Myrtos: Nádherná pláž, která je ozdobou řeckého ostrova Kefalonie

8. 6. 2021DestinaceŘeckoKefalonieTipy na výlety

Budete-li trávit letní dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu nejfotografovanější místní pláže! Jmenuje se Myrtos, je obklopena bělostnými vápencovými útesy porostlými vegetací a omývá ji nádherně zbarvené Jónské moře. Povrch pláže, rozprostírající se v oblasti Pylaros na severozápadním pobřeží, tvoří malé bílé oblázky, které z dálky vypadají jako písek. Během dne si tu užijete parádní koupání a slunění. A doslova úchvatné jsou zdejší západy slunce!

Pláž Myrtos (nebo také Paralia Mirtos) je vzdálena 40 km od letoviska Vrahinari, 39 km od Kounopetry, 35 km od Karavadosu, 31 km od Lixouri a 55 km od Skaly.

nádherná pláž Myrtos

Občerstvení si raději přivezte

Tato skvostná lokalita svádí k minimálně půldennímu výletu, který ocení i milovníci přírody a pěší turistiky. Myrtos totiž leží mezi úpatími dvou hor – Agia Dynati a Kalon Oros. Cestou na pláž narazíte na spoustu atraktivních míst, svádějících ke kratší procházce.

Na pláži Myrtos nejsou restaurace, jen malý bar, tudíž si nezapomeňte přivézt občerstvení. Po cestě se můžete zastavit v necelé tři kilometry vzdálené vesnici Divarata, kde jsou restaurace, obchody s potravinami, kosmetikou, osuškami i plaveckými pomůckami. Přímo nad pláží se silnice klikatí a skýtá božský výhled. Ten si užijí především ti, kteří zrovna neřídí. Mimochodem – jezdí sem i autobus.

Myrtos Beach

Vstup do Jónského moře je strmější, ovšem pohled na jeho „nekonečnou“ hladinu je naprosto jedinečný. Na pláži je organizovaný úsek se sprchami a toaletami, lze si pronajmout lehátka a slunečníky. Ostatní úseky jsou neorganizované a neplacené, můžete si na zemi roztáhnout deku nebo osušku, případně vlastní slunečník.

řecký ostrov Kefalonie

Myrtos svádí i ke šnorchlování

Vaší pozornosti nejspíš neunikne zajímavě tvarovaná jeskyně na levém okraji pláže. Pokud vás baví šnorchlování, budete tu ve svém živlu. Pláž Myrtos si zamilujete natolik, že se vám nebude chtít zpátky na hotel!

jeskyně na pláži

Zdržíte-li se až do západu slunce, budete mile překvapeni. Jen těžko byste na ostrově Kefalonie hledali místo, kde je závěr dne bombastičtější. Slunce začne klesat přímo před vámi, hladina moře zoranžoví a záhy zrůžoví. Tento nezapomenutelný úkaz lze sledovat taktéž z vyhlídky na silnici vedoucí do vesnice Asos.

Půlkilometrová pláž Myrtos byla opakovaně vyhlášena nejkrásnější v celém Řecku, v mezinárodních cestovatelských anketách figuruje mezi nejhezčími na světě. Není divu, že přilákala i filmaře. Na přelomu tisíciletí se zde natáčel britsko-americko-francouzský dramatický film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem a Penélope Cruzovou.

západ slunce nad pláží Myrtos

banitsa

Banitsa: Bulharský koláč, který obsahuje jogurt a balkánský sýr

Dovolená v Turecku

Dovolená v Turecku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Mohlo by vás zajímat

The National Aquarium

The National Aquarium Abu Dhabi: Nová turistická atrakce v SAE

Největší akvárium Středního východu bylo nedávno otevřeno v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Nese název The National Aquarium Abu Dhabi a je součástí moderní nábřežní zóny Al Qana. V deseti tematických zónách spatříte více než 46 tisíc živočichů! Mezi nejzajímavější obyvatele této atrakce patří sedmimetrová krajta Super Snake, která je údajně nejdelším plazem […]

Číst více

Kavo Paradiso

Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

Řecký ostrov Kos patří k nejoblíbenějším evropským destinacím, v nichž lze strávit klidnou a pohodovou letní dovolenou. Pokud se rozhodnete pro čtyřhvězdičkový hotel s praktickým režimem all inclusive a přilehlou pláží, budete mít vše zajištěno. Proč ale nepodniknout výlet spojený s koupáním a sluněním na neorganizované části pobřeží? Vydejte se na poloostrov Kefalos, konkrétně na […]

Číst více

Hierapolis

Tip na výlet: Antické město Hierapolis, jež sousedí s Pamukkale

Dovolenou na Turecké riviéře můžete spojit s výletem na Pamukkale (Bavlněný hrad), což jsou travertinové terasy, zdálky připomínající zasněžený, místy zledovatělý kopec. Součástí obrovského areálu nedaleko města Denizli je rovněž Hierapolis, což jsou pozoruhodné ruiny antického města, figurující od roku 1988 na seznamu organizace UNESCO. Na své si tady přijdou nejen milovníci přírodních unikátů, ale […]

Číst více