Kokkari: Městečko na řeckém ostrově Samos žije odpoledne i v noci

16. 3. 2021DestinaceŘeckoSamosTipy na výlety

Chystáte se v létě na řecký ostrov Samos? Pokud budete chtít poznat víc než jen okolí hotelu, můžete se vydat na výlet. Možností je vícero – přírodní oblasti ve vnitrozemí, vyhlášené pláže, město Pythagorion nebo třeba městečko Kokkari na severním pobřeží. Je plné restaurací, barů, kaváren, cukráren a obchodů. Navíc je to jedno z mála míst na ostrově, kde to žije i v noci. Některé diskotéky mají otevřeno až do rána!

Většina podniků se nachází na pobřežní promenádě, tudíž se během konzumace jídla a pití můžete kochat pohledem na Ikarské moře. Nám se podařilo nafotit Kokkari po ránu (a ještě k tomu na začátku sezóny), kdy tady panuje největší klid!

pobřežní promenáda v Kokkari

Pochutnáte si na gyrosu i rybách

V okolí městečka Kokkari se lze prostřednictvím CK Blue Style velmi dobře ubytovat. Jestliže jste se dosud nerozhodli, ve které části ostrova Samos budete bydlet, můžete zvolit hotel v této lokalitě. Z něj se do centra dostanete pěšky, případně popojedete autem, taxíkem či autobusem. Kolik kilometrů dělí Kokkari od ostatních turistických středisek? Letovisko Votsalakia – Kampos je vzdáleno 39 km, Karlovasi 21 km, Pythagorion 19 km, Potokaki 18 km, Mykali 16 km a hlavní město Samos pouhých 10 km.

pláž u Kokkari

Zejména na severním konci promenády můžete spatřit čluny zdejších rybářů. Velké lodě tady běžně nekotví, což ale neznamená, že v dálce nějakou nezahlédnete. Přibližně 11 km odsud se nalézá přístav Vathy, odkud vyplouvají trajekty nejen do přístavu v Karlovasi, ale také na nedaleký ostrov Chios.

kavárna s výhledem na Ikarské moře

Návštěvu městečka Kokkari můžete spojit nejen s obědem nebo večeří, případně posezením u drinku, kávy či dezertu, ale i s nákupy. Obchodní centrum zde nestojí, ale jsou tu minimarkety a obchody se suvenýry včetně samoské keramiky a kosmetiky z olivového oleje. Hospodyňky si samozřejmě mohou vybrat z mnoha druhů potravinářského olivového oleje. Nechybí ani lékárna, klenotnictví, kadeřnictví, módní butik a podobně.

restaurant Poseidon

Kokkari zaujme kostelem i skálou

Některé restaurace mají poutače ve více jazycích. Objevili jsme rovněž češtinu! A to v restauraci Kokoras. Už zdálky se dočtete, že nabízí „tradiční řeckou kuchyni“.

restaurace Kokoras

Dovolená na řeckých ostrovech je především o pohodě, což o ostrově Samos platí dvojnásob. Sezóna začíná koncem května a trvá do konce září. Od letiště je městečko Kokkari vzdáleno cca 22 km.

řecká pohoda na ostrově Samos

Nejvýraznější budovou v centru je pravoslavný kostel svatého Mikuláše z první poloviny 20. století. V prvním patře od roku 2011 sídlí církevní a národopisné muzeum.

kostel svatého Mikuláše

Místní pláže jsou oblázkové, lze na nich provozovat vodní sporty včetně surfování. Je tu několik větších, ale taktéž řada menších pláží, kde budete mít více soukromí. Na jižním okraji města Kokkari můžete během procházky nebo koupání obdivovat tento zajímavý skalní útvar, částečně zarostlý stromy a keři.

skála v městečku Kokkari

Foto – Richard Sacher


Love Lake Dubai: Jezera lásky jsou nejromantičtějším místem v Dubaji

Paella

Paella: Věhlasné španělské jídlo, které pochází z Valencie

Mohlo by vás zajímat

Prasonisi

Prasonisi: Pláž na ostrově Rhodos spojuje Středozemní a Egejské moře

Láká vás dovolená na Rhodosu? Pokud ano, přinášíme tip na zajímavý výlet! Baví-li vás kitesurfing či windsurfing, zbystřete o to víc! Jedná se o proslulou pláž Prasonisi v nejjižnějším cípu tohoto ostrova, který náleží Řecku a nachází se poblíž Turecka. Díky skvělým povětrnostním podmínkám se tu provozují zmíněné vodní sporty. Písčitá pláž navíc dostala přezdívku […]

Číst více

Sharjah

Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

Kdykoliv během roku můžete prožít dovolenou ve Spojených arabských emirátech, a to nejen v Dubaji. Kromě ní se nabízí dalších šest emirátů – Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Umm Al Quwain, Ajman a Sharjah. Proč se vydat právě do posledně jmenovaného? Emirát Sharjah (česky Šardžá) vyhledávají turisté toužící zejména po odpočinku. Na své si […]

Číst více

Burj Khalifa

Burj Khalifa: 15 zajímavostí, které možná nevíte o nejvyšší budově světa

Dovolenou ve Spojených arabských emirátech (SAE) si můžete zpestřit návštěvou nejvyšší budovy světa. Jmenuje se Burj Khalifa (Burdž Chalífa), je dominantou města Dubaj a dosahuje výšky 828 m. Postavena byla v letech 2004–2010, projektoval ji americký koncern Skidmore, Owings and Merrill LLP (SOM). Celkové náklady na stavbu činily 1,5 miliardy dolarů… Stačí se přímo v […]

Číst více