Kokkari: Městečko na řeckém ostrově Samos žije odpoledne i v noci

ŘeckoDestinaceSamosTipy na výlety

Chystáte se v létě na řecký ostrov Samos? Pokud budete chtít poznat víc než jen okolí hotelu, můžete se vydat na výlet. Možností je vícero – přírodní oblasti ve vnitrozemí, vyhlášené pláže, město Pythagorion nebo třeba městečko Kokkari na severním pobřeží. Je plné restaurací, barů, kaváren, cukráren a obchodů. Navíc je to jedno z mála míst na ostrově, kde to žije i v noci. Některé diskotéky mají otevřeno až do rána!

Většina podniků se nachází na pobřežní promenádě, tudíž se během konzumace jídla a pití můžete kochat pohledem na Ikarské moře. Nám se podařilo nafotit Kokkari po ránu (a ještě k tomu na začátku sezóny), kdy tady panuje největší klid!

pobřežní promenáda v Kokkari

Pochutnáte si na gyrosu i rybách

V okolí městečka Kokkari se lze prostřednictvím CK Blue Style velmi dobře ubytovat. Jestliže jste se dosud nerozhodli, ve které části ostrova Samos budete bydlet, můžete zvolit hotel v této lokalitě. Z něj se do centra dostanete pěšky, případně popojedete autem, taxíkem či autobusem. Kolik kilometrů dělí Kokkari od ostatních turistických středisek? Letovisko Votsalakia – Kampos je vzdáleno 39 km, Karlovasi 21 km, Pythagorion 19 km, Potokaki 18 km, Mykali 16 km a hlavní město Samos pouhých 10 km.

pláž u Kokkari

Zejména na severním konci promenády můžete spatřit čluny zdejších rybářů. Velké lodě tady běžně nekotví, což ale neznamená, že v dálce nějakou nezahlédnete. Přibližně 11 km odsud se nalézá přístav Vathy, odkud vyplouvají trajekty nejen do přístavu v Karlovasi, ale také na nedaleký ostrov Chios.

kavárna s výhledem na Ikarské moře

Návštěvu městečka Kokkari můžete spojit nejen s obědem nebo večeří, případně posezením u drinku, kávy či dezertu, ale i s nákupy. Obchodní centrum zde nestojí, ale jsou tu minimarkety a obchody se suvenýry včetně samoské keramiky a kosmetiky z olivového oleje. Hospodyňky si samozřejmě mohou vybrat z mnoha druhů potravinářského olivového oleje. Nechybí ani lékárna, klenotnictví, kadeřnictví, módní butik a podobně.

restaurant Poseidon

Kokkari zaujme kostelem i skálou

Některé restaurace mají poutače ve více jazycích. Objevili jsme rovněž češtinu! A to v restauraci Kokoras. Už zdálky se dočtete, že nabízí „tradiční řeckou kuchyni“.

restaurace Kokoras

Dovolená na řeckých ostrovech je především o pohodě, což o ostrově Samos platí dvojnásob. Sezóna začíná koncem května a trvá do konce září. Od letiště je městečko Kokkari vzdáleno cca 22 km.

řecká pohoda na ostrově Samos

Nejvýraznější budovou v centru je pravoslavný kostel svatého Mikuláše z první poloviny 20. století. V prvním patře od roku 2011 sídlí církevní a národopisné muzeum.

kostel svatého Mikuláše

Místní pláže jsou oblázkové, lze na nich provozovat vodní sporty včetně surfování. Je tu několik větších, ale taktéž řada menších pláží, kde budete mít více soukromí. Na jižním okraji města Kokkari můžete během procházky nebo koupání obdivovat tento zajímavý skalní útvar, částečně zarostlý stromy a keři.

skála v městečku Kokkari

Foto – Richard Sacher


Love Lake Dubai: Jezera lásky jsou nejromantičtějším místem v Dubaji

Paella: Věhlasné španělské jídlo, které pochází z Valencie

paella

Mohlo by vás zajímat

Nissi Beach v letovisku Ayia Napa, Jižní Kypr

Ayia Napa: Věhlasné letovisko na Kypru se zavděčí každému

Ostrov Kypr se pyšní jednou z nejdelších letních sezón v Evropě a navíc pravidelně figuruje na předních příčkách žebříčku Nejčistší voda ke koupání na území Evropské unie. Vzhledem k tomu, že severní část ostrova tvoří de facto stát Severní Kypr uznávaný pouze Tureckem, pod stoprocentní záštitou EU je v současnosti pouze jižní Kypr, respektive Kyperská […]

Číst více

Vítejte v novém světě Blue Style!

Vítejte v novém světě Blue Style!

Poslední dva roky byly výzvou asi pro každého, a pro odvětví cestovního ruchu to platí dvojnásob. Všechny cestovní kanceláře bojovaly, co to jen šlo. V CK Blue Style jsme se však rozhodli vidět v nastálé krizi i příležitost a masivně jsme investovali do digitálních komunikačních systémů a automatizovaných procesů. Středem našeho zájmu jste byli jako […]

Číst více

Experti na cestách: 19. díl

Kalábrie, region nacházející se v pomyslné špičce italské boty, je jako stvořená pro všechny milovníky panenské přírody, tyrkysového moře, bělostných pláží a pohodové atmosféry. Experti na cestách vám v dnešní reportáži představí tento italský Karibik, seznámí vás se zmrzlinovým dezertem tartufo, městy Pizzo a Tropea, Liparskými ostrovy i dalšími specialitami a místy. Chybět nebudou ani […]

Číst více