Kardamena: Letovisko na řeckém ostrově Kos žije ve dne i v noci

ŘeckoKos

Řecké ostrovy jsou ideálním synonymem pro letní dovolenou plnou klidu a pohody. A když k tomu připočteme kilometry – často poloprázdných – pláží, spoustu poutavé přírody, výtečnou kuchyni, lahodné víno, libozvučnou muziku, pitoreskní architekturu a přírodní kosmetiku z oliv, není co řešit! K nejoblíbenějším částem Řecka patří ostrov Kos, který leží v Egejském moři, čtyři kilometry od Turecka. Je jen o trochu menší než německé město Mnichov. Jaké letovisko zvolit? Všem věkovým kategoriím, tedy i pubescentům, se zavděčí Kardamena.

Leží na jižním pobřeží, pouhých 6 km od letiště a 28 km jihozápadně od hlavního města Kos. Letovisko Kardamena disponuje perfektním turistickým zázemím a velmi dlouhou pláží. Stojí zde i velké čtyř- a pětihvězdičkové hotely s bary, bazény, sportovišti a režimem All Inclusive nebo Ultra All Inclusive.

pobřeží v letovisku Kardamena

Cestou z diskotéky se zastavíte třeba u tatéra

Původně rybářská vesnička se postupem času proměnila v moderní letovisko s ubytovacími a stravovacími službami na vysoké úrovni. Kardamena je proslulá bujarým nočním životem – v řadě klubů se lidé veselí až do ranních hodin, některé dokonce fungují nonstop. Kromě restaurací, kaváren, barů a diskoték jsou zde samozřejmě obchody, lékárna, půjčovny aut, motorek a kol, banky, zubař, pošta, menší přístav a dokonce i tetovací studio a potápěčské centrum.

přístav v letovisku Kardamena

Jedinci, kteří nemají ve zvyku flámovat, nemusejí mít obavy, že je noční radovánky v letovisku Kardamena budou obtěžovat. Většina hotelů leží v dostatečné vzdálenosti od zábavních podniků, tudíž se v klidu vyspíte. Chcete si večer pouze posedět ve venkovní restauraci nebo kavárně? Taktéž budete spokojeni.

kavárna v letovisku Kardamena

Velkou předností letoviska Kardamena je více než 4 km dlouhá pláž, jedna z nejdelších na ostrově Kos. Je pokryta jemným zlatobílým pískem a omývá ji krásně čisté Egejské moře. Na několika místech si lze pronajmout lehátka a slunečníky, jinde si můžete roztáhnout osušku či deku. Některé úseky jsou vyhrazené pro hotelové hosty, kteří mají veškerý servis předplacený.

pláž v letovisku Kardamena

Kardamena láká i cyklisty a rybáře

Nechcete se pouze koupat a opalovat? V tom případě můžete využít nabídky vodních sportů. Vyzkoušejte jízdu na vodních lyžích, projížďku na šlapadle či lodi, jízdu na banánu a podobně. Průzračná voda svádí k potápění a šnorchlování. Další variantou, jak prožít pohodové chvíle u moře, je rybolov.

příroda v letovisku Kardamena

Budete letní dovolenou v letovisku Kardamena trávit s dětmi? Pak zřejmě nepohrdnete návštěvou 3 km vzdáleného moderního vodního parku Aquatica. Dostanete se k němu autobusem za necelá dvě eura, která zaplatíte přímo řidiči. Anebo taxíkem za cca 9 €. Kromě toboganů, skluzavek a atrakcí pro nejmenší je hostům k dispozici i bazén a kavárna. Aquatica má otevřeno denně od 10:30 do 17:30. Vstupné pro dospělé činí 15 €, pro děti 11 €. Děti s výškou do 120 cm mají vstup zdarma. Bezpečnostní skříňka vyjde na 2 €.

vodní park Aquatica nedaleko letoviska Kardamena

Letovisko Kardamena v Řecku obklopuje příroda. Tudíž se dá kdykoliv vyrazit na procházku nebo na delší pěší výlet. V okolí můžete obdivovat pěkné kostely (např. Agios Efthimios), některé pocházejí už ze šestého století. Cyklisti jistě rádi otestují místní cyklostezky, nabízí se i motokárová trať a možnost jízdy na koni. Chcete-li se přesunout někam dál, využijte pravidelné autobusové dopravy. Anebo v přístavu nastupte na loď a udělejte si celodenní výlet na sopečný ostrov Nisyros.

okolí letoviska Kardamena

Nedaleká Antimachia okouzlí nejen hradem

Budete pobývat v letovisku Kardamena? Nenechte si ujít návštěvu vesnice Antimachia nedaleko letiště. Je vyhledávaná díky tradiční atmosféře a památkám. Leží na náhorní plošině, obklopuje ji příroda. Symbolem vesnice je starý větrný mlýn. V přilehlém obchůdku lze zakoupit sušenky upečené ze zde namleté mouky.

větrný mlýn ve vesnici Antimachia

Dominantou a velkým turistickým lákadlem vesnice Antimachia jsou ruiny hradu. Ten začátkem 14. století na nedalekém kopci postavil rytířský řád svatého Jana.

pěší stezka z letoviska Kardamena k hradu u vesnice Antimachia

Dochovaly se zejména impozantní vnější zdi a také dva benátské kostely – Agia Paraskevi z 18. století a Agios Nikolaos ze 16. století (na snímku). Z letoviska Kardamena se sem snadno dostanete i pěšky.

kostel Agios Nikolaos u vesnice Antimachia

Antimachia je známá rovněž hudební a taneční tradicí. Například 15. srpna vesnice ožívá oslavami svátku Nanebevzetí Panny Marie. Festival Giorti tou Meliou je zasvěcený místnímu medu a dobrotám z něj vyrobeným. Koná se koncem srpna. Počátkem září probíhá festival místního vína – kromě ochutnávek vás čekají ukázky tradičních tanců a spousta muziky.

benátský hrad u vesnice Antimachia

 

ostrov Paros

Paros: Romantický řecký ostrov, který míjí masová turistika

Rethymno: Třetí největší město na Krétě překvapí pláží i památkami

Rethymno

Mohlo by vás zajímat

Maroko

10 důvodů, proč milujete Maroko

Barevné berberské stany skryté v dunách nekonečné Sahary, tisíce let staré římské ruiny a věže mešit tyčící se k nebi, na kterém svítí věčně rozpálené orientální slunce. To vše je Maroko, země, která láká na dědictví své unikátní historie a na fantastická dobrodružství v jejích dechberoucích přírodních scenériích. A až budete po tom všem odpočívat […]

Číst více

Experti na cestách: 47. díl

Experti na cestách: 47. díl

Experti na cestách jsou opět tady a v tomto díle vám přinášejí tipy na dovolenou v teple během našich zimních měsíců. Hlavním tématem bude zejména Egypt, o kterém se rozpovídá Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. Dozvíte se například jaké pokrmy ochutnat z místní gastronomie a co se skrývá pod označením „hotely pouze pro […]

Číst více

Dovolená na Kypru

Dovolená na Kypru: Objevte tisíciletou vinařskou tradici!

Sluneční paprsky se mihotají na hladině a od moře se nese jemný osvěžující vánek. Plážový písek hřeje do chodidel a starosti jakoby přestaly existovat. Co může takovému okamžiku chybět k dokonalosti? No přece sklenka skvělého kyperského vína! S ní bude vaše dovolená na Kypru už zcela bez chybičky.  Share Tweet Email

Číst více