Fotoreportáž: Djerba Explore Park na tuniském ostrově Djerba

18. 11. 2020DestinaceDjerbaTunisko

Dovolenou na tuniském ostrově Djerba si můžete zpestřit návštěvou rozlehlého areálu s názvem Djerba Explore Park. Jeho součástí je nákupní vesnička, muzeum Lalla Hadria, skanzen Djerba Heritage a největší krokodýlí farma ve Středomoří. Stačí se domluvit s vaším delegátem a ten vám organizovaný výlet sem zařídí. Po příjezdu na místo vás provede celým parkem, dozvíte se řadu zajímavých informací a poté budete mít rozchod, abyste si Djerba Explore Park užili individuálně a dle svých představ.

V říjnu roku 2020 navštívil Djerba Explore Park náš cestovatel Richie. Společně s delegátkou Terezou, která se v areálu dobře vyzná a hodně toho o něm ví, zde pořídil následující fotografie. Konkrétně – Richie fotil Djerba Explore Park a Tereza pro změnu Richieho. Pojďme se podívat na to, jak to v oblíbeném parku na východě ostrova Djerba vypadá a co v něm lze vidět a zažít!

Nákupní vesnička láká hlavně ženy

První, co po vstupu do areálu spatříte, jsou zářivě bílé domy. Jedná se o nákupní vesničku, v níž najdete obchody se suvenýry, masážní salon, kavárny a restaurace.

součástí areálu Djerba Explore Park je také nákupní vesnička

Některé domky v nákupní vesničce lemují okrasné stromky a keře. Nevšední kontrast je parádní pastvou pro oči. V této budově seženete brýle a oblečení.

obchod

Ve zdejších kavárnách a restauracích je radost posedět a pochutnat si přitom na tuniských specialitách nebo alespoň na kávě či mátovém čaji. Tato fotka vznikla ráno, respektive chvíli předtím, než sem zamířili zákazníci.

restaurace s kavárnou

„Už první dojem byl velmi dobrý. Spousta prostoru, hezká architektura, všude čisto a dostatek zeleně. V kombinaci se slunečným počasím je to prostě nádhera,“ tvrdí Richie.

cestovatel Richie u muzea Lalla Hadria

Nakoupíte zde nejen nejrůznější suvenýry, ale také řadu praktických věcí včetně pokrývek hlavy. Dámám se pravděpodobně zalíbí pestrobarevné prošívané halenky.

nákupní vesnička

Lalla Hadria láká na islámské umění

Když projdete nákupní vesničkou až na její konec, objeví se před vámi muzeum Lalla Hadria, zaměřené na islámské umění. V něm si lze prohlédnout exponáty nejen z Tuniska, ale také z jiných zemí světa.

muzeum Lalla Hadria

Další zastávkou je skanzen nazvaný Djerba Heritage neboli Dědictví Djerby. Ve vstupní budově vám zkontrolují vstupenku, takže ji po příchodu do Djerba Explore Parku nezahazujte.

cestovatel Richie a vstup do skanzenu Djerba Heritage

Ve skanzenu uvidíte starou djerbskou studnu, typické obydlí zvané menzel i dílnu na výrobu tuniské keramiky.

tuniská keramika

V této chýši se na vlastní oči přesvědčíte o tom, jak se pletou košíky a klobouky z trávy alfa. Je to zajímavá podívaná!

cestovatel Richie ve skanzenu Djerba Heritage

Kromě krokodýlů vás čekají i želvy

A nakonec vás přivítá krokodýlí farma. Než se v ní ocitnete, projdete tímto atraktivním vstupním portálem s kovovými plastikami predátorů.

vstupní portál

Neminete ani výběh pro želvy, který zaujme zejména děti. V jeho blízkosti se nalézá venkovní kavárna, kde se můžete osvěžit.

želvy

Věděli jste, že se krokodýli líhnou z vajec? Jsou bílá, velmi pevná a mnohem větší než ta slepičí. V Djerba Explore Parku si je patřičně prohlédnete.

krokodýlí vejce

Nedávno narození krokodýlci pobíhají v teráriu, je zábavné je sledovat. Hlavně malé děti jsou z nich doslova nadšené.

malí krokodýlci

Velcí krokodýli fascinují především starší děti a dospěláky. Dohromady jich je tady přibližně 650 – od těch malých až po téměř pětimetrové jedince. Jedná se o druh krokodýl nilský, před lety sem byl dovezen z Madagaskaru. Pokud Djerba Explore Park navštívíte odpoledne, budete svědky krmení krokodýlů. Dopoledne se pro změnu odehrává plazí show, kdy vám krotitel v altánku představí rovněž ještěry, hady a želvy. Zábavnou formou a hezky zblízka!

největší krokodýlí farma ve Středomoří

Říká se, že kdo jednou strávil dovolenou na ostrově Djerba, rád se za rok nebo za dva vrátí. Totéž platí i o Djerba Explore Parku. „Jsme tady už potřetí,“ prozradila Richiemu jedna z návštěvnic. Nápis Nice to see you again hovoří za vše!

cestovatel Richie v areálu Djerba Explore Park

A na závěr ještě můžete zhlédnout video, které pro vás Richie s Terezou natočili!

Přejeme vám pohodový pobyt na ostrově Djerba!

Houmt Souk

Houmt Souk: Hlavní město ostrova Djerba svádí k nákupům i posezení

Djerba Golf Club: Vyhlášené golfové hřiště na tuniském ostrově Djerba

Golf

Mohlo by vás zajímat

Sharjah

Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

Kdykoliv během roku můžete prožít dovolenou ve Spojených arabských emirátech, a to nejen v Dubaji. Kromě ní se nabízí dalších šest emirátů – Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Umm Al Quwain, Ajman a Sharjah. Proč se vydat právě do posledně jmenovaného? Emirát Sharjah (česky Šardžá) vyhledávají turisté toužící zejména po odpočinku. Na své si […]

Číst více

Achilleion

Achilleion: Letní zámeček rakouské císařovny Alžběty na ostrově Korfu

Řecký ostrov Korfu, vzdálený pouhých 5 km od pevniny, je příslibem pohodové letní dovolené. V rámci pobytu se samozřejmě můžete vypravit na výlet. Máte rádi historii, sochy, obrazy, starý nábytek a zahradní architekturu?  V tom případě se na informační schůzce domluvte s delegátem a v dalších dnech zamiřte do zámečku Achilleion. Nalézá se v půli ostrova, na jeho východním […]

Číst více

Hierapolis

Tip na výlet: Antické město Hierapolis, jež sousedí s Pamukkale

Dovolenou na Turecké riviéře můžete spojit s výletem na Pamukkale (Bavlněný hrad), což jsou travertinové terasy, zdálky připomínající zasněžený, místy zledovatělý kopec. Součástí obrovského areálu nedaleko města Denizli je rovněž Hierapolis, což jsou pozoruhodné ruiny antického města, figurující od roku 1988 na seznamu organizace UNESCO. Na své si tady přijdou nejen milovníci přírodních unikátů, ale […]

Číst více