Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

19. 10. 2021DestinaceSharjahSpojené arabské emiráty

Kdykoliv během roku můžete prožít dovolenou ve Spojených arabských emirátech, a to nejen v Dubaji. Kromě ní se nabízí dalších šest emirátů – Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Umm Al Quwain, Ajman a Sharjah. Proč se vydat právě do posledně jmenovaného? Emirát Sharjah (česky Šardžá) vyhledávají turisté toužící zejména po odpočinku. Na své si přijdou i jedinci, kteří si libují v nakupování. Možností je zde celá řada!

Sharjah, přezdívaný Perla Arabského zálivu, má navíc pověst kulturního centra Spojených arabských emirátů. Je však nezbytné mít na paměti, že se jedná o nejpřísnější emirát. Na veřejných plážích se ženy mohou koupat jedině zahalené, plavky jsou akceptovány výhradně v hotelových areálech. To samé platí o alkoholu – na veřejnosti nelze pít dokonce ani pivo či víno.

V pevnosti sídlí jedno z muzeí

Symbolem emirátu Sharjah je otevřený Korán. Ozdobou Cultural Square (Kulturního náměstí), konkrétně tamějšího kruhového objezdu, je 14 metrů vysoký podstavec se sochou nazvanou Svatý Korán. Autorkou tohoto uměleckého díla je španělská sochařka Marinas Rubias. O kus dál můžete obdivovat Kulturní palác, kde se konají koncerty a další akce.

socha Svatý Koran

Kromě skvostné mešity Sharjah Masjid (na úvodním snímku) a několika dalších neminete například Muzeum islámské civilizace. Monumentální budova ukrývá několik expozic, kavárnu a knihkupectví.

Muzeum islamské civilizace

Mílovníky historie určitě zaujme i pevnost Al Hisn. Tato budova na lichoběžníkovém půdorysu se dvěma válcovými věžemi byla původně britskou vojenskou základnou. V současnosti v ní sídlí muzeum.

Pevnost Al Hisn ve městě Sharjah

Emirát Sharjah sousedí s Dubají. Stejnojmenné hlavní město je třetí nejlidnatější v SAE. Jeho centrum je soustředěno kolem jezera Khalid. Narazíte tu na spoustu moderních budov, ruské kolo, parky i nejrůznější skulptury.

Město Sharjah

Ženy, zbystřete! Nejen šperky, ale celou řadu dalších výrobků seženete v tomto nádherném areálu. Jedná se o Blue Souk (Central Market), respektive o dvojici bazarů z konce 19. století. Klenuté haly s obklady z ornamentálně zdobených glazovaných dlaždic vás okouzlí zvenku i zevnitř.

Blue Souk

Sharjah láká také na fontánu

Jestliže navštívíte městský park Al Majaz, můžete se kochat pohledem na jezero Khalid. A pozor – v 18:30, 20:00, 21:00, 21:30, 22:30, 23:30 a ve čtvrtek a pátek také v 00:30 máte šanci zhlédnout dechberoucí představení zpívající fontány. Voda tryská až do výšky 100 metrů! Show lze pozorovat rovněž z restaurací a kaváren na nábřeží.

Fontána Al Majaz

V parku ve městě Sharjah se dá samozřejmě relaxovat kdykoliv během dne. Je nádherně upravený, po zemi se neválí odpadky a nebudou vás tu obtěžovat bezdomovci ani narkomani…

Park ve měste Sharjah

Pozoruhodnou turistickou atrakcí je ostrov Al Noor na jezeře Khalid. S pevninou je propojen architektonicky zajímavým mostem. Kromě přírody tady najdete stylovou kavárnu, literární pavilon, umělecké instalace, hřiště a motýlí dům.

Ostrov Al Noor

Pláže v emirátu Sharjah jsou písčité, s pozvolným vstupem do moře. Pro české ženy jsou přijatelné pouze ty hotelové, kde se mohou slunit a koupat v plavkách. Navíc jsou na nich zdarma k dispozici lehátka a slunečníky.

Emirát Sharjah

V rámci dovolené v emirátu Sharjah lze vyrazit i na výlet do pouště. Poradit se můžete s delegátem CK Blue Style nebo na hotelové recepci. Tento zážitek si rozhodně nenechte ujít!

poušť v emiratu Sharjah

Hotel Stamos

Richieho fotoreportáž: Hotel Stamos ve rhodském letovisku Faliraki

Fotoreportáž: Letovisko Faliraki na řeckém ostrově Rhodos

Faliraki

Mohlo by vás zajímat

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

Argostoli

Argostoli: Hlavní město řeckého ostrova Kefalonie zaujme nejen přístavem

Hodláte prožít letní dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie? Pokud ano, můžete si během pobytu udělat výlet do hlavního města Argostoli. Lze posedět v kavárně nebo taverně, projít se ulicemi a kolem přístavu, nakoupit suvenýry, zato památek moc nespatříte. V roce 1953 totiž většinu staveb zničilo silné zemětřesení. Místním nezbylo nic jiného, než skoro celé město postavit […]

Číst více

egyptský ostrov Giftun

Giftun: Ostrov nedaleko města Hurghada svádí k celodennímu výletu

Egyptské Tahiti – tuto přezdívku si ostrov Giftun vysloužil díky plážím s téměř bílým povrchem a průzračnému moři. Nalézá se necelých pět kilometrů od města Hurghada a je cílem celodenních lodních výletů. Budete-li trávit dovolenou v této egyptské destinaci, můžete se domluvit s delegátem CK Blue Style a ten vám návštěvu Giftunu zprostředkuje. Share Tweet […]

Číst více