Kokkari: Městečko na řeckém ostrově Samos žije odpoledne i v noci

16. 3. 2021DestinaceŘeckoSamosTipy na výlety

Chystáte se v létě na řecký ostrov Samos? Pokud budete chtít poznat víc než jen okolí hotelu, můžete se vydat na výlet. Možností je vícero – přírodní oblasti ve vnitrozemí, vyhlášené pláže, město Pythagorion nebo třeba městečko Kokkari na severním pobřeží. Je plné restaurací, barů, kaváren, cukráren a obchodů. Navíc je to jedno z mála míst na ostrově, kde to žije i v noci. Některé diskotéky mají otevřeno až do rána!

Většina podniků se nachází na pobřežní promenádě, tudíž se během konzumace jídla a pití můžete kochat pohledem na Ikarské moře. Nám se podařilo nafotit Kokkari po ránu (a ještě k tomu na začátku sezóny), kdy tady panuje největší klid!

pobřežní promenáda v Kokkari

Pochutnáte si na gyrosu i rybách

V okolí městečka Kokkari se lze prostřednictvím CK Blue Style velmi dobře ubytovat. Jestliže jste se dosud nerozhodli, ve které části ostrova Samos budete bydlet, můžete zvolit hotel v této lokalitě. Z něj se do centra dostanete pěšky, případně popojedete autem, taxíkem či autobusem. Kolik kilometrů dělí Kokkari od ostatních turistických středisek? Letovisko Votsalakia – Kampos je vzdáleno 39 km, Karlovasi 21 km, Pythagorion 19 km, Potokaki 18 km, Mykali 16 km a hlavní město Samos pouhých 10 km.

pláž u Kokkari

Zejména na severním konci promenády můžete spatřit čluny zdejších rybářů. Velké lodě tady běžně nekotví, což ale neznamená, že v dálce nějakou nezahlédnete. Přibližně 11 km odsud se nalézá přístav Vathy, odkud vyplouvají trajekty nejen do přístavu v Karlovasi, ale také na nedaleký ostrov Chios.

kavárna s výhledem na Ikarské moře

Návštěvu městečka Kokkari můžete spojit nejen s obědem nebo večeří, případně posezením u drinku, kávy či dezertu, ale i s nákupy. Obchodní centrum zde nestojí, ale jsou tu minimarkety a obchody se suvenýry včetně samoské keramiky a kosmetiky z olivového oleje. Hospodyňky si samozřejmě mohou vybrat z mnoha druhů potravinářského olivového oleje. Nechybí ani lékárna, klenotnictví, kadeřnictví, módní butik a podobně.

restaurant Poseidon

Kokkari zaujme kostelem i skálou

Některé restaurace mají poutače ve více jazycích. Objevili jsme rovněž češtinu! A to v restauraci Kokoras. Už zdálky se dočtete, že nabízí „tradiční řeckou kuchyni“.

restaurace Kokoras

Dovolená na řeckých ostrovech je především o pohodě, což o ostrově Samos platí dvojnásob. Sezóna začíná koncem května a trvá do konce září. Od letiště je městečko Kokkari vzdáleno cca 22 km.

řecká pohoda na ostrově Samos

Nejvýraznější budovou v centru je pravoslavný kostel svatého Mikuláše z první poloviny 20. století. V prvním patře od roku 2011 sídlí církevní a národopisné muzeum.

kostel svatého Mikuláše

Místní pláže jsou oblázkové, lze na nich provozovat vodní sporty včetně surfování. Je tu několik větších, ale taktéž řada menších pláží, kde budete mít více soukromí. Na jižním okraji města Kokkari můžete během procházky nebo koupání obdivovat tento zajímavý skalní útvar, částečně zarostlý stromy a keři.

skála v městečku Kokkari

Foto – Richard Sacher


Love Lake Dubai: Jezera lásky jsou nejromantičtějším místem v Dubaji

Paella: Věhlasné španělské jídlo, které pochází z Valencie

Paella

Mohlo by vás zajímat

Abu Dhabi

Abu Dhabi: Pět zajímavých míst, která jsou součástí tohoto emirátu

Spojené arabské emiráty – to není jenom Dubaj, ale také Ras Al Khaimah, Fujairah, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain a Abu Dhabi. Tento největší emirát tvoří stejnojmenné město, dále Východní region s jeho hlavním městem Al Ain a Západní region, který se skládá z několika vesniček a správního střediska Madinat Zayed. Pokud budete trávit dovolenou […]

Číst více

Písečné duny

Fotoreportáž: Písečné duny v Primorsku nadchnou milovníky přírody

Uvažujete o dovolené v Bulharsku, konkrétně v okolí města Burgas? Pokud vás více než diskotéky a hlučné bary zajímá příroda a prostorné pláže, na nichž se nebudete mačkat, vyrazte do letoviska Primorsko. Ne, že by v těchto končinách „chcípl pes“, ale je tady větší klid než na Slunečném pobřeží, v Nesebaru či Ravdě. Navíc se […]

Číst více

Sozopol

Fotoreportáž: Historická část věhlasného bulharského města Sozopol

Čeká vás letní dovolená v Bulharsku? Pokud ji budete trávit v okolí Burgasu, určitě nevynechejte návštěvu města Sozopol, zejména jeho staré části. Můžete obdivovat památky, specifickou architekturu či přístav, výhodně nakoupit i se dobře a levně najíst. Budete-li ubytováni v nové části Sozopolu, dostanete se sem pěšky během několika minut. Daleko to není ani z Primorska (cca 22 km) […]

Číst více