Snoopy Island: Ostrůvek v emirátu Fujairah připomíná bígla

FujairahDestinaceSpojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (neboli SAE) – to je Dubaj a vlastně ještě Abu Dhabi, kde stojí Ferrari World! Takto odpoví většina jedinců, kteří příliš neholdují zeměpisu ani cestování. Skutečnost je taková, že součástí SAE je dalších pět emirátů – Ras Al Khaimah, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain a Fujairah. A co si nesmíte nechat ujít, když budete trávit dovolenou v tom posledně jmenovaném? Více než mešity patrně oceníte přírodní zajímavosti. Pýchou emirátu Fujairah je například ostrůvek Snoopy Island.

Znáte slavný komiks Peanuts?

Tento skalní výběžek má rozměry cca 120 x 80 metrů. A proč ten název? Tvoří ho tři části – první vypadá jako hlava, druhá jako vypouklé břicho a třetí jako nohy. Vše dohromady připomíná ikonickou komiksovou postavičku jménem Snoopy. Určitě ji znáte i vy, i když třeba nikterak důkladně.

Snoopy je animovaný bígl, romanopisec, jenž se občas mění v pilota leteckého esa z první světové války, skauta či tenistu. Je hlavní postavou amerického komiksu Peanuts, který v letech 1950 až 2000 tvořil Charles Monroe Schulz.

Snoopy Island během východu slunce

Snoopy Island leží u Sandy Beach

Snoopy Island zdálky působí jako legendární komiksový hrdina odpočívající na své psí boudě. Rozprostírá se 54 km severně od města Fujairah, konkrétně vyčnívá z Ománského zálivu jen několik desítek metrů od písčité pláže Sandy Beach. Její součástí je bar Snoopy, který kromě drinků a hamburgerů skýtá parádní výhled na ostrůvek.

A jak se na Snoopy Island dostanete? Lze k němu snadno doplavat, případně tam připlout na kajaku. Křišťálově čisté vody, neuvěřitelně krásné korálové útesy a ohromující vraky lodí jsou hlavními důvody, proč na ostrůvek nadšeně míří potápěči a milovníci šnorchlování. Voda je teplá po celý rok, což zkušení cestovatelé dobře vědí. Spojené arabské emiráty jsou totiž destinací, v níž sezóna nikdy nekončí.

Sandy Beach skýtá výhled na ostrůvek

Pod vodou spatříte karety i havýše

Mimochodem – na pláži Sandy Beach sídlí potápěčské centrum, jehož součástí je i prodejna s vybavením pro potápěče. Není nutné absolvovat celý kurz, zájemci se mohou vydat na lodní výlet spojený s potápěním ve vodách v okolí ostrůvku. Vzhledem k tomu, že Snoopy Island je součástí chráněného mořského národního parku, je v těchto končinách zakázán rybolov.

I díky této skutečnosti pod hladinou s velkou pravděpodobností spatříte karety obrovské, makrely, pestrobarevné útesové ryby či žraloka lagunového. A o kus dále třeba murény, skaláry, havýše čtyřhranného, útesníka pruhovaného či chňapala červeného.

Snoopy Island v emirátu Fujairah

Ajman Museum

Ajman Museum zachycuje tradiční životní styl v nejmenším emirátu

Al Zorah: Přírodní rezervace a golfový klub

GOLFOVÝ KLUB AL ZORAH

Mohlo by vás zajímat

zátoka Buracona na kapverdském ostrově Sal

Fotoreportáž: Zátoka Buracona a jeskyně Blue Eye na ostrově Sal

Chystáte se na Kapverdy, konkrétně na ostrov Sal? Skvělá volba! Čekají vás komfortní hotely, krásné písčité pláže, chutná gastronomie, pohodoví obyvatelé, hudební kluby s vynikající živou produkcí, diskotékové bary i několik atraktivních míst, kam se lze vypravit na výlet. Jedním z nich je věhlasná pobřežní oblast Buracona s atraktivní zátokou a pozoruhodnou jeskyní Blue Eye […]

Číst více

Coimbra

Coimbra: Staré město s mladou tváří je ozdobou centrálního Portugalska

Portugalsko nenabízí jen pláže, ale také krásná města prodchnutá historií. Z některých se vydávali na cesty slavní mořeplavci jako Fernão de Magalhães, první, co obeplul zeměkouli. Bartolomeu Dias má zase primát v objevení mysu Dobré naděje. A nesmíme zapomenout na Vasco da Gamu. Díky objevitelským plavbám patřila tato země mezi koloniální mocnosti. Ještě předtím, než […]

Číst více

Experti na cestách - 12. díl

Experti na cestách: 12. díl

Co vozit, a především nevozit z dovolené? To je otázka, kterou vám v tomto dílu zodpovíme spolu s mluvčí Celní správy České republiky a náš provozní ředitel Ondřej Rušikvas vám pak přiblíží nejčastější „prohřešky“ klientů cestovních kanceláří, které bohužel můžou končit i velice nepříjemným prodloužením dovolené v místním vězení. Share Tweet Email

Číst více