Šopský salát: Bulharské národní jídlo, které je jedinečné díky sýru Sirene

12. 2. 2021DestinaceBulharskoChutě světaRecepty

Kdo by neznal šopský salát alias šopák? Zdaleka ne každý však ví, že se jedná o bulharské národní jídlo. Krátce po svém vzniku se proslavilo natolik, že se rozšířilo do dalších evropských zemí. V Česku ho sice seženeme v průměru v každé třetí restauraci nebo jídelně, ale bulharský originál je mnohem chutnější. Důvod je zcela prostý!

Velmi záleží na kvalitě a čerstvosti surovin, jež kuchař použije. Podstatnou roli hraje typ sýru, který značně ovlivňuje chuť a jedinečnost tohoto pokrmu, jehož složení a příprava jsou nenáročné. A jak už to bývá – stejně jako většina jiných jídel i šopský salát se v různých regionech či provozovnách lehce liší některými ingrediencemi.

Pochází z letoviska Sv. Konstantin a Helena

Šopský salát (šopska salata) je součástí nabídky většiny bulharských restaurací. Skoro všude chutná výborně a jeho cena je nízká. Totéž platí i o dalších bulharských jídlech a nápojích – s výjimkou hrstky dražších restaurací v nejznámějších letoviscích se v Bulharsku najíte levně. Bez ohledu na to, zda strávíte letní dovolenou v oblasti Varna nebo Burgas.

Recept na šopský salát vznikl kolem roku 1955 – v dobách socialismu. Konkrétně v letovisku Družba, které se aktuálně jmenuje Sv. Konstantin a Helena a které se rozprostírá 18 km od letiště ve Varně. Tehdy šéfkuchaři z cestovní kanceláře Balkanturist vytvořili šest receptů na saláty, jež byly spojovány s různými regiony v rámci propagace cestovního ruchu v zemi. Dochoval se však jediný recept!

V 70. a 80. letech minulého století se šopský salát stal národním kulinářským symbolem. Následně ho převzaly kuchyně (nejen) sousedních zemí, oblíbený je především po celém Balkáně a ve střední Evropě.

Co se názvu týče – šopský salát ho dostal podle nepříliš početného nadnárodního etnika zvaného Shopi neboli Šopi. To přebývá nedaleko metropole Sofie, ale také v Srbsku a Severní Makedonii. Oblastem, v nichž příslušníci zmíněného etnika s vlastními zvyky a tradicemi žijí, se přezdívá Shopluk neboli Šopluk. Vzhledem k mezinárodnímu složení této skupiny lidí bývá občas ryze bulharský původ pokrmu zpochybňován…

šopský salát je bulharské národní jídlo

Recept na šopský salát je jednoduchý

Šopský salát, kterému se říká také bulharský salát, všichni známe. Sluší se však uvést, co vlastně jeho originální verze obsahuje. Jsou v ní rajčata, okurky, paprika, cibule a měkký sýr Sirene. Ten se vyrábí z kozího, ovčího nebo kravského mléka, je ve slaném nálevu a je obohacen o specifickou kulturu bifidus bulgaris.

Někdy v salátu objevíte i petržel a olivy. Dresing je založen na slunečnicovém – výjimečně na olivovém – oleji. Často se přidává vinný ocet nebo citrónová šťáva. Olej, ocet a citrón však bývají servírovány zvlášť, aby si každý mohl šopský salát dochutit individuálně.

Použité suroviny svými barvami dobře ladí s bulharskou vlajkou, respektive se třemi barevnými pruhy, které ji tvoří. Šopský salát bývá většinou konzumován jako předkrm, ale ve větším množství může občas nahradit hlavní jídlo. Bulhaři ho rádi zapíjejí rakijí, což je alkoholický nápoj, vyráběný destilací zkvašeného ovoce.

Recept na šopský salát, plný vitaminů, minerálů a antioxidantů, je prostý. Cibuli oloupeme a nakrájíme najemno. Papriku zbavíme semínek a nakrájíme na kostičky. Poté nakrájíme rajčata a oloupanou okurku hadovku. Vložíme do misky, promícháme a posypeme rozdrobeným sýrem. Sehnat v České republice sýr Sirene je poněkud komplikované, tudíž můžete použít dostupný, ale bohužel ne až tak vynikající balkánský sýr. Ten lze ozdobit několika olivami. Doporučujeme ochutit slunečnicovým olejem a vinným octem, případně citrónovou šťávou.

Přejeme dobrou chuť!

šopský neboli bulharský salát

 

Petaloudes

Petaloudes: Údolí motýlů na ostrově Rhodos zaujme děti i dospělé

Porto Timoni

Porto Timoni: Dvojitá pláž, která je přírodní ozdobou ostrova Korfu

Mohlo by vás zajímat

Pythagorion

Pythagorion: Nejrušnější letovisko na ostrově Samos okouzlí přístavem

Podle slavného rodáka, matematika a filozofa Pythagora, který žil v 6. století před naším letopočtem, byl pojmenován Pythagorion. Toto městečko, postavené na ruinách starověké zástavby, se nalézá na jihovýchodě řeckého ostrova Samos. Turisté v něm obdivují zejména malebný přístav. K dalším lákadlům patří typické řecké taverny, kavárny, úzké uličky s obchůdky i hrstka památek. Jedná […]

Číst více

Bellver: Gotický hrad na ostrově Mallorca skýtá víc než jedinečný výhled

Dovolenou na španělském ostrově Mallorca je skvělé spojit s návštěvou hlavního města Palma de Mallorca. Nakoupíte tam suvenýry, posedíte v kavárně či restauraci, pokocháte se pohledem na královský palác Almudaina či katedrálu Panny Marie. A když se vydáte 3 km směrem na západ, narazíte na majestátní hrad Bellver, stojící na 112 metrů vysokém zalesněném kopci. Share […]

Číst více

Město Tropea

Fotoreportáž: Město Tropea v italské Kalábrii nadchne nejen kostelem

Krásné pláže, panenská příroda, čisté ovzduší, historická městečka, pohodové hotely, absence průmyslových zón, skvělá gastronomie, vyhlášené víno a hlavně klid – to je Kalábrijský poloostrov. Tato oblast na jihu Itálie patří k nejkrásnějším regionům v Evropě. Můžete zde strávit skvělou dovolenou, zejména v období od června do září. Ubytovat se lze například v malebném městě […]

Číst více