Myrtos: Nádherná pláž, která je ozdobou řeckého ostrova Kefalonie

DestinaceŘeckoKefalonieTipy na výlety

Budete-li trávit letní dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu nejfotografovanější místní pláže! Jmenuje se Myrtos, je obklopená bělostnými vápencovými útesy porostlými vegetací a omývá ji nádherně zbarvené Jónské moře. Povrch pláže, rozprostírající se v oblasti Pylaros na severozápadním pobřeží, tvoří malé bílé oblázky, které z dálky vypadají jako písek. Během dne si tu užijete parádní koupání a slunění. A doslova úchvatné jsou zdejší západy slunce!

Pláž Myrtos (nebo také Paralia Mirtos) je vzdálená 40 km od letoviska Vrahinari, 39 km od Kounopetry, 35 km od Karavadosu, 31 km od Lixouri a 55 km od Skaly.

nádherná pláž Myrtos

Občerstvení si raději přivezte

Tato skvostná lokalita svádí k minimálně půldennímu výletu, který ocení i milovníci přírody a pěší turistiky. Myrtos totiž leží mezi úpatími dvou hor – Agia Dynati a Kalon Oros. Cestou na pláž narazíte na spoustu atraktivních míst, svádějících ke kratší procházce.

Na pláži Myrtos nejsou restaurace, jen malý bar, tudíž si nezapomeňte přivézt občerstvení. Po cestě se můžete zastavit v necelé tři kilometry vzdálené vesnici Divarata, kde jsou restaurace, obchody s potravinami, kosmetikou, osuškami i plaveckými pomůckami. Přímo nad pláží se silnice klikatí a skýtá božský výhled. Ten si užijí především ti, kteří zrovna neřídí. Mimochodem – jezdí sem i autobus.

Myrtos Beach

Vstup do Jónského moře je strmější, ovšem pohled na jeho „nekonečnou“ hladinu je naprosto jedinečný. Na pláži je organizovaný úsek se sprchami a toaletami, lze si pronajmout lehátka a slunečníky. Ostatní úseky jsou neorganizované a neplacené, můžete si na zemi roztáhnout deku nebo osušku, případně vlastní slunečník.

řecký ostrov Kefalonie

Myrtos svádí i ke šnorchlování

Vaší pozornosti nejspíš neunikne zajímavě tvarovaná jeskyně na levém okraji pláže. Pokud vás baví šnorchlování, budete tu ve svém živlu. Pláž Myrtos si zamilujete natolik, že se vám nebude chtít zpátky na hotel!

jeskyně na pláži

Zdržíte-li se až do západu slunce, budete mile překvapeni. Jen těžko byste na ostrově Kefalonie hledali místo, kde je závěr dne bombastičtější. Slunce začne klesat přímo před vámi, hladina moře zoranžoví a záhy zrůžoví. Tento nezapomenutelný úkaz lze sledovat taktéž z vyhlídky na silnici vedoucí do vesnice Asos.

Půlkilometrová pláž Myrtos byla opakovaně vyhlášena nejkrásnější v celém Řecku, v mezinárodních cestovatelských anketách figuruje mezi nejhezčími na světě. Není divu, že přilákala i filmaře. Na přelomu tisíciletí se zde natáčel britsko-americko-francouzský dramatický film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem a Penélope Cruzovou.

západ slunce nad pláží Myrtos

banitsa

Banitsa: Bulharský koláč, který obsahuje jogurt a balkánský sýr

Dovolená v Turecku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

dovolená v Turecku aneb hotel Sunmelia Beach Resort

Mohlo by vás zajímat

Djerba Explore Park

Dovolená v Tunisku: Djerba Explore Park –⁠ zábava pro celou rodinu!

Přemýšlíte kam na parádní rodinnou dovolenou? A už jste byli na Djerbě? Tento kouzelný tuniský ostrov totiž nabízí nejen krásné pláže a čisté moře, ale i pestré vyžití. Navštívit můžete například oblíbený Djerba Explore Park s krokodýlí farmou. Share Tweet Email

Číst více

dovolená na Kapverdách aneb pláž Santa Maria

Dovolená na Kapverdách: Rady, tipy a důležité informace

Chystáte se s CK Blue Style na Kapverdy, konkrétně na ostrov Sal v Atlantském oceánu? Pokud ano, nejspíš se v duchu ptáte sami sebe: Co si vzít s sebou? Potřebuji vízum? Mám si už v České republice proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co […]

Číst více

4 důvody proč strávit dovolenou na Kypru

Dovolená na Kypru: 4 důvody proč objevit Afroditin ostrov

Láká vás vyhřátý plážový písek, průzračné moře, úchvatná příroda, starobylé památky a skvělé jídlo? Dovolená na Kypru je pro vás tedy jako dělaná! Share Tweet Email

Číst více