Fotoreportáž: Pláž Elafonisi v regionu Chania na řeckém ostrově Kréta

27. 11. 2020DestinaceŘeckoKrétaTipy na výlety

V žebříčku Nejlepší pláže světa pravidelně figuruje Elafonisi Beach (neboli Elafonissi Beach), která je ozdobou regionu Chania, rozprostírajícího se na západě Kréty, největšího řeckého ostrova. Okouzlující je z vícero důvodů – má originální tvar, můžete na ní spatřit dorůžova zbarvený písek a navíc leží v místech, kam není zcela snadné se dostat. Brzy pochopíte, proč pláž Elafonisi dostala přezdívku „evropské Tichomoří“.

My jsme na Elafonisi dorazili brzy ráno, tedy ještě předtím, než sem nakráčeli první turisté. To proto, abychom zde pořídili unikátní fotografie. Pojďme se tedy podívat, jak tato pláž vypadá bez lidí a bez poledních slunečních paprsků.

cestovatel Richie na pláži Elafonisi

Bary, sprchy i toalety jsou k dispozici

V okolí pláže Elafonisi v západní části regionu Chania nestojí žádné hotely, kde byste mohli strávit dovolenou. Ty jsou převážně na severu, v okolí města Chania. Například z letoviska Maleme se sem autem dostanete za hodinu a půl (cca 57 km), cesta je často značně klikatá a úzká, tudíž je nutné jet pomalu a opatrně. V těchto místech zaparkujete a pak už budete muset jít pěšky, naštěstí jen několik desítek metrů.

parkoviště

Z parkoviště vede na pláž Elafonisi tento dřevěný chodník. Nechybějí ani převlékárny, sprcha, WC a odpadkové koše. Občerstvit se můžete v některém ze tří barů či v restauraci. Lze tady provozovat také kitesurfing a windsurfing, čekají tu na vás půjčovny pomůcek pro vodní sporty.

přístup na pláž

Lehátka a slunečníky si na Elafonisi můžete pronajmout. Samozřejmě si lze na písku roztáhnout vlastní osušku nebo deku, volného prostoru je dost.

lehátka a slunečníky

Na mnoha místech má písek lehce růžovou barvu, což je více než ráno zřejmé během dne, kdy na pláž dopadají sluneční paprsky. Uvidíte sami, až sem přijedete a pobydete zde několik hodin.

Elafonisi Beach neboli Elafonissi Beach

Na ostrůvek Elafonisi se lze přebrodit

Zajímavé je i to, že Elafonisi není klasická pláž, jedná se spíše o přírodní pojítko mezi Krétou a ostrůvkem Elafonisi. Tato písečná pánev je zhruba 500 metrů široká a 400 metrů dlouhá.

Elafonisi Beach po ránu

Pobyt na Elafonisi Beach je sice skvělým zážitkem, ale náruživí plavci si na své nepřijdou. Hloubka činí pouhých 10 až 40 centimetrů. Nejhlubším místem mezi Krétou a ostrůvkem Elafonisi je malý podvodní „kanál“ (cca 1–1,2 m), spojující severní a jižní část pláže. Pokud není extrémní vítr nebo vlny, lze z pobřeží Kréty na ostrůvek bez problémů přejít, aniž byste museli plavat.

mělká voda na pláži Elafonisi

Není nad to spatřit tuto nádheru nad vlastní oči! Pozitivní zprávou je, že se na pláž Elafonisi můžete vydat i v rámci výletu, který vám – v případě zájmu – zajistí delegát CK Blue Style. Uvažujete o dovolené v Chanii? Naše hotely se nacházejí například v letovisku Maleme, Gerani, Platanias, Daratsos, Kavros, Georgioupolis, Chrissi Akti, Kolymbari či Kissamos.

pláž Elafonisi na ostrově Kréta patří k nejkrásnějším na světě

Foto – Richard Sacher

 


Fotoreportáž: Staré město Nesebar na bulharském pobřeží Černého moře

Baklava: Dezert, který vás bude svádět v Turecku, Řecku, SAE i Africe

Baklava

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách

Experti na cestách: 36. díl

Experti na cestách vám v tomto díle poradí, jak na dovolené zbytečně neplatit za atrakce, podle čeho si vybírat a jak nenaletět při placení za služby, které si na místě sjednáváte sami. O své cestovatelské sny se pak podělí herečky Sára Korbelová a Leona Skleničková. A k tomu vám ještě obchodní ředitelka CK Blue Style, […]

Číst více

Tip na fotku – Hrad Ravadinovo

Jedním z unikátních míst, které může Sozopol nabídnout, je bezesporu pohádkový Hrad Ravadinovo. Asi byste však nečekali, že si jej postavil bývalý bulharský zápasník a světový šampion Georgi Tumpalov. Share Tweet Email

Číst více

Dovolená na Kapverdách

Dovolená na Kapverdách: Ochutnejte víno z ostrova Fogo!

Asi již víte, že Kapverdy (celým názvem Kapverdská republika) jsou malé souostroví zhruba 400 km od západního pobřeží Afriky. Pro své nádherné pláže, skvělou kuchyni a pohostinnost místních obyvatel se staly vyhledávanou turistickou destinací. Vydejte se na Kapverdy i vy! Aby však vaše dovolená byla kompletní, určitě vám doporučujeme ochutnat i kapverdské víno. Share Tweet […]

Číst více