Dubaj 2021: Nejnovější světové unikáty, které fascinují turisty

14. 9. 2021DestinaceDubajSpojené arabské emiráty

Když se v Evropě ochladí, je na čase vyrazit „někam dál“. Třeba do Spojených arabských emirátů. Bez ohledu na to, ve které části země budete pobývat, nenechte si ujít výlet do města Dubaj. To je plné světových unikátů. Nejvyšší budova, největší nákupní centrum, nejdelší městský lanový skluz či největší krytý zábavní park na světě. Hodně jich přibylo letos – některé jsou již funkční, jiné teprve vznikají, ale jejich výsledná podoba je už známá. Tohle je Dubaj 2021!

Vybrali jsme 5 nových světových unikátů, díky nimž Dubaj je, případně v dohledné době bude ještě lákavějším cílem turistů z celého světa. Češi se do Spojených arabských emirátů mohou vydat s CK Blue Style!

1/ Ain Dubai

U příležitosti zahájení – kvůli pandemii koronaviru přeložené – světové výstavy EXPO 2020 odstartuje svůj provoz Ain Dubai neboli Dubajské oko. Jedná se o největší vyhlídkové kolo na světě, které v jeden okamžik pojme až 1750 návštěvníků! Stojí na ostrově Bluewaters, je vysoké přes 250 metrů a každý z pylonů měří 126 metrů. První odvážlivci z řad veřejnosti do něj nastoupí již 21. října 2021! Jízda potrvá 38 minut, zájemci budou mít na výběr ze tří druhů klimatizovaných kabin. K dispozici jich bude celkem 48. Cena jednoho svezení začíná na 130 dirhamech (cca 770 Kč). Na Ain Dubai lze uspořádat i menší koncert, oslavu nebo firemní večírek.

Ain Dubai neboli Dubajské oko

2/ Deep Dive Dubai

Koncem června 2021 byl do Guinnessovy knihy rekordů zapsán další dubajský zázrak! Jedná se nejhlubší bazén na světě – Deep Dive Dubai. Obří nádrž určená k potápění je hluboká 60 metrů a vejde se do ní 14 milionů litrů sladké vody, což odpovídá objemu šesti olympijských bazénů. Teplota vody se drží na příjemných 30 °C. Potápěčské centrum se nalézá 18 km směrem na východ od hotelu Burdž al-Arab. Dobrodruzi (od 10 let a navíc zdravotně způsobilí) mohou prozkoumat potopené město, každá část je jinak nasvícena. Současně se jedná o podvodní filmové studio, největší svého druhu v celé oblasti. Zdejší kurzy potápění jsou určeny začátečníkům i pokročilým. Bezpečnost zaručuje 56 kamer. Dubaj 2021 tedy láká i potápěče!

nejhlubší bazén na světě Deep Dive Dubai

3/ Address Beach Resort

Nejvýše položený nekonečný bazén na světě byl zprovozněn koncem března 2021 na střeše pětihvězdičkového hotelu Address Beach Resort. Ten stojí přímo na pláži, v blízkosti promenády The Walk ve čtvrti Jumeirah Beach Residence. Poblíž se rozprostírá umělý ostrov ve tvaru palmy – Palm Jumeirah. Infinity pool, dlouhý 75 metrů, se nalézá v 77. podlaží, respektive ve výšce 294 metrů nad zemí. Atrakce, zapsaná v Guinnessově knize rekordů, je přístupná výhradně klientům Address Beach Resortu. Budete-li ubytováni v jiném hotelu nebo budete v Dubaji pobývat pouze v rámci jednodenního výletu, můžete navštívit alespoň hotelovou restauraci v těsné blízkosti bazénu. Výhled z ní je obdobný, navíc si pochutnáte na vybraných dobrotách.

nejvýše položený nekonečný bazén na světě na střeše pětihvězdičkového hotelu Address Beach Resort

4/ Clothespin Tower

Tento unikátní projekt byl představen v březnu 2021 a ihned vzbudil zájem veřejnosti. Už v roce 2023 totiž začnou v Dubaji stavět 40patrový mrakodrap Clothespin Tower, který bude nápadně připomínat kolíček na prádlo. Má se jednat o největší umělecké dílo, které kdy bylo vytvořeno. Za jeho návrhem stojí umělec Zygo. Z Izraele pochází nejen on, ale také developerská firma, jež bude celý projekt realizovat. Clothespin Tower, vysoký 170 metrů, má mít dvojí účel. V jedné části bude luxusní hotel s 1200 pokoji, v druhé zhruba 300 soukromých bytů. Chybět samozřejmě nebudou ani komerční prostory, konkrétně umělecká galerie, fitness centrum či restaurace. Prozatím si však musíme vystačit s pohledem na tuto vizualizaci.

Dubaj 2021 představila rovněž Clothespin Tower, tedy budovu, která se teprve začne stavět

5/ Bollywood Skyflyer

Dubaj 2021 je ve znamení kolotočů! Začátkem roku tam byl zprovozněn nejvyšší kolotoč na světě. Bollywood Skyflyer měří 140 metrů a je součástí obrovského zábavního areálu Dubai Parks and Resorts. Konstrukce unikátní atrakce je zhotovena ze 421 tun oceli. Vyráběli ji 600 dní a dalších 120 dní probíhala instalace. Podobný kolotoč, donedávna nejvyšší na světě, se nachází na Floridě. Tamější Orlando Starflyer má ovšem smůlu v tom, že je o tři metry nižší a že tím pádem už nefiguruje v Guinnessově knize rekordů. Co prožijete během jízdy na atrakci Bollywood Skyflyer? Posadíte se do dvojsedačky se svým doprovodem, sami nebo s někým, kdo bude také sólo. Vzápětí vás čeká let do oblak, strmý pád a otáčení se různými rychlostmi kolem obří věže.

nejvyšší kolotoč na světě Bollywood Skyflyer

Dubaj 2021 přináší spoustu novinek. Je na čase se tam vypravit a spatřit všechny již dostupné světové rekordy – včetně Burj Khalify – na vlastní oči!

Heraion

Heraion na Samu: Ruiny antického chrámu zasvěceného bohyni Héře

Molokhia: Tradiční egyptské jídlo, které připomíná špenát

egyptské jídlo molokhia

Mohlo by vás zajímat

Jídlo v SAE

Jídlo a pití v SAE: Luqaimat, foul, velbloudí maso, karak i silná káva

Vaše dovolená ve Spojených arabských emirátech (SAE) se blíží a vy mimo jiné přemýšlíte nad tím, jaké speciality tam ochutnáte? V tom případě vám usnadníme situaci a krátce vám představíme tamější gastronomii. Vzhledem k tomu, že v této zemi žije a pracuje spousta přistěhovalců, zdomácněla tam celá řada pokrmů pocházejících nejen ze sousedních států. Jaké […]

Číst více

Cestovní adaptéry – kam si vzít jaký adaptér?

Jiný kraj, jiný mrav – tato krátká věta mnohdy bývá vůbec prvním impulsem, který nás vede k tomu, abychom opustili pohodlí svých domovů a pustili se do poznávání vzdálených zemí a lidí, kteří je obývají. Share Tweet Email

Číst více

egyptský ostrov Giftun

Giftun: Ostrov nedaleko města Hurghada svádí k celodennímu výletu

Egyptské Tahiti – tuto přezdívku si ostrov Giftun vysloužil díky plážím s téměř bílým povrchem a průzračnému moři. Nalézá se necelých pět kilometrů od města Hurghada a je cílem celodenních lodních výletů. Budete-li trávit dovolenou v této egyptské destinaci, můžete se domluvit s delegátem CK Blue Style a ten vám návštěvu Giftunu zprostředkuje. Share Tweet […]

Číst více