Fotoreportáž: Vyhlídka Cabo Girão Skywalk na ostrově Madeira

27. 7. 2022DestinaceMadeiraPortugalsko

Milujete nádhernou přírodu a pěší turistiku? Toužíte se během dovolené raději hýbat a poznávat než polehávat na pláži? V tom případě je jasnou volbou portugalský ostrov Madeira, kam se můžete vydat s CK Blue Style. Jedním z úchvatných míst, jehož návštěvu byste si v rámci pobytu v této oblíbené destinaci neměli nechat ujít, je prosklená vyhlídka na vrcholu útesu Cabo Girão. Na mapách ji najdete pod názvem Miradouro do Cabo Girão nebo Cabo Girão Skywalk.

Z hlavního města Funchal se sem dostanete za 15 až 20 minut, tedy pokud pojedete autem. Pěšky je to poměrně daleko (12 km), ale proč ne. Dalšími možnostmi jsou horské kolo a místní autobusová doprava. Nebo se zeptejte delegáta CK Blue Style, zda lze aktuálně zavítat na vyhlídku Cabo Girão Skywalk v rámci organizovaného výletu s průvodcem. V tomto případě nebudete muset nic řešit.

Údaje o výšce útesu se různí

Cabo Girão je nejvyšší útes na ostrově Madeira a údajně druhý nejvyšší v Evropě. Mnohé oficiální zdroje uvádějí, že je vysoký 580 metrů, jiné hlásají 589 metrů. Čert aby se v tom vyznal… Když budete přicházet, přivítá vás nejen kavárna a obchod se suvenýry, ale také velká cedule sdělující, že se jedná o 589 metrů. Bez ohledu na to, kdo má ve skutečnosti pravdu, čeká vás nezapomenutelný zážitek!

cedule před vyhlídkou Cabo Girão

Z dálky vypadá Miradouro do Cabo Girão celkem nenápadně a skoro nikoho neděsí. Navíc strom, který roste uprostřed, do jisté míry uklidňuje jedince trpící strachem z výšek. Jenomže stačí přijít blíž a všechno je jinak!

vyhlídka Cabo Girão na portugalském ostrově Madeira

Překonáte strach?

Přední část vyhlídky Cabo Girão Skywalk, jež má tvar půlkruhu, je prosklená. Když na ni vstoupíte, naskytne se vám tento pohled, který však zdaleka ne každý návštěvník snese. Ti, co mají slabší žaludek, se raději spokojí s levým a pravým okrajem plošiny, kde chodník tvoří kovová mřížka. Mimochodem – vstup sem je zdarma.

prosklená část

Chcete se pochlubit rodině a přátelům lehce adrenalinovými snímky? Udělejte několik kliků jako cestovatel Richie a požádejte někoho, aby vás při sportování zvěčnil.

cestovatel Richie z CK Blue Style dělá kliky na prosklené vyhlídce Cabo Girão Skywalk

Máte-li pro strach uděláno a trochu se nahnete přes dostatečně vysoké zábradlí v přední části, pořídíte úžasné fotografie. Na úpatí impozantního útesu, který padá takřka kolmo dolů, se rozprostírá úzká pláž a malé plochy obdělávané půdy. Před sebou uvidíte zdánlivě nekonečný Atlanský oceán…

úpatí madeirského útesu Cabo Girão

Spatříte i hlavní město

V pravém rohu prosklené části to vypadá takto. Jednak skýtá božský výhled a jednak se tu fotí většina návštěvníků. „Krapet jsem se odvázal, ale život jsem raději neriskoval. A nedělejte to, prosím, ani vy. Pád z téměř 600 metrů by neskončil jinak než tragicky,“ říká cestovatel Richie.

Richard Sacher neboli cestovatel Richie na Miradouro do Cabo Girão

Z levého okraje vyhlídky na útesu Cabo Girão dohlédnete na sousední vyhlídku Rancho a na malebnou vesnici Câmara de Lobos. Ta představuje další úžasné místo, kam byste se určitě měli vydat v průběhu dovolené na ostrově Madeira. Při dobré viditelnosti zahlédnete v dáli i Funchal. A na závěr ještě jedna zajímavá informace – jen 650 metrů od bezplatného parkoviště u vyhlídky stojí pozoruhodný kostel Santuário de Nossa Senhora de Fátima, postavený v roce 1951.

výhled na útes Rancho a na vesnici Câmara de Lobos

Foto – Richard Sacher (7x) a Jakub Kutra (2x)

A na závěr si můžete prohlédnout krátké video, které na vyhlídce Cabo Girão Skywalk natočil cestovatel Richie:

vesnička Oia na řeckém ostrově Santorini

Oia: Vesnička na ostrově Santorini nadchne výhledy i architekturou

Fotoreportáž: Pláž Egremni na ostrově Lefkada připomíná Karibik

věhlasná pláž Egramni Beach na řeckém ostrově Lefkada

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách - 1. díl

Experti na cestách: 1. díl

Kterou destinaci vybrat? Co pro cestu budu potřebovat? Jaká platí opatření? Mám mít vše vytištěné nebo stačí elektronicky? Co připojištění, ano či ne? To se dozvíte v 1. díle pořadu, který vás ve své druhé půlce zavede do Egypta a doporučí, kam se v této zemi určitě podívat. Share Tweet Email

Číst více

Djerba: poznávací výlety

Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách - 9. díl

Experti na cestách: 9. díl

Ras Al Khaimah je považován za jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších arabských emirátů. Proč? Odpověď se dozvíte v tomto dílu pořadu Experti na cestách přímo od výkonného ředitele centrály emirátu Ras Al Khaimah, kterým je pan Iyad Rasbey. Dalším hostem bude známý český moderátor Pavel Cejnar, který společně s rodinou tento emirát navštívil a podělí […]

Číst více