Piknik na řece Dimcay zpestří vaši dovolenou v turecké Alanyi

DestinaceTureckoTipy na výlety

Pokud se v létě chystáte na Tureckou riviéru, konkrétně do města Alanya či jeho okolí, máme pro vás tip na zajímavý výlet. Jestliže milujete přírodu, nevšední zážitky a dobré jídlo, jen těžko odmítnete. Tohle všechno totiž zahrnuje piknik na řece Dimcay! Stačí se domluvit s delegátem CK Blue Style, jenž vám návštěvu tohoto atraktivního místa zařídí.

Po vlastní ose byste se sem dostávali složitě, takhle nebudete muset nic řešit. Od centra města Alanya je pikniková zóna na řece Dimcay vzdálena pouhých 15 km. Nejblíž to mají klienti ubytovaní v letovisku Oba – 10 km! Daleko to není ani z Konakli (28 km), Türkleru (32 km) a Avsallaru (37 km).

pikniková zóna na řece Dimcay neboli Dimçayı

Hosté se sem rádi vracejí

Jen 9 km od místa, kde tento 60 kilometrů dlouhý tok ústí do Středozemního moře, se ve vnitrozemí nachází vyhledávaná turistická atrakce. Nejedná se přitom o žádnou horkou novinku. Mnozí lidé se sem rádi vracejí – třeba i každým rokem. Cestou na piknik na řece Dimcay nejspíš stihnete i návštěvu nedaleké jeskyně Dim Mağarası se spoustou stalaktitů, stalagmitů, travertinů a také s jezírkem.

piknik na řece Dimcay

Mezi zalesněnými kopci je přímo na řece Dimcay vybudováno několik venkovních restaurací a kaváren, jež jsou cílem výletů organizovaných cestovními kancelářemi. Ty sem svoje klienty vozí zpravidla na oběd. Skupinka turistů se uvelebí v některém z piknikových altánků s velkým a nízkým stolem, který číšníci následně obloží spoustou jídla a pití.

piknikové stany v Turecku

Piknik na řece Dimcay není jen o jídle

Pod vámi řeka, všude kolem spousta zeleně a hlavně čistý vzduch – co víc si přát! Piknik na řece Dimcay má neopakovatelnou atmosféru. Jídlo je pouze jedním z důvodů, proč sem turisté jezdí.

nechybí ani houpací sítě

Komu nevadí chůze po schodech, může se projít na vyhlídku, z níž uvidí piknikovou oázu na řece Dimcay (neboli Dim River, Dim Çayı či Dimçayı) jako na dlani. Pakliže si přinesete fotoaparát nebo kvalitní mobil, pořídíte parádní záběry.

Součástí rozlehlého areálu je taktéž bazén se skluzavkami a lehátky. Koupou se v něm hlavně místní mladí lidé. Turisté mají na hotelu k dispozici obvykle hned několik bazénů a samozřejmě pláž s lehátky a slunečníky, a tak si plavání v tomto areálu většinou odpustí.

bazén u řeky Dimcay

Foto – Richard Sacher

 

Rady a tipy cestovatele Richieho

„Piknik na řece Dimcay rozhodně doporučuji. Zažijete něco úplně jiného než na hotelu nebo v restauraci ve městě. My jsme sem přijeli už ráno, abychom mohli vše v klidu nafotit a natočit bez hostů. Naservírovali nám tím pádem snídani, vy se však můžete těšit na pestrý oběd. Nejvíce mi tady chutnaly sýry, vynikající byla rovněž káva. Výběr je velký, každý si určitě najde to své.“

cestovatel Richie zažil ranní piknik na řece Dimcay

A na závěr si můžete prohlédnout video, které cestovatel Richie natočil v restauraci Dim Çayı Göl Piknik:

https://www.youtube.com/watch?v=l4M_LmGb_IY

Sv. Konstantin a Helena

Sv. Konstantin a Helena: Nejstarší bulharské letovisko leží u města Varna

Mahdia: Proslulé tuniské město, na které navazuje oblíbené letovisko

Mahdia

Mohlo by vás zajímat

Kam v září na dovolenou?

Dovolená v září: Egypt, Kapverdy nebo Řecko?

Všimli jste si, že rána jsou v poslední době chladnější, dny kratší a paprsky slunce sice ještě hřejí, ale jako by také pomalu ztrácely svůj letní elán? Neříká se nám to snadno, avšak diagnóza je jasná –⁠ léto nás pomalu opouští a je jen otázkou času, kdy budeme muset vyměnit tílka a šortky za podzimní […]

Číst více

keftedes

Keftedes: Řecké masové kuličky jsou prastarou delikatesou

Staré Řecko bylo kolébkou evropské civilizace, mnohé znalosti z tohoto období využíváme dodnes, aniž si to uvědomujeme. Proto asi nepřekvapí skutečnost, že odtamtud pochází i první kuchařka. V roce 320 před n. l. ji napsal básník Archestratus – pod názvem Daedalus chutných jídel. Později Atheneus, egyptský Řek, vydal další podobnou – Deipnosofistes neboli Večeře učených. Není jen […]

Číst více

Kam na dovolenou v roce 2024?

Dovolená u moře v roce 2024: Kam se vypravíte vy?

Cítíte, že by to chtělo dovolenou? Jenže nevíte, kam letos vyrazit? Právě pro vás tu máme skvělé tipy na krásné destinace, v nichž naleznete vše od pláží lákajících k odpočinku přes památky a zajímavá místa skýtající dobrodružství po výtečné pokrmy, kterým jednoduše nelze odolat. Pojďme si společně odpovědět na otázku, kam na dovolenou v roce […]

Číst více