Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

DestinaceŘeckoKosTipy na výlety

Řecký ostrov Kos patří k nejoblíbenějším evropským destinacím, v nichž lze strávit klidnou a pohodovou letní dovolenou. Pokud se rozhodnete pro čtyřhvězdičkový hotel s praktickým režimem all inclusive a přilehlou pláží, budete mít vše zajištěné. Proč ale nepodniknout výlet spojený s koupáním a sluněním na neorganizované části pobřeží? Vydejte se na poloostrov Kefalos, konkrétně na pláž Kavo Paradiso!

Na nejjižnější cíp Kosu to mají nejblíž ti, kteří bydlí v okolí zátoky Kamari. Kupříkladu od letoviska Kefalos je pláž Kavo Paradiso vzdálená 12 km. Počítejte však s tím, že posledních 8 km pojedete po prašné kamenité cestě, vedoucí přírodní oblastí Vigles-Agrielia-Thymianos-Richtis-Panagia Styloti (Kefalou Ko).

cesta na pláž

Čeká vás lehce adrenalinová projížďka

Vůz si lze pronajmout snadno a rychle. Raději se však předem poraďte s delegátem CK Blue Style – doporučí vám ověřenou půjčovnu automobilů… Cestou na Kavo Paradiso budete projíždět kolem skvělé vyhlídky (cca 3 km od města Kefalos), odkud lze obdivovat zátoku Kamari a letoviska, jež ji obklopují. Přibližně v polovině trasy si můžete dát pauzu na prohlídku kostela Agios Ioannis Thymianos. Následně vám zbývá zdolat závěrečné 4 kilometry a budete v cíli.

řecká pláž Kavo Paradiso

Pláž Kavo Paradiso na ostrově Kos se pyšní ryze přírodním charakterem, určitě i vás zaujme kombinace světlého písku a azurově zbarveného moře. Okamžitě tady zapomenete na stres! Vstup do Egejského moře je pozvolný, vhodný i pro neplavce. Pláž není široká, ale zato je dost dlouhá (přibližně 700 metrů). Pouze menší úsek je organizovaný – můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka a občerstvit se v menším baru s alkoholickými a nealkoholickými nápoji, jídlo je lepší si přivézt s sebou. Sprchy ani WC tu však nenajdete.

pláž Kavo Paradiso na řeckém ostrově Kos

Nedaleko se ukrývá ještě klidnější zóna

Na zbytku pláže se lze uvelebit na vlastní dece. Místa je dost, davy lidí nepotkáte ani během letních prázdnin. Největší klid vládne v okrajových částech, kde nejspíš budete zcela sami. Chcete odhodit plavky? Zamiřte na levý okraj pláže, po kamenech přejděte 70 metrů a narazíte na – více než o polovinu – menší pláž Mystic-phenomenal.

Je neorganizovaná, autem se přímo k ní nedostanete. Ale dá se sem alespoň popojet. Na konci oblasti Vigles-Agrielia-Thymianos-Richtis-Panagia Styloti nezahnete doprava k pláži Kavo Paradiso, ale zabočíte jedinou možnou cestou doleva. Pojedete asi kilometr na plácek, kde auto odstavíte a 500 metrů dojdete pěšky po úzké cestičce…

Ještě než zaparkujete, můžete pokračovat dalších 1300 metrů po prašné cestě až na „konečnou“. Jako správní lovci zážitků si pravděpodobně neodpustíte návštěvu kostelíka Agios Mamas, z jehož okolí je úchvatný výhled na moře a pobřeží. Za dobré viditelnosti dohlédnete až na 10 km vzdálený ostrov Gyali.

kostelík Agios Mamas na ostrově Kos

Mini Egypt Park

Mini Egypt Park: Muzeum pod širým nebem v Hurghadě je plné miniatur

Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách: 48. díl

Experti na cestách: 48. díl

V novém speciálu Expertů na cestách vás moderátorka Rebecca Diatilová provede po prosluněných Kapverdách –⁠ vezme vás na vyhřáté pláže, za šnorchlováním i na dobrodružný výlet v buginách. Lucie Pašková, šéfdelegátka CK Blue Style na ostrově Sal, se podělí o to, čím tento úchvatný ostrov okouzluje své návštěvníky, a její kolegyně Lucie Andrýsková prozradí, jaké […]

Číst více

Rakotzbrücke neboli Ďáblův most

Ďáblův most v Sasku lze obdivovat pouze zpovzdálí

V německém Sasku, u vesničky Kromlau nedaleko polských hranic, se rozkládá nádherný osmdesátihektarový park. Po vzoru slavných anglických parků ho roku 1844 založil Friedrich Herrmann Rötschke, rytíř z Kromlau, a postupně jej nechal dovybavit různými artefakty. Hlavním lákadlem parku tedy nakonec nejsou liliovníky, katalpy, azalky, rododendrony ani jiné stromy, keře či rostliny. Návštěvníky z celého […]

Číst více

Šopský salát

Šopský salát: Bulharské národní jídlo, které je jedinečné díky sýru Sirene

Kdo by neznal šopský salát alias šopák? Zdaleka ne každý však ví, že se jedná o bulharské národní jídlo. Krátce po svém vzniku se proslavilo natolik, že se rozšířilo do dalších evropských zemí. V Česku ho sice seženeme v průměru v každé třetí restauraci nebo jídelně, ale bulharský originál je mnohem chutnější. Důvod je zcela […]

Číst více