrazili k místním, kteří nám poblíž pláže servírovali grilované speciality a vynikající zeleninové saláty. Po obědě jsme se vydali na procházku po pláži a na další koupání. 

Šnorchl, brýle a ploutve jsme si samozřejmě zapomněli doma, takže jsme opravdu jen a jen odpočívali a užívali si ten klid a pohodu! No a když už jsme měli sluníčka a moře tak akorát, vyrazili jsme zpátky do hotelu, na terasu k našemu bazénku.

Nekonečná pohoda v orientálním hávu

Ale aby nám nebyly večery v hotelu tak dlouhé, vyrazili jsme (kam jinam), než do vyhlášené Farsha Café. POZOR – často se stojí fronta až ven, protože to místo je opravdu okouzlující a má nezapomenutelnou atmosféru. Doporučuju vydržet, vyčkat a nechat se zavést ke svému stolu. Atmosféra v kavárně každého učaruje!

Sejdete po několika schodech a otevře se vám jiný svět – orientální ráj. Všudypřítomné bublání vodní dýmky, tóny arabské hudby, výhledy na moře a vynikající osvěžující drinky. To vše jsme si u západu slunce moc užili a doporučujeme to každému zažít!

Už teď se těším, až do našeho milovaného „Sharmu“ znovu vyrazíme! A co vy?

 

Více o Sharm El Sheikh si můžete přečíst ZDE.

Dovolená na Kefalonii

Dovolená na Kefalonii: 5 dní nabitých zážitky

Rodinná dovolená na Djerbě: Nekonečná zábava pro celou rodinu!

Rodinná dovolená v Tunisku

Mohlo by vás zajímat

Kam na dovolenou v roce 2024?

Dovolená u moře v roce 2024: Kam se vypravíte vy?

Cítíte, že by to chtělo dovolenou? Jenže nevíte, kam letos vyrazit? Právě pro vás tu máme skvělé tipy na krásné destinace, v nichž naleznete vše od pláží lákajících k odpočinku přes památky a zajímavá místa skýtající dobrodružství po výtečné pokrmy, kterým jednoduše nelze odolat. Pojďme si společně odpovědět na otázku, kam na dovolenou v roce […]

Číst více

Nejkrásnější pláže Marsa Alam

Dovolená v Egyptě: Nejkrásnější pláže Marsa Alam

Milujete krásné pláže a objevování pestrobarevného podmořského světa? Tak to se určitě chystáte na dovolenou do egyptského plážového a potápěčského ráje –⁠ Marsa Alam. Víte však, jaká místa by vám rozhodně neměla uniknout? No přece ty nejkrásnější pláže Marsa Alam! Share Tweet Email

Číst více

SARDINIE: DO KTERÉHO LETOVISKA VYRAZIT

Nejlepší letoviska na Sardinii: Do kterého vyrazíte vy?

Sardinie je bez nejmenších pochybností jedním z nejmalebnějších středomořských ostrovů. Krásné pláže omývané křišťálově čistým mořem společně s pohádkovými horskými vesničkami a bohatou historií lákají každoročně více a více cestovatelů z celého světa. Abychom vám alespoň trochu pomohli s volbou toho správného místa pro vaši dovolenou na Sardinii, vybrali jsme pro vás hned pět letovisek, které podle nás […]

Číst více