Myrtos: Nádherná pláž, která je ozdobou řeckého ostrova Kefalonie

8. 6. 2021DestinaceŘeckoKefalonieTipy na výlety

Budete-li trávit letní dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu nejfotografovanější místní pláže! Jmenuje se Myrtos, je obklopena bělostnými vápencovými útesy porostlými vegetací a omývá ji nádherně zbarvené Jónské moře. Povrch pláže, rozprostírající se v oblasti Pylaros na severozápadním pobřeží, tvoří malé bílé oblázky, které z dálky vypadají jako písek. Během dne si tu užijete parádní koupání a slunění. A doslova úchvatné jsou zdejší západy slunce!

Pláž Myrtos (nebo také Paralia Mirtos) je vzdálena 40 km od letoviska Vrahinari, 39 km od Kounopetry, 35 km od Karavadosu, 31 km od Lixouri a 55 km od Skaly.

nádherná pláž Myrtos

Občerstvení si raději přivezte

Tato skvostná lokalita svádí k minimálně půldennímu výletu, který ocení i milovníci přírody a pěší turistiky. Myrtos totiž leží mezi úpatími dvou hor – Agia Dynati a Kalon Oros. Cestou na pláž narazíte na spoustu atraktivních míst, svádějících ke kratší procházce.

Na pláži Myrtos nejsou restaurace, jen malý bar, tudíž si nezapomeňte přivézt občerstvení. Po cestě se můžete zastavit v necelé tři kilometry vzdálené vesnici Divarata, kde jsou restaurace, obchody s potravinami, kosmetikou, osuškami i plaveckými pomůckami. Přímo nad pláží se silnice klikatí a skýtá božský výhled. Ten si užijí především ti, kteří zrovna neřídí. Mimochodem – jezdí sem i autobus.

Myrtos Beach

Vstup do Jónského moře je strmější, ovšem pohled na jeho „nekonečnou“ hladinu je naprosto jedinečný. Na pláži je organizovaný úsek se sprchami a toaletami, lze si pronajmout lehátka a slunečníky. Ostatní úseky jsou neorganizované a neplacené, můžete si na zemi roztáhnout deku nebo osušku, případně vlastní slunečník.

řecký ostrov Kefalonie

Myrtos svádí i ke šnorchlování

Vaší pozornosti nejspíš neunikne zajímavě tvarovaná jeskyně na levém okraji pláže. Pokud vás baví šnorchlování, budete tu ve svém živlu. Pláž Myrtos si zamilujete natolik, že se vám nebude chtít zpátky na hotel!

jeskyně na pláži

Zdržíte-li se až do západu slunce, budete mile překvapeni. Jen těžko byste na ostrově Kefalonie hledali místo, kde je závěr dne bombastičtější. Slunce začne klesat přímo před vámi, hladina moře zoranžoví a záhy zrůžoví. Tento nezapomenutelný úkaz lze sledovat taktéž z vyhlídky na silnici vedoucí do vesnice Asos.

Půlkilometrová pláž Myrtos byla opakovaně vyhlášena nejkrásnější v celém Řecku, v mezinárodních cestovatelských anketách figuruje mezi nejhezčími na světě. Není divu, že přilákala i filmaře. Na přelomu tisíciletí se zde natáčel britsko-americko-francouzský dramatický film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem a Penélope Cruzovou.

západ slunce nad pláží Myrtos

banitsa

Banitsa: Bulharský koláč, který obsahuje jogurt a balkánský sýr

Dovolená v Turecku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Dovolená v Turecku

Mohlo by vás zajímat

Hotel Stamos

Richieho fotoreportáž: Hotel Stamos ve rhodském letovisku Faliraki

Faliraki je nejživější letovisko na řeckém ostrově Rhodos. To ale neznamená, že je určeno pouze mladým lidem. Na velmi dlouhé písčité pláži s pozvolným vstupem do moře si každý najde svoje místo. A večer si můžete vybrat, zda vás láká klidná restaurace či kavárna, hudební bar nebo diskotéka. K dispozici je také spousta taveren a […]

Číst více

Petaloudes

Petaloudes: Údolí motýlů na ostrově Rhodos zaujme děti i dospělé

Turistická sezóna na řeckém ostrově Rhodos trvá od května do října. Pokud se sem vydáte v létě, zejména o prázdninách, můžete si udělat skvělý výlet do Petaloudes neboli Údolí motýlů. Nadšeni budou všichni ti, které přitahuje příroda a baví pěší turistika. Jak napovídá název, v těchto končinách spatříte tisíce krasavců s oranžovými křídly. Ta však […]

Číst více

Experti na cestách - 12. díl

Experti na cestách: 12. díl

Co vozit, a především nevozit z dovolené? To je otázka, kterou vám v tomto dílu zodpovíme spolu s mluvčí Celní správy České republiky a náš provozní ředitel Ondřej Rušikvas vám pak přiblíží nejčastější „prohřešky“ klientů cestovních kanceláří, které bohužel můžou končit i velice nepříjemným prodloužením dovolené v místním vězení. Share Tweet Email

Číst více