Snoopy Island: Ostrůvek v emirátu Fujairah připomíná bígla

18. 1. 2023FujairahDestinaceSpojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (neboli SAE) – to je Dubaj a vlastně ještě Abu Dhabi, kde stojí Ferrari World! Takto odpoví většina jedinců, kteří příliš neholdují zeměpisu ani cestování. Skutečnost je taková, že součástí SAE je dalších pět emirátů – Ras Al Khaimah, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain a Fujairah. A co si nesmíte nechat ujít, když budete trávit dovolenou v tom posledně jmenovaném? Více než mešity patrně oceníte přírodní zajímavosti. Pýchou emirátu Fujairah je například ostrůvek Snoopy Island.

Znáte slavný komiks Peanuts?

Tento skalní výběžek má rozměry cca 120 x 80 metrů. A proč ten název? Tvoří ho tři části – první vypadá jako hlava, druhá jako vypouklé břicho a třetí jako nohy. Vše dohromady připomíná ikonickou komiksovou postavičku jménem Snoopy. Určitě ji znáte i vy, i když třeba nikterak důkladně.

Snoopy je animovaný bígl, romanopisec, jenž se občas mění v pilota leteckého esa z první světové války, skauta či tenistu. Je hlavní postavou amerického komiksu Peanuts, který v letech 1950 až 2000 tvořil Charles Monroe Schulz.

Snoopy Island během východu slunce

Snoopy Island leží u Sandy Beach

Snoopy Island zdálky působí jako legendární komiksový hrdina odpočívající na své psí boudě. Rozprostírá se 54 km severně od města Fujairah, konkrétně vyčnívá z Ománského zálivu jen několik desítek metrů od písčité pláže Sandy Beach. Její součástí je bar Snoopy, který kromě drinků a hamburgerů skýtá parádní výhled na ostrůvek.

A jak se na Snoopy Island dostanete? Lze k němu snadno doplavat, případně tam připlout na kajaku. Křišťálově čisté vody, neuvěřitelně krásné korálové útesy a ohromující vraky lodí jsou hlavními důvody, proč na ostrůvek nadšeně míří potápěči a milovníci šnorchlování. Voda je teplá po celý rok, což zkušení cestovatelé dobře vědí. Spojené arabské emiráty jsou totiž destinací, v níž sezóna nikdy nekončí.

Sandy Beach skýtá výhled na ostrůvek

Pod vodou spatříte karety i havýše

Mimochodem – na pláži Sandy Beach sídlí potápěčské centrum, jehož součástí je i prodejna s vybavením pro potápěče. Není nutné absolvovat celý kurz, zájemci se mohou vydat na lodní výlet spojený s potápěním ve vodách v okolí ostrůvku. Vzhledem k tomu, že Snoopy Island je součástí chráněného mořského národního parku, je v těchto končinách zakázán rybolov.

I díky této skutečnosti pod hladinou s velkou pravděpodobností spatříte karety obrovské, makrely, pestrobarevné útesové ryby či žraloka lagunového. A o kus dále třeba murény, skaláry, havýše čtyřhranného, útesníka pruhovaného či chňapala červeného.

Snoopy Island v emirátu Fujairah

Ajman Museum

Ajman Museum zachycuje tradiční životní styl v nejmenším emirátu

Al Zorah: Přírodní rezervace a golfový klub

GOLFOVÝ KLUB AL ZORAH

Mohlo by vás zajímat

dovolená v Turecku aneb hotel Sunmelia Beach Resort

Dovolená v Turecku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Turecka? Pokud ano, nejspíš si v duchu položíte následující otázky: Potřebuji vízum? Co si vzít s sebou? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co ne? Tyto a další otázky si kladou především […]

Číst více

Bodrum –⁠ 5 důvodů, proč navštívit perlu egejského pobřeží

Dovolená v Turecku: 5 důvodů, proč navštívit Bodrum, perlu egejského pobřeží

Turecko je krásná země, bohatá na kulturní dědictví, nádhernou přírodu a fascinující cestovatelské lokality. Jedním ze zářivých klenotů této dovolenkové destinace je právě město Bodrum, jež leží na egejském pobřeží. Share Tweet Email

Číst více

Rhodos: 5 nejkrásnějších pláží

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží Rhodosu

Rhodos je pro svou nádhernou krajinu často považován za nejpůsobivější ostrov Řecka. Pyšní se horami, lesy, kopci posázenými vinnou révou i olivovými háji a i přes stále rostoucí turistickou popularitu si zachovává svůj nedotčený divoký ráz. Hlavním lákadlem ostrova jsou však jeho pláže. Objevte nejkrásnější pláže Rhodosu společně s námi! Share Tweet Email

Číst více