Destinace - Blue Style Blog
Tlačítko Zpět nahoru
„Člověk musí jet daleko, hrozně daleko, aby se dostal co nejblíž k domovu." Karel Čapek

Destinace

Na Maledivách jsem si ulovila večeři, vzpomíná Lenka Pátek

MaledivyTipy Lenky Pátek

Na Maledivách jsem si ulovila večeři, vzpomíná Lenka Pátek

   •   17. listopadu 2023

Miluji Maledivy, je to jedna z mých nejoblíbenějších exotických destinací. Rozhodně tam není nuda, jak by si někdo mohl myslet. Na Maledivách mě baví šnorchlování, rybolov, paddleboard i katamarán. Navíc je to jedna z mála zemí, kam jsem schopná se sbalit pouze do příručního zavazadla. Během dovolené si vystačím s několika základními věcmi včetně šnorchlovací výbavy. Hoteliéři chtějí, abychom se cítili skvěle, a dělají pro to všechno. Zamilovala jsem si i tamější gastronomii, kterou z velké části tvoří ryby a nejrůznější dary moře.

Číst více

Na Samosu jsem zažila autentické Řecko, vzpomíná Lenka Pátek

Tipy Lenky PátekDestinaceŘeckoSamos

Na Samosu jsem zažila autentické Řecko, vzpomíná Lenka Pátek

   •   3. listopadu 2023

Na ostrov Samos, kde je nádherně hlavně od června do konce září, se moc ráda vracím. A pokaždé tam zažívám to pravé nefalšované Řecko! Tato letní destinace je sice oblíbená, ale přesto dosud není poznamenaná masovou turistikou. Vnímám to skoro na každém kroku – bez ohledu na to, jestli se zrovna nacházím v Kokkari, nebo v Pythagorionu. Staleté zvyky a tradice se na Samosu zkrátka dodržují víc než na jiných řeckých ostrovech. Přiznám se, že je mi to sympatické.

Číst více

Bodrum je Turecko s řeckou atmosférou, vypráví Lenka Pátek

BodrumTipy Lenky PátekDestinaceTurecko

Bodrum je Turecko s řeckou atmosférou, vypráví Lenka Pátek

   •   27. října 2023

Během červencové návštěvy Bodrumu jsem si uvědomila, že tato malebná oblast je v podstatě fúzí dvou destinací. Jak to myslím? Pobývala jsem na jihozápadě Turecka, ale přitom jsem všude kolem sebe vnímala tradiční řeckou atmosféru. Tento pocit umocňovaly rozvaliny kostelíků, kamenné domy a klasické větrné mlýny. Ještě začátkem třicátých let minulého století totiž většinu obyvatel tvořili ortodoxní Řekové. Kromě toho mě v Bodrumu zaujala příroda, úžasně čisté moře a výtečná kuchyně!

Číst více

Noc v ománské poušti je úžasný zážitek, doporučuje Lenka Pátek

OmánTipy Lenky PátekDestinace

Noc v ománské poušti je úžasný zážitek, doporučuje Lenka Pátek

   •   20. října 2023

Loni jsem procestovala Omán a musím se přiznat, že bych se tam klidně ihned vrátila. Jedním z nejúžasnějších zážitků, které vás v této okouzlující orientální destinaci mohou potkat, je přenocování v poušti. Láká vás takové dobrodružství? S cestovní kanceláří Blue Style to můžete vyzkoušet! A co je důležité – bez obav a složitého zařizování. Stačí, když se sejdete s delegátem a požádáte ho, aby vám domluvil výlet nazvaný Kouzelná poušť: od západu slunce do svítání.

Číst více