Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

26. 1. 2021DestinaceŘeckoKosTipy na výlety

Řecký ostrov Kos patří k nejoblíbenějším evropským destinacím, v nichž lze strávit klidnou a pohodovou letní dovolenou. Pokud se rozhodnete pro čtyřhvězdičkový hotel s praktickým režimem all inclusive a přilehlou pláží, budete mít vše zajištěno. Proč ale nepodniknout výlet spojený s koupáním a sluněním na neorganizované části pobřeží? Vydejte se na poloostrov Kefalos, konkrétně na pláž Kavo Paradiso!

Na nejjižnější cíp Kosu to mají nejblíž ti, co jsou ubytováni v okolí zátoky Kamari. Kupříkladu od letoviska Kefalos je pláž Kavo Paradiso vzdálena 12 km. Počítejte však s tím, že posledních 8 km pojedete po prašné kamenité cestě, vedoucí přírodní oblastí Vigles-Agrielia-Thymianos-Richtis-Panagia Styloti (Kefalou Ko).

cesta na pláž

Čeká vás lehce adrenalinová projížďka

Vůz si lze pronajmout snadno a rychle. Raději se však předem poraďte s delegátem CK Blue Style – doporučí vám ověřenou půjčovnu automobilů… Cestou na Kavo Paradiso budete projíždět kolem skvělé vyhlídky (cca 3 km od města Kefalos), odkud lze obdivovat zátoku Kamari a letoviska, jež ji obklopují. Přibližně v polovině trasy si můžete dát pauzu na prohlídku kostela Agios Ioannis Thymianos. Následně vám zbývá zdolat závěrečné 4 kilometry a budete v cíli.

řecká pláž Kavo Paradiso

Pláž Kavo Paradiso na ostrově Kos se pyšní ryze přírodním charakterem, určitě i vás zaujme kombinace světlého písku a azurově zbarveného moře. Okamžitě tady zapomenete na stres! Vstup do Egejského moře je pozvolný, vhodný i pro neplavce. Pláž není široká, ale zato je dost dlouhá (přibližně 700 metrů). Pouze menší úsek je organizovaný – můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka a občerstvit se v menším baru s alkoholickými a nealkoholickými nápoji, jídlo je lepší si přivézt s sebou. Sprchy ani WC tu však nenajdete.

pláž Kavo Paradiso na řeckém ostrově Kos

Nedaleko se ukrývá ještě klidnější zóna

Na zbytku pláže se lze uvelebit na vlastní dece. Místa je dost, davy lidí nepotkáte ani během letních prázdnin. Největší klid vládne v okrajových částech, kde nejspíš budete zcela sami. Chcete odhodit plavky? Zamiřte na levý okraj pláže, po kamenech přejděte 70 metrů a narazíte na – více než o polovinu – menší pláž Mystic-phenomenal.

Je neorganizovaná, autem se přímo k ní nedostanete. Ale dá se sem alespoň popojet. Na konci oblasti Vigles-Agrielia-Thymianos-Richtis-Panagia Styloti nezahnete doprava k pláži Kavo Paradiso, ale zabočíte jedinou možnou cestou doleva. Pojedete asi kilometr na plácek, kde auto odstavíte a 500 metrů dojdete pěšky po úzké cestičce…

Ještě než zaparkujete, můžete pokračovat dalších 1300 metrů po prašné cestě až na „konečnou“. Jako správní lovci zážitků si pravděpodobně neodpustíte návštěvu kostelíka Agios Mamas, z jehož okolí je úchvatný výhled na moře a pobřeží. Za dobré viditelnosti dohlédnete až na 10 km vzdálený ostrov Gyali.

kostelík Agios Mamas na ostrově Kos

Mini Egypt Park

Mini Egypt Park: Muzeum pod širým nebem v Hurghadě je plné miniatur


Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Mohlo by vás zajímat

Balos

Fotoreportáž: Laguna a pláž Balos v regionu Chania na ostrově Kréta

Na západě řeckého ostrova Kréta se nalézá malebný region Chania, plný atraktivních přírodních lokalit. Jednou z nich je proslulá laguna a pláž Balos, patřící mezi nejnavštěvovanější a nejfotografovanější místa v celém Řecku. V blízkém okolí nestojí žádný hotel, ale můžete sem vyrazit například v rámci organizovaného výletu. Share Tweet Email

Číst více

Djerbahood

Djerbahood: Čtvrť v tuniském městečku Er Riadh láká turisty na street art

Street art je výtvarné umění, které je vytvářené na veřejných místech. Nejedná se pouze o klasické graffiti, ale také o další techniky. Chystáte se na tuniský ostrov Djerba? Pokud vás zajímají malby tohoto druhu, nevynechejte během dovolené návštěvu městečka Er Riadh. Kromě synagogy La Ghriba v něm spatříte spoustu výtvarných počinů na fasádách domů, zídkách […]

Číst více

Baklava

Baklava: Dezert, který vás bude svádět v Turecku, Řecku, SAE i Africe

Odletíte-li na dovolenou do Řecka, Turecka, Egypta, Tuniska, Maroka či Spojených arabských emirátů, je vysoce pravděpodobné, že v hotelové restauraci narazíte na lákavý dezert zvaný baklava. Není vyloučeno, že vám ho příležitostně nabídnou i v Bulharsku a jiných zemích. Nejspíš ho už dobře znáte, ale najdou se tací, kteří ho dosud neochutnali. Pojďme se o […]

Číst více