Mini Egypt Park: Muzeum pod širým nebem v Hurghadě je plné miniatur

25. 1. 2021DestinaceHurghadaTipy na výletyEgypt

Také dovolenou v Egyptě, konkrétně v Hurghadě, si lze zpříjemnit zajímavým výletem. A nemusíte jezdit nikam daleko! Chcete-li se z hotelu vzdálit jen na několik hodin, doslova se nabízí Mini Egypt Park. Toto unikátní muzeum pod širým nebem se nalézá v Makadi Bay, přibližně 25 km od letiště. Prohlédnete si hezky zblízka zhruba 60 uměleckých děl od uznávaných umělců a současně si tak trochu rozšíříte obzory.

Jde o to, že na území Egypta se nalézá spousta úchvatných staveb. Pokud si je chcete omrknout během několika desítek minut, Mini Egypt Park vám to umožní. Jen se musíte smířit s tím, že zdejší budovy jsou podstatně menší.

miniatura

Spatříte chrámy i univerzitu

Pyramidy v Gíze či v Sakkáře, chrám v Edfu, Egyptské muzeum, brána Bab Zuweila a mešita Muhammada Alího v Káhiře, chrám v Karnaku, Velký chrám v Abú Simbel, Zádušní chrám královny Hatšepsut v Údolí králů či Vysoká Asuánská přehrada – to vše a mnohem více je součástí zmíněného areálu, který zaujme děti školou povinné, studenty, jedince středního věku i seniory. Tedy všechny ty, jež lákají památky, architektura a historie.

pyramida a sfinga v Gíze

U každé miniatury najdete název budovy, komplexu či jiného objektu, který umělecké dílo znázorňuje. Současně nechybějí informace a zajímavosti v několika světových jazycích. Jestliže budete mít zajištěného průvodce, není co řešit. Stačí se přímo v destinaci zeptat delegáta CK Blue Style a ten vám ochotně poradí, kdy a jak je ideální Mini Egypt Park navštívit.

Mini Egypt Park v Makadi Bay

Zastoupeny jsou zde nejrůznější období i architektonické styly. Třeba tohle je Americká univerzita v Káhiře (AUC).

Americká univerzita v Káhiře

Mini Egypt Park vám přiblíží nejen Káhiru

Káhirská věž je vysoká 186 metrů a postavena byla v roce 1961 na ostrově Gezira na řece Nil. Mini Egypt Park ukrývá její „trpasličí“ dvojnici.

Káhirská věž

Pompeiův sloup se sfingami stojí v Alexandrii. Jeho miniaturu můžete obdivovat v Makadi Bay. Nezapomeňte si vzít kvalitní fotoaparát…

Pompeiův sloup se sfingami

Mešita Muhammada Alího neboli Alabastrová mešita reprezentuje osmánský stavební sloh. Postavena byla v letech 1830–1848 v Káhiře.

mešita Muhammada Alího

Středověká brána Bab Zuweila je jednou z dominant nejstarší části Káhiry, stojící na místě fátimovské rezidenční čtvrti. Od roku 1979 je tzv. Islámská Káhira součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

brána Bab Zuweila

Foto – Nikola Hejdová

Rady a tipy cestovatele Richieho

„Pokud vyrazíte do Egypta s dětmi, můžete je několik dní nebo týdnů před odletem motivovat, aby si nastudovaly informace o nejznámějších egyptských stavbách a památkách. A když pak během návštěvy muzea Mini Egypt Park poznají alespoň třetinu z nich, dostanou od vás zajímavou odměnu. Zasoutěžit si samozřejmě mohou i dospěláci mezi sebou, což může být docela legrace – třeba když se někdo hodně splete… Každopádně tady pořídíte parádní fotografie či videa. A nezapomeňte se před odjezdem z hotelu namazat krémem na opalování, abyste se nespálili,“ prozradil cestovatel Richie, který do parku s miniaturami zavítal s kolegyní Nikolou a také s delegátem CK Blue Style.

cestovatel Richie v muzeu Mini Egypt Park

Tzatziki

Tzatziki: Řecká omáčka, která obsahuje bílý jogurt, kopr a okurky

Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

Kavo Paradiso

Mohlo by vás zajímat

8 zážitků, které udělají z Bulharska vaši nezapomenutelnou dovolenou

Chystáte se do Bulharska na dovolenou a říkáte si, co všechno může tato destinace nabídnout? Máme pro vás hned osm zážitků, díky kterým budete na svůj pobyt u Černého moře ještě dlouho vzpomínat. Kouzlo této balkánské země totiž nenajdete v hotelových resortech, ale naopak za jejich branami. Odškrtněte si všechny body z našeho seznamu a užijte si […]

Číst více

Experti na cestách: 13. díl

Experti na cestách: 13. díl

ŘECKO JE VŠECKO! Sami se o tom můžete přesvědčit tomtu dílu pořadu Experti na cestách, který je zaměřen právě na tuto oblíbenou destinaci. Jaká krásná místa navštívit, co zažít, a na co určitě nezapomenout? To Vám prozradí dnešní host, kterým bude naše obchodní ředitelka Lenka Pátek. Share Tweet Email

Číst více

Petaloudes

Petaloudes: Údolí motýlů na ostrově Rhodos zaujme děti i dospělé

Turistická sezóna na řeckém ostrově Rhodos trvá od května do října. Pokud se sem vydáte v létě, zejména o prázdninách, můžete si udělat skvělý výlet do Petaloudes neboli Údolí motýlů. Nadšeni budou všichni ti, které přitahuje příroda a baví pěší turistika. Jak napovídá název, v těchto končinách spatříte tisíce krasavců s oranžovými křídly. Ta však […]

Číst více