Mini Egypt Park: Muzeum pod širým nebem v Hurghadě je plné miniatur

25. 1. 2021DestinaceEgyptHurghadaTipy na výlety

Také dovolenou v Egyptě, konkrétně v Hurghadě, si lze zpříjemnit zajímavým výletem. A nemusíte jezdit nikam daleko! Chcete-li se z hotelu vzdálit jen na několik hodin, doslova se nabízí Mini Egypt Park. Toto unikátní muzeum pod širým nebem se nalézá v Makadi Bay, přibližně 25 km od letiště. Prohlédnete si hezky zblízka zhruba 60 uměleckých děl od uznávaných umělců a současně si tak trochu rozšíříte obzory.

Jde o to, že na území Egypta se nalézá spousta úchvatných staveb. Pokud si je chcete omrknout během několika desítek minut, Mini Egypt Park vám to umožní. Jen se musíte smířit s tím, že zdejší budovy jsou podstatně menší.

miniatura

Spatříte chrámy i univerzitu

Pyramidy v Gíze či v Sakkáře, chrám v Edfu, Egyptské muzeum, brána Bab Zuweila a mešita Muhammada Alího v Káhiře, chrám v Karnaku, Velký chrám v Abú Simbel, Zádušní chrám královny Hatšepsut v Údolí králů či Vysoká Asuánská přehrada – to vše a mnohem více je součástí zmíněného areálu, který zaujme děti školou povinné, studenty, jedince středního věku i seniory. Tedy všechny ty, jež lákají památky, architektura a historie.

pyramida a sfinga v Gíze

U každé miniatury najdete název budovy, komplexu či jiného objektu, který umělecké dílo znázorňuje. Současně nechybějí informace a zajímavosti v několika světových jazycích. Jestliže budete mít zajištěného průvodce, není co řešit. Stačí se přímo v destinaci zeptat delegáta CK Blue Style a ten vám ochotně poradí, kdy a jak je ideální Mini Egypt Park navštívit.

Mini Egypt Park v Makadi Bay

Zastoupeny jsou zde nejrůznější období i architektonické styly. Třeba tohle je Americká univerzita v Káhiře (AUC).

Americká univerzita v Káhiře

Mini Egypt Park vám přiblíží nejen Káhiru

Káhirská věž je vysoká 186 metrů a postavena byla v roce 1961 na ostrově Gezira na řece Nil. Mini Egypt Park ukrývá její „trpasličí“ dvojnici.

Káhirská věž

Pompeiův sloup se sfingami stojí v Alexandrii. Jeho miniaturu můžete obdivovat v Makadi Bay. Nezapomeňte si vzít kvalitní fotoaparát…

Pompeiův sloup se sfingami

Mešita Muhammada Alího neboli Alabastrová mešita reprezentuje osmánský stavební sloh. Postavena byla v letech 1830–1848 v Káhiře.

mešita Muhammada Alího

Středověká brána Bab Zuweila je jednou z dominant nejstarší části Káhiry, stojící na místě fátimovské rezidenční čtvrti. Od roku 1979 je tzv. Islámská Káhira součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

brána Bab Zuweila

Foto – Nikola Hejdová

Rady a tipy cestovatele Richieho

„Pokud vyrazíte do Egypta s dětmi, můžete je několik dní nebo týdnů před odletem motivovat, aby si nastudovaly informace o nejznámějších egyptských stavbách a památkách. A když pak během návštěvy muzea Mini Egypt Park poznají alespoň třetinu z nich, dostanou od vás zajímavou odměnu. Zasoutěžit si samozřejmě mohou i dospěláci mezi sebou, což může být docela legrace – třeba když se někdo hodně splete… Každopádně tady pořídíte parádní fotografie či videa. A nezapomeňte se před odjezdem z hotelu namazat krémem na opalování, abyste se nespálili,“ prozradil cestovatel Richie, který do parku s miniaturami zavítal s kolegyní Nikolou a také s delegátem CK Blue Style.

cestovatel Richie v muzeu Mini Egypt Park

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Kavo Paradiso

Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

Mohlo by vás zajímat

Prasonisi

Prasonisi: Pláž na ostrově Rhodos spojuje Středozemní a Egejské moře

Láká vás dovolená na Rhodosu? Pokud ano, přinášíme tip na zajímavý výlet! Baví-li vás kitesurfing či windsurfing, zbystřete o to víc! Jedná se o proslulou pláž Prasonisi v nejjižnějším cípu tohoto ostrova, který náleží Řecku a nachází se poblíž Turecka. Díky skvělým povětrnostním podmínkám se tu provozují zmíněné vodní sporty. Písčitá pláž navíc dostala přezdívku […]

Číst více

Muzeum Guellala

Fotoreportáž: Muzeum Guellala na tuniském ostrově Djerba

Během dovolené na tuniském ostrově Djerba se můžete vydat na organizovaný výlet Půldenní okruh ostrovem. Navštívíte Římskou cestu, která spojuje Djerbu s tuniskou pevninou, dále keramickou dílnu, lisovnu oliv, synagogu La Ghriba a v neposlední řadě také muzeum Guellala. To bylo otevřeno na jaře roku 2001 a je zaměřeno na místní zvyky a tradice. Share […]

Číst více

dovolená v Tunisku

Dovolená v Tunisku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Chystáte se s CK Blue Style do Tuniska – na pevninu nebo na ostrov Djerba? Pokud ano, nejspíš si v duchu položíte následující otázky: Potřebuji vízum? Co si vzít s sebou? Mám si už v Česku proměnit peníze? Čeho se během pobytu vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam nakupovat a co ne? […]

Číst více