Richieho fotoreportáž: Hotel Fiesta Beach 4*+ na ostrově Djerba

5. 11. 2020DestinaceDjerbaTunisko

Uvažujete o dovolené na největším tuniském ostrově Djerba? Výběr hotelu vám možná usnadní fotoreportáž, kterou pro vás připravil náš cestovatel Richie. Čtyři dny pobýval – společně s několika kolegy – v hotelu Fiesta Beach 4*+, nalézajícím se na severovýchodním pobřeží a vzdáleném zhruba 25 km od letiště. Měl tedy dostatek času na to, aby otestoval zdejší služby a udělal si na tento rozlehlý areál a jeho zaměstnance nezkreslený názor. Během pobytu pořídil fotografie, které si můžete prohlédnout v tomto příspěvku.

Takže tady jsou Richieho postřehy a zážitky z října roku 2020!

První dojem byl neklamný

Transfer klimatizovaným autobusem z letiště nebyl nikterak zdlouhavý – trval něco málo přes půl hodiny. Na recepci nás přivítali nadšeně a s úsměvem, nechyběl ani welcome drink. Posadili jsme se do pohodlných křesel a patřičně si ho vychutnali. Během pěti minut jsme dostali magnetické karty od pokoje, hotelové identifikační náramky, mapky hotelu a také karty na plážové osušky.

Portýr následně naložil naše zavazadla do vozíku a vyrazil směrem k budově s názvem Tezdaine, v níž se nacházely naše pokoje. Po necelé minutě chůze po světlém chodníku lemovaném svěží zahradou jsme přišli k relaxačnímu bazénu obklopenému lehátky. Můj pokoj se nalézal jen pár metrů od něj, ve druhém patře – ale zato s výtahem!

Popis mého pokoje není až tak podstatný. To proto, že jsem byl ubytován v trochu jiném typu pokoje než klienti CK Blue Style. Přesto si dovolím stručné hodnocení – spíše nadprůměr v rámci destinace a kategorie hotelu. Dostatek prostoru, včetně úložního, čistota, pohodlná postel, moderní, vkusné a praktické vybavení…

rodinný pokoj v hotelu Fiesta Beach

Všechno funkční, včetně televize a minibaru denně doplňovaného nealkoholickými nápoji, nechyběl ani balkon s posezením a sušákem na prádlo. Pokoj pro klienty, který jsem měl možnost vidět, byl v zásadě stejný, ale barevnější.

psací stůl v hotelu Fiesta Beach

Pokojový servis fungoval na výbornou – každodenní úklid v době mojí nepřítomnosti, výměna použitých ručníků za čisté, dostatek šampónu, mýdla i toaletního papíru, vysypané koše… Nezaznamenal jsem jediný problém, určitě bych tam za těchto okolností dokázal strávit několik týdnů v kuse – o tom žádná!

Hotel Fiesta Beach na ostrově Djerba

Vyznat se v areálu hotelu a nezabloudit během přesunu z bodu A do bodu B! To mi první den trošku činilo problém i přesto, že směrovky jsou na každém rohu. Stačilo se na chvíli zamyslet nebo koukat do mobilu, a už to bylo! Křivolaké uličky, spousta zeleně – znáte to. Brzy jsem si ale zvykl. Spíše než cedule mi pomohly nejrůznější orientační body. Druhý den už jsem všude chodil najisto. Teda většinou.

jedna z vedlejších budov hotelu Fiesta Beach na ostrově Djerba

Hlavní bazén je pastvou pro oči

Velkou pýchou hotelu Fiesta Beach je hlavní bazén (na úvodním snímku). Obrovský, krásně čistý, dokonale průhledný. Vyšperkovaný ostrůvkem a lávkou, obklopený palmami, modro-bílými lehátky a slunečníky z přírodního materiálu. Velký kruhový bar stojí způli na souši a způli je zapuštěn do bazénu. Můžete k němu dojít bosou nohou po chodníku a občerstvení si vychutnat u stolu nebo k němu lze doplavat, posadit se na podvodní barovou stoličku a drink popíjet po pás ve vodě.

A pokud máte rodinu, můžete zdálky dohlížet na své potomky dovádějící v dětské, bílým plotem oddělené části bazénu… A mimochodem – kdokoliv starší 4 let se může vydovádět na šesti poměrně dlouhých skluzavkách, situovaných v blízkosti hlavního bazénu…

hlavní bazén má oddělenou část pro děti

Zdejší pláž patří k těm nejlepším

Osobně dávám přednost moři, i když je bazén sebelepší. Proto je pro mě důležité, aby hotel na Djerbě disponoval pěknou, čistou a prostornou pláží. Hotel Fiesta Beach naštěstí takovou pláž má! Navíc s pozvolným vstupem do Středozemního moře. Na své si přijdou náruživí plavci i ti, kterým ke štěstí stačí několik pozvolných temp. Sehnat volné lehátko a slunečník není problém, je jich dostatek.

pláž hotelu Fiesta Beach

Jestliže nemáte vlastní osušku, na kterou jste zvyklí, můžete si půjčit hotelovou. Ale pozor – půjčovna se nachází u hlavního bazénu, tak se tam zastavte cestou z pokoje. (Jinak se pro osušku budete muset několik minut vracet jako já.) Lze tak učinit dopoledne nebo odpoledne, v době oběda je půjčovna zavřená. Zapůjčení osušky je zdarma, jako depozit slouží karta, kterou dostanete na recepci během check-inu. Když osušku vrátíte, dostanete zpět kartu. Zářivě bílé osušky z koupelny na pláž nenoste, jemný písek jim vysloveně nesluší.

hotelová pláž

Na pláži, po níž vede bezbariérový dřevěný chodník, najdete stejný typ lehátek a slunečníků jako u bazénu. Na bezpečnost dohlíží security, přítomen je rovněž plavčík, který však běžně nepíská – jen v nezbytných případech. (V jiných zemích jsem zažil hotely, kde plavčík pískal snad pětkrát do minuty!) Vzhledem k tomu, že Fiesta Beach je „lepší čtyřhvězda“, nechybějí na pláži sprchy ani toalety. A samozřejmě ani plážový bar, kde se v rámci all inclusive podávají nealko nápoje. Já si vzal z lednice na pokoji dvoulitrovou láhev vody a s ní jsem si s přehledem vystačil celé odpoledne…

plážový bar

Kdo chce vyzkoušet windsurfing, případně si zapůjčit kajak či katamarán, má možnost. Na levém okraji pláže stojí dřevěná bouda, před ní posedávají instruktoři – stačí se s nimi domluvit. Osobně jsem to neudělal, ale zaregistroval jsem, že někteří klienti byli odvážnější.

centrum vodních sportů v hotelu Fiesta Beach

Na začátku pláže, v dostatečné vzdálenosti od lehátek, se rozkládá volejbalové hřiště. Díky tomu, že hotel je poměrně velký a jezdí sem dost sportovně založených lidí, není problém sehnat spoluhráče a soupeře.

hřiště na plážový volejbal

K Wi-Fi se připojíte na vícero místech

K většině pláží na ostrově Djerba neodmyslitelně patří velbloudi a také koně. Ani hotel Fiesta Beach není výjimkou. Velbloudů je zde několik, na obou okrajích pláže. Pokojně odpočívají, ale když se s nimi budete chtít vyfotit nebo se na nich projet, jejich cvičitel zavelí a zvířata okamžitě vstanou a poslechnou na slovo. Obdivovat můžete nejen dospělé jedince, ale také roztomilá mláďata.

mládě velblouda na pláži

Několikrát za hodinu projde okolo několik mužů vedoucích koně, stačí je zastavit a domluvit se na ceně za svezení. Zahlédl jsem i prodejce dámských šatů a suvenýrů, naštěstí nebyli nikterak dotěrní. Možná i proto, že to mají zakázané, a už vůbec se nesmějí svévolně přibližovat k lehátkům…

Co se týče Wi-Fi, ta je ve Fiestě zdarma. Bez problémů se k ní připojíte na recepci a v jejím okolí a také na pokojích. Překvapilo mě, že docela dobře fungovala i na pláži. Platit si v Tunisku data v mobilu je drahý špás, takže silný a bezplatný internet v hotelovém areálu ocení nejeden dovolenkář.

V Da Mariu servírují vynikající ryby

Stravování v hotelu Fiesta Beach je v režimu 24hodinového all inclusive. Snídaně startují už v šest hodin ráno a poslední porci vám personál na talíř naloží v deset hodin. Obědy začínají v půl jedné a trvají dvě hodiny. Večeře jsou o půl hodiny delší – od 19:00 do 21:30. Jídelna s rautovými stoly se nachází v patře nad recepcí, její součástí je rovněž prostorná terasa.

jídelna v hotelu Fiesta Beach

Po zbytek dne se dá občerstvit v pizzerii u bazénu, kde se podávají i pozdní snídaně. Jednou za pobyt můžete navštívit à la carte restaurant Da Mario u pláže. Je však nezbytné se tam objednat. Lze si pochutnat na skvěle připravených rybách, plodech moře, salátech a podobně.

předkrm v restaurantu Da Mario

Mně osobně ve Fiestě chutnalo – pokaždé jsem si vybral něco, na co jsem měl zrovna chuť. Zaslechl jsem názor, že by v jídelně mohli mít pestřejší výběr. S tím souhlasím. Rozhodně si ale nemyslím, že je nedostačující. Podle mě je to „zlatá střední cesta“.

Alkoholické i nealkoholické nápoje můžete neomezeně konzumovat v hlavním baru u recepce a v baru u hlavního bazénu, a to až do půlnoci. Od 10:00 až do 18:00 je v provozu i bar u relaxačního bazénu. Příjemným zpestřením je maurská kavárna, kde si pošmáknete na výtečném mátovém čaji (doporučuji!), silné kávě a místních likérech (boukha a cedratine).

Ženy mohou cvičit aerobik

A co ještě lze v hotelu Fiesta Beach zažít či využít? Pro děti od 4 do 12 let je tady miniklub, pro ty starší tzv. ados club, ale ten je otevřený pouze v hlavní sezóně. Sportovci ocení fitness centrum, možnost zahrát si tenis, fotbal, ping-pong či vodní pólo. Dámy zřejmě nepohrdnou lekcí aerobiku či plaváním v termálním bazénu. To vše je v ceně zájezdu. Za poplatek lze hrát kulečník, elektronické hry, tenis s osvětlením či zajít do balneo centra, kde nabízejí i masáže.

Kdo má chuť poznat víc než jen hotelový areál, může si zahrát golf na nedalekém 27jamkovém hřišti Djerba Golf Club nebo se vydat na organizovaný výlet například do Djerba Explore Parku, jehož součástí je největší krokodýlí farma ve Středomoří, nákupní vesnička, skanzen a muzeum islámského umění. Nabídka výletů je mnohem pestřejší – najdete ji v obálce, kterou dostanete po příletu od delegáta. Nejspíš visí i na hotelové nástěnce.

Fiesta Beach 4*+ je téměř pro každého!

A celkový dojem? Tento pohodový hotel s kvalitními službami a vícero možnostmi vyžití bych doporučil rodinám s dětmi, seniorům, zamilovaným párům i kamarádům, kteří se chtějí za rozumný peníz ohřát u moře. Skoro každý si tady najde své místo. Za normálních okolností funguje i hotelová diskotéka. Kdo touží po hotelu bez dětí, větším sportovním vyžití či odvázanější zábavě, jistě si najde v nabídce CK Blue Style vhodnější variantu. Já osobně se do hotelu Fiesta Beach 4*+ kdykoliv rád vrátím. A ideálně v době, kdy se v Evropě (ještě nebo už) nedá koupat – v dubnu, první půli května, v druhé půli října a v listopadu.

cestovatel Richie v hotelu Fiesta Beach na ostrově Djerba

Tuniská jídla: Na čem si pochutnáte na pevnině i ostrově Djerba?

Tuniská jídla: Na čem si pochutnáte na pevnině i ostrově Djerba?

Houmt Souk: Hlavní město ostrova Djerba svádí k nákupům i posezení

Houmt Souk

Mohlo by vás zajímat

cestovatel Richie a kovový Kryštof Kolumbus v parku svaté Kateřiny ve městě Funchal na ostrově Madeira

Madeira: Cestovatel Richie představuje portugalský ostrov (2. část)

Ostrov věčného jara, Zelená perla Atlantiku či Květináč Evropy – tyto přezdívky má portugalský ostrov Madeira, ležící v Atlantském oceánu, 580 km od Maroka a 960 km od Lisabonu. Nejčastěji sem míří milovníci nádherné přírody, vynikající gastronomie, zajímavých tradic i pozoruhodné architektury. Koupání v moři či v bazénu nebo pobyt ve wellness centru lze kombinovat […]

Číst více

Hotel Stamos

Richieho fotoreportáž: Hotel Stamos ve rhodském letovisku Faliraki

Faliraki je nejživější letovisko na řeckém ostrově Rhodos. To ale neznamená, že je určeno pouze mladým lidem. Na velmi dlouhé písčité pláži s pozvolným vstupem do moře si každý najde svoje místo. A večer si můžete vybrat, zda vás láká klidná restaurace či kavárna, hudební bar nebo diskotéka. K dispozici je také spousta taveren a […]

Číst více

Maroko

10 důvodů, proč milujete Maroko

Barevné berberské stany skryté v dunách nekonečné Sahary, tisíce let staré římské ruiny a věže mešit tyčící se k nebi, na kterém svítí věčně rozpálené orientální slunce. To vše je Maroko, země, která láká na dědictví své unikátní historie a na fantastická dobrodružství v jejích dechberoucích přírodních scenériích. A až budete po tom všem odpočívat […]

Číst více