Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

26. 1. 2021DestinaceŘeckoKosTipy na výlety

Řecký ostrov Kos patří k nejoblíbenějším evropským destinacím, v nichž lze strávit klidnou a pohodovou letní dovolenou. Pokud se rozhodnete pro čtyřhvězdičkový hotel s praktickým režimem all inclusive a přilehlou pláží, budete mít vše zajištěno. Proč ale nepodniknout výlet spojený s koupáním a sluněním na neorganizované části pobřeží? Vydejte se na poloostrov Kefalos, konkrétně na pláž Kavo Paradiso!

Na nejjižnější cíp Kosu to mají nejblíž ti, co jsou ubytováni v okolí zátoky Kamari. Kupříkladu od letoviska Kefalos je pláž Kavo Paradiso vzdálena 12 km. Počítejte však s tím, že posledních 8 km pojedete po prašné kamenité cestě, vedoucí přírodní oblastí Vigles-Agrielia-Thymianos-Richtis-Panagia Styloti (Kefalou Ko).

cesta na pláž

Čeká vás lehce adrenalinová projížďka

Vůz si lze pronajmout snadno a rychle. Raději se však předem poraďte s delegátem CK Blue Style – doporučí vám ověřenou půjčovnu automobilů… Cestou na Kavo Paradiso budete projíždět kolem skvělé vyhlídky (cca 3 km od města Kefalos), odkud lze obdivovat zátoku Kamari a letoviska, jež ji obklopují. Přibližně v polovině trasy si můžete dát pauzu na prohlídku kostela Agios Ioannis Thymianos. Následně vám zbývá zdolat závěrečné 4 kilometry a budete v cíli.

řecká pláž Kavo Paradiso

Pláž Kavo Paradiso na ostrově Kos se pyšní ryze přírodním charakterem, určitě i vás zaujme kombinace světlého písku a azurově zbarveného moře. Okamžitě tady zapomenete na stres! Vstup do Egejského moře je pozvolný, vhodný i pro neplavce. Pláž není široká, ale zato je dost dlouhá (přibližně 700 metrů). Pouze menší úsek je organizovaný – můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka a občerstvit se v menším baru s alkoholickými a nealkoholickými nápoji, jídlo je lepší si přivézt s sebou. Sprchy ani WC tu však nenajdete.

pláž Kavo Paradiso na řeckém ostrově Kos

Nedaleko se ukrývá ještě klidnější zóna

Na zbytku pláže se lze uvelebit na vlastní dece. Místa je dost, davy lidí nepotkáte ani během letních prázdnin. Největší klid vládne v okrajových částech, kde nejspíš budete zcela sami. Chcete odhodit plavky? Zamiřte na levý okraj pláže, po kamenech přejděte 70 metrů a narazíte na – více než o polovinu – menší pláž Mystic-phenomenal.

Je neorganizovaná, autem se přímo k ní nedostanete. Ale dá se sem alespoň popojet. Na konci oblasti Vigles-Agrielia-Thymianos-Richtis-Panagia Styloti nezahnete doprava k pláži Kavo Paradiso, ale zabočíte jedinou možnou cestou doleva. Pojedete asi kilometr na plácek, kde auto odstavíte a 500 metrů dojdete pěšky po úzké cestičce…

Ještě než zaparkujete, můžete pokračovat dalších 1300 metrů po prašné cestě až na „konečnou“. Jako správní lovci zážitků si pravděpodobně neodpustíte návštěvu kostelíka Agios Mamas, z jehož okolí je úchvatný výhled na moře a pobřeží. Za dobré viditelnosti dohlédnete až na 10 km vzdálený ostrov Gyali.

kostelík Agios Mamas na ostrově Kos

Mini Egypt Park

Mini Egypt Park: Muzeum pod širým nebem v Hurghadě je plné miniatur

Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Mohlo by vás zajímat

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

Sozopol

Fotoreportáž: Historická část věhlasného bulharského města Sozopol

Čeká vás letní dovolená v Bulharsku? Pokud ji budete trávit v okolí Burgasu, určitě nevynechejte návštěvu města Sozopol, zejména jeho staré části. Můžete obdivovat památky, specifickou architekturu či přístav, výhodně nakoupit i se dobře a levně najíst. Budete-li ubytováni v nové části Sozopolu, dostanete se sem pěšky během několika minut. Daleko to není ani z Primorska (cca 22 km) […]

Číst více

Tarator

Tarator: Osvěžující polévka, na které si pochutnáte v Bulharsku

Sportovci a všichni ti, co si hlídáte kila, zpozorněte! Pokud se chystáte na dovolenou do Bulharska a budete se chtít – v parném létě – osvěžit něčím, co vás lehce zasytí a po čem rozhodně nepřiberete, objednejte si tarator. Jedná se o hodně zvláštní polévku, která je součástí menu téměř každé restaurace. Poznáte ji podle […]

Číst více