Ráj surfařů – pláž Prasonisi na ostrově Rhodos

DestinaceŘeckoRhodos

Na nejjižnějším cípu ostrova Rhodos najdete vyhlášenou písčitou pláž jménem Prasonisi, která bývá někdy nazývaná  Polibkem dvou moří. Jedná se o přírodní zajímavost, setkávají se tu totiž dvě moře, které Rhodos obklopují – Středozemní a Egejské. Západní část (Egejské moře) nabízí větší vlny, zatímco východní (Středozemní moře) je klidná.

Díky skvělým povětrnostním podmínkám a otevřenému prostoru bez překážek je pláž Prasonisi vyhledávanou destinací zejména pro windsurfing a kitesurfing. Na pláži se nachází i spousta půjčoven s vybavením pro tyto i jiné vodní sporty a také s nabídkou kurzů, během kterých vás přidělený instruktor naučí těmto vodním radovánkám. Nejlepší období pro vodní sporty tu panuje v červenci a srpnu. 

Na pláž Prasonisi dojedete z hlavního města Rhodos po hlavní cestě táhnoucí se po východním pobřeží. Na jihu před městem Katavia pak odbočíte doleva směrem na jih a po asi 10 kilometrech jste na místě. Cestu vám jistě usnadní směrové cedule, jež vás dovedou až k pláži, u které se nachází velké parkoviště. To můžete využít zdarma. 

I pokud nejste vyznavači surfování, stojí pláž Prasonisi za návštěvu už kvůli krásným výhledům, které se v jejím okolí nacházejí. Nejlepší je pohled shora z přilehlého kopce. Vydat se můžete také dál po pláži až na poloostrov Prasonisi, který se při přílivu mění v ostrov. V časech odlivu a nižší hladiny moře tak dojdete na poloostrov suchou nohou a na jeho úplném konci se můžete zahledět do nekonečné dálky, ve které se zářivě modrá voda spojuje s blankytným nebem. Snad aby bylo celé místo ještě fotogeničtější, nachází se zde také maják. A co koupání? Samozřejmě, ale je lepší se držet spíše u břehu, kde nebude hrozit, že vplujete do cesty některému ze surfařů. Další nespornou výhodou je, že v blízkosti pláže najdete hned několik příjemných taveren.

Ostrov Rhodos má nepochybně co nabídnout a můžete si zde užít krásnou, nezapomenutelnou dovolenou, ať už jste milovníci vodních sportů nebo jen přírodní středomořské nádhery. Zejména surfaři a milovníci vodních sportů vůbec by však neměli pláž Prasonisi vynechat.

Experti na cestách

Experti na cestách: 23. díl

Al Jazirat Al Hamra: Vesnice duchů v emirátu Ras Al Khaimah

Al Jazirat Al Hamra

Mohlo by vás zajímat

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

Irakli

Irakli: Skrytá pláž v Bulharsku, která vás dostane

Když se řekne Bulharsko, co si představíte? Některým z vás možná jako první vyběhne na mysli obrázek přeplněných pláží, na kterých leží hlava na hlavě. Pokud je to i váš případ, pak vám rádi ukážeme, že to nemusí být tak úplně pravda. Bulharské pobřeží má totiž nejednu schovanou pláž, o které málokdo ví. Ta úplně […]

Číst více

5 důvodů proč navštívit Tunisko

Proč jet do Tuniska: 5 důvodů, proč navštívit klenot severní Afriky

Proč jet do Tuniska? Kam jinam vyrazit na pohodovou dovolenou k moři, během které však budete mít příležitosti také k mnoha zajímavým výletům?  Share Tweet Email

Číst více