Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

19. 10. 2021DestinaceSharjahSpojené arabské emiráty

Kdykoliv během roku můžete prožít dovolenou ve Spojených arabských emirátech, a to nejen v Dubaji. Kromě ní se nabízí dalších šest emirátů – Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Umm Al Quwain, Ajman a Sharjah. Proč se vydat právě do posledně jmenovaného? Emirát Sharjah (česky Šardžá) vyhledávají turisté toužící zejména po odpočinku. Na své si přijdou i jedinci, kteří si libují v nakupování. Možností je zde celá řada!

Sharjah, přezdívaný Perla Arabského zálivu, má navíc pověst kulturního centra Spojených arabských emirátů. Je však nezbytné mít na paměti, že se jedná o nejpřísnější emirát. Na veřejných plážích se ženy mohou koupat jedině zahalené, plavky jsou akceptovány výhradně v hotelových areálech. To samé platí o alkoholu – na veřejnosti nelze pít dokonce ani pivo či víno.

V pevnosti sídlí jedno z muzeí

Symbolem emirátu Sharjah je otevřený Korán. Ozdobou Cultural Square (Kulturního náměstí), konkrétně tamějšího kruhového objezdu, je 14 metrů vysoký podstavec se sochou nazvanou Svatý Korán. Autorkou tohoto uměleckého díla je španělská sochařka Marinas Rubias. O kus dál můžete obdivovat Kulturní palác, kde se konají koncerty a další akce.

socha Svatý Koran

Kromě skvostné mešity Sharjah Masjid (na úvodním snímku) a několika dalších neminete například Muzeum islámské civilizace. Monumentální budova ukrývá několik expozic, kavárnu a knihkupectví.

Muzeum islamské civilizace

Mílovníky historie určitě zaujme i pevnost Al Hisn. Tato budova na lichoběžníkovém půdorysu se dvěma válcovými věžemi byla původně britskou vojenskou základnou. V současnosti v ní sídlí muzeum.

Pevnost Al Hisn ve městě Sharjah

Emirát Sharjah sousedí s Dubají. Stejnojmenné hlavní město je třetí nejlidnatější v SAE. Jeho centrum je soustředěno kolem jezera Khalid. Narazíte tu na spoustu moderních budov, ruské kolo, parky i nejrůznější skulptury.

Město Sharjah

Ženy, zbystřete! Nejen šperky, ale celou řadu dalších výrobků seženete v tomto nádherném areálu. Jedná se o Blue Souk (Central Market), respektive o dvojici bazarů z konce 19. století. Klenuté haly s obklady z ornamentálně zdobených glazovaných dlaždic vás okouzlí zvenku i zevnitř.

Blue Souk

Sharjah láká také na fontánu

Jestliže navštívíte městský park Al Majaz, můžete se kochat pohledem na jezero Khalid. A pozor – v 18:30, 20:00, 21:00, 21:30, 22:30, 23:30 a ve čtvrtek a pátek také v 00:30 máte šanci zhlédnout dechberoucí představení zpívající fontány. Voda tryská až do výšky 100 metrů! Show lze pozorovat rovněž z restaurací a kaváren na nábřeží.

Fontána Al Majaz

V parku ve městě Sharjah se dá samozřejmě relaxovat kdykoliv během dne. Je nádherně upravený, po zemi se neválí odpadky a nebudou vás tu obtěžovat bezdomovci ani narkomani…

Park ve měste Sharjah

Pozoruhodnou turistickou atrakcí je ostrov Al Noor na jezeře Khalid. S pevninou je propojen architektonicky zajímavým mostem. Kromě přírody tady najdete stylovou kavárnu, literární pavilon, umělecké instalace, hřiště a motýlí dům.

Ostrov Al Noor

Pláže v emirátu Sharjah jsou písčité, s pozvolným vstupem do moře. Pro české ženy jsou přijatelné pouze ty hotelové, kde se mohou slunit a koupat v plavkách. Navíc jsou na nich zdarma k dispozici lehátka a slunečníky.

Emirát Sharjah

V rámci dovolené v emirátu Sharjah lze vyrazit i na výlet do pouště. Poradit se můžete s delegátem CK Blue Style nebo na hotelové recepci. Tento zážitek si rozhodně nenechte ujít!

poušť v emiratu Sharjah

Jídlo v SAE

Jídlo a pití v SAE: Luqaimat, foul, velbloudí maso, karak i silná káva

The National Aquarium Abu Dhabi: Nová turistická atrakce v SAE

pozvánka do The National Aquarium Abu Dhabi

Mohlo by vás zajímat

sluneční brýle v poušti

Sluneční brýle: Jak na dovolené chránit oči před sluncem a pískem?

Nejen sluneční paprsky, ale také poletující písek na pláži či v poušti ohrožují naše oči během dovolené v zahraničí. Optimální ochranou jsou sluneční brýle. Jaký typ si pořídit na cestu do Egypta, Tuniska, Řecka, Bulharska, Spojených arabských emirátů či Maroka? Možností je celá řada. Pojďme si je nyní krátce představit. Share Tweet Email

Číst více

dovolená v Tunisku

Dovolená v Tunisku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Tuniska – na pevninu nebo na ostrov Djerba? Pokud ano, nejspíš si v duchu položíte následující otázky: Potřebuji vízum? Co si vzít s sebou? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co ne? […]

Číst více

dovolená na Mallorce

Dovolená na Mallorce: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Španělska, konkrétně na ostrov Mallorca? Pokud ano, nejspíš se v duchu ptáte sami sebe: Co si mám vzít s sebou? Potřebuji vízum? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co ne? Tyto a […]

Číst více