Ponta do Garajau: Výběžek s vyhlídkou, jíž dominuje socha Krista

MadeiraTipy na výletyPortugalsko

Portugalský ostrov Madeira v Atlantském oceánu láká především milovníky přírody. Přitahují je prastaré vavřínové lesy, tropické rostliny, nádherné hory, vodopády, zelená údolí, plantáže atd. Zejména při pobřeží, na vysokých útesech, narazíte na řadu atraktivních vyhlídek. Jedna z nich je součástí skalnatého výběžku Ponta do Garajau, nacházejícího se nedaleko letoviska Canico. Nespletete si ji se žádnou jinou z toho důvodu, že na ní stojí Cristo Rei. Socha Krista s otevřenou náručí obrácenou k oceánu tak trochu připomíná tu, která je dominantou brazilského města Rio de Janeiro.

Jestliže návštěva Ponta do Garajau zrovna nebude součástí žádného z fakultativních výletů, můžete se k němu dostat pronajatým autem, případně místní autobusovou dopravou. Vystoupíte na zastávce Bar Camarao, odkud je to necelých 15 minut pěšky.

Pod sebou uvidíte pláž

Cristo Rei, socha Krista, je téměř 15 metrů vysoká. Jedná se o pomník Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Pochází z roku 1927, vytvořili ho francouzští sochaři Pierre Lenoir a Georges Serraz. Mramorový Kristus se tyčí k nebi uprostřed dlážděné vyhlídkové plošiny s kovovým zábradlím a lavičkami.

Cristo Rei

U vyhlídky Miradouro do Cristo Rei začíná lanovka, která vede až na oblázkovou pláž Praia do Garajau. Pokud bude právě v provozu a zároveň vám zbyde čas, dopřejte si jedinečný, lehce adrenalinový zážitek. Navíc se můžete vykoupat!

lanovka Cristo Rei Cablecar

Výběžek Ponta do Garajau, respektive jeho spodní část, si prohlédněte na úvodním snímku. Od sochy Krista po něm vedou dřevěné schody, posléze dlážděný chodník, který v posledním úseku přechází v nezpevněnou pěšinu. Vše lemuje dřevěné zábradlí. Když se během chůze podíváte doprava, naskytne se vám tento parádní pohled. Madeira je zkrátka úchvatná!

pláž Praia do Garajau

Ponta do Garajau nadchne fotografy

Když obrátíte zrak směrem doleva, spatříte v dáli letovisko Canico a výběžek zvaný Ponta da Oliveira.

výhled na letovisko Canico

Přímo na samém konci miniaturního poloostrova Ponta do Garajau pořídíte nevšední záběry. Malebné okolí si nafotíte sami, vás ale musí zvěčnit někdo jiný. Ideálně jedinec, který umí dobře fotografovat a dokáže z dobrého úhlu vytvořit zajímavý optický klam.

Richard Sacher na vyhlídce Ponta do Garajau

Foto – Richard Sacher (5x) a Jakub Kutra (1x)


Kos: Sestupte do sopečného kráteru na ostrově Nisyros

Dovolená v květnu: TOP destinace, kam vyrazit!

Mohlo by vás zajímat

Rimini

Rimini: Slavné italské letovisko s velmi dlouhou historií

Rimini je jednou z nejstarších rekreačních, ale i lázeňských lokalit v Evropě, funguje od roku 1843. Převážná část dění se navíc odehrávala na plážích, což přitáhlo davy turistů. Za první republiky sem jezdila pražská smetánka. Díky tomu Rimini získalo pověst luxusní destinace, která se s ním táhne dost nezaslouženě až do dnešních časů. Share Tweet […]

Číst více

zátoka Buracona na kapverdském ostrově Sal

Fotoreportáž: Zátoka Buracona a jeskyně Blue Eye na ostrově Sal

Chystáte se na Kapverdy, konkrétně na ostrov Sal? Skvělá volba! Čekají vás komfortní hotely, krásné písčité pláže, chutná gastronomie, pohodoví obyvatelé, hudební kluby s vynikající živou produkcí, diskotékové bary i několik atraktivních míst, kam se lze vypravit na výlet. Jedním z nich je věhlasná pobřežní oblast Buracona s atraktivní zátokou a pozoruhodnou jeskyní Blue Eye […]

Číst více

Ras Al Khaimah: Objevte krásy pohoří Al Hadžar

Dovolená ve Spojených arabských emirátech: Objevte krásy pohoří Al Hadžar v Ras al Khaimah

Spojené arabské emiráty jsou často spojeny s luxusní dovolenou v přepychových hotelových komplexech, návštěvou velkolepých skvostů moderní architektury a nákupy v obřích obchodních centrech. Emirát Ras Al Khaimah má však i jinou tvář. Share Tweet Email

Číst více